Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés után nálunk alszik...

Szülés után nálunk alszik anyósom vagy anyám?!

Figyelt kérdés

Babázásra még csak tervekben készülő asszonyka vagyok. Sok kérdést olvasok itt a terhességről, szülésről, gyereknevelésről, és többször botlottam abba, hogy azt írjátok, szülés után hozzátok költözik anyukátok vagy anyósotok pár napra, de akár egy hétre is.

Ez így a normális? Sejtem, hogy borzasztó fárasztó lesz a babával az elején, de azért túlzásnak érzem, hogy anyám vagy anyósom (mellesleg mindkettejükkel jó a kapcsolatom) nálunk lakjon és éjszakázzon. Vagy hálás leszek én még a 24 órás segítségért az első hetekben? Kinek hogy volt ez?



2012. máj. 16. 22:05
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
84%
Férj voltam. Az első házasságomban súlyos, durva konfliktusokhoz vezetett, hogy anyósom úgy gondolta, odaköltözik a szülés után egy kicsit. Talán nem vesztünk volna össze máson, de ez rettenetes volt! Abszolút békés ember vagyok, utálom a házicirkuszt, de akkor az anyósomat ordítva fenyegettem meg és zavartam haza.
2012. máj. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
76%
Nekem jött anyukám, 1 hétig volt nálunk, anyósom is jött, de ő csak 2 napig, mert ő messze lakik. Nekem nagy segítség volt, hogy segített, megmutatta mit hogyan kell, és ami fő segítség volt, hogy főzött. Nekem jó volt hogy ott volt.
2012. máj. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%

Nem költözött hozzánk egyik sem.Kétszer szültem, de mindig meg tudtam oldani az ellátásukat, és az éjszakázást is.

Mindig az anyukától és a babától függ, hogy kell-e a mama segítsége.Ha nyügibb a baba, vagy fáradékonyabb az anyuka, akkor nem árt.

Én nem éreztem szükségét, pedig az első hasfájós volt, a második pedig hamar jött az elsőhöz képest.

2012. máj. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%

Nekem jött anyukám, és nagyon jó, hogy ott volt. Olyan voltam, mint a mosott sz.r, pánikoltam mindentől, így legalább mindig volt valaki, aki megnyugtatott, és főzött, vagy vigyázott a fiamra, amíg én főztem:)


Most várjuk a tesót, most is jön anyukám, de most azért, hogy kényeztesse a fiamat, nehogy elhanyagolva érezze magát, illetve hogy vigyázzon a kicsire, amíg én kényeztetem a nagyot. AZtán egy hétre anyósom is jön, ugyanezért:)

2012. máj. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%

Amikor sürgősségi császármetszésem lett, akkor a beleegyezésemmel a férjem elhívta az édesanyját. Szeretem anyósom, jól kijövünk, remek volt úgy hazajönni, hogy teljesen tiszta a lakás, frissen kitakarítva. (Hiába csak három nap volt a kórház, apa dolgozott, reggel be hozzám, délután be hozzám, nem maradt már energiája, hogy tipp-topp tartsa a lakást.)

Éjszakáznia nem kellett, mi keltünk fel éjszaka, de nagyon jó volt nekem, hogy segített mosni, teregetni, nem a friss sebbel kellett a nehéz ruháskosarat emelgetni, kivasalt, megfőzött.

1 hétig igényeltem a segítségét, közben szép lassan visszavettem a kapitányságot. :)

Ráadásul nekünk az is nagyon jó volt, hogy amíg elmentünk varratszedésre, ő vigyázott a kicsire, így nem kellett a pár napos újszülöttet végigcincálni a városban.

Én szívesen vettem a segítséget, jó volt. :)

2012. máj. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
77%
Egyik sem akart ideköltözni,nem is szerettem volna. Ilyenkor a legszűkebb családnak kell együtt lennie.
2012. máj. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
77%
Császárral született a fiam, anyám Németországban dolgozott, anyósom is aktív dolgozó, így nem költözött hozzánk senki. De nem is kellett, így hamarabb talpra álltam, mert tudtam, hogy a fiamnak szüksége van rám.
2012. máj. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
73%
Se anyám, se anyósom nem költözött ide. Nem is volt rá szükségem, persze ez mindenkinél más.
2012. máj. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
94%
Azt hiszem, egyedüli férfiként ideírtam az elején, meg is kaptam a lepontozást azonnal, ahogy általában szokás. Itt mindenki az anyukáról, gyekekről, anyósokról ír, a sörényes jószág meg a lakásban le van... hát igen, úgy érzi magát a férj a legtöbb esetben, hogy ilyenkor aztán abszolót felesleges! Anyós jajveszékel, hogy a lánya "gyerekágyas", nem mozoghat, ide ne ülj fijjjam, mert itt már kifertőtlenítettem, abba az edénybe ne egyél bele, útban vagy, kihül a szoba, ha kinyitod az ajtót, szóval, stb. stb. szóval, britális ezt megélni! De ha nincs kotlós öreg boszorkány, akkor az apából esetleg apa lesz, fürdet, etet, büfiztet, és összemelgszik a gyerekkel... ez meg a dolog másik oldala. Jöhetnek a lepontok!
2012. máj. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
91%
Bocsánat, mire ezt megírtam, már pozitívra is fordult a százalék!! Elnézést, amikor kezdtem, még nagyon lent volt!! És bocsánat, hogy beleszóltam!
2012. máj. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!