Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónap körüli babátok...

14 hónap körüli babátok mennyiszer és mit eszik egy nap?

Figyelt kérdés

Én nem tudom eldönteni, hogy az én fiam eleget eszik-e, vagy nem-e túl sok néha.

Így eszik:

Reggeli: kb. 300 ml tejpép, vagy másfél virsli kenyérrel, vagy egy tojásból rántotta kenyérrel, vajas párizsis kenyér, stb.

Tízórai (nem mindig van): egy nagy alma reszelve keksszel, vagy egy banán,

Ebéd: ha főzeléket eszik, abból minimum 300 gramm hússal, de már sokszor eszik egy fél tányér levest, majd utána egy jó adag másodikfélét (abból, amit mi is eszünk),

Uzsonna lefekvés előtt: egy joghurt keksszel plusz egy banán

Második uzsonna ébredés után: egy krémtúró

Vacsora: déli maradék (kicsit kevesebb mennyiségre, mint délben) kb. 200-250 grammnyi mennyiségű, vagy másfél virsli kenyérrel, vagy egy bébiétel,

Elalvás előtt kb. 1-1,5 dl tápszer vagy tej sinlaccal sűrítve.


Hát ennyi lenne, néha úgy érzem, hogy még nálam is többet eszik, pedig nem tömöm, és nem is kövér, 82 cm és 10,5 kg. De olyan hihetetlen, hogy egy ilyen kis ember ennyit képes enni :-D Néha meg úgy érzem, hogy még enne többet is, ha adnám neki...


2012. máj. 22. 15:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Nálunk:

Reggeli: 200 l tej vagy kakaó

Tízórai: banán, alma

Ebéd: azt eszi amit mi, van hogy egy felnőtt normál adagot, de akkor levest nem, de általában kevesebbet. Ha jól ebédelt, akkor egy kis desszert egy fél óra múlva (krémtúró, tejszelet, túrórudi, nápolyi...)

Uzsonna: fél deci tejbegríz, nálunk is kb 1,5 virsli, tojásrántotta az 3 tojásból, nagy szelet kenyér májkrémmel, lekvárral, felvágottal

kb. fél órával később joghurt, vagy gyümölcs

Vacsora: 200 ml tej vagy kakao, pár falat a mi vacsoránkból

2012. máj. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
:) nem 200 l -> 200 ml
2012. máj. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Jó sokat esznek ezek a lurkók:)

Pedig az én fiam sem rosszevő, és elég duci is. 17 hónapos és 12,5 kg.

Felkeléskor: 2 dl tej vagy kakaó, de nem mindig issza meg az összest.

R: egy nagy pogácsa, vagy egy közepes szelet kenyér lekvárral, szalámival, virslivel.

T: fél alma sajttal

E: bébiételnyi adag étel a mi ebédünkből

U: egy joghurt, vagy puding

V: egy tojásból rántotta, vagy egy közepes szelet bundás kenyér vagy felvágottfélék, sajtok. (kecsap minden mennyiségben)

Lefekvéskor: 2 dl tej vagy kakaó (de nem mindig issza meg ezt a mennyiséget)

Persze napközben szokott nassolgatni, de nem sokat.

2012. máj. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A te babád ilyen, ennyit igényel. Minden gyerek más, és nincs olyan, hogy "túl sokat" vagy "túl keveset" eszik. Úgyhogy amíg szépen fejlődik, ne aggódj! :)
2012. máj. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 15 hónaposak az ikreim (fiúk).Leírom ők hogy esznek: reggeli lehet sonkás,párizsis vajaskenyér, ilyenek, esetleg tojásrántotta kenyérrel, de általában műzli (Hipp bálnás vagy krokodilos gabonyapehely) görög joghurttal vagy igazából bármilyen joghurttal. Ha nem műzliznek,hanem ilyen szárazabb elöbb felsorolt kaja van esetleg kalács, akkor kapnak hozzá 1-1 deci vaniliás tejitalt.

Tízórai általában nincs. (nem úgy alakult a napirendünk)

Ebéd főzelék vagy amit mi eszünk, azt nem tudom mennyit esznek, de ketten általában egy felnőtt adagot esznek meg.

Uszi egy banán vagy egy alma keksszel, esetleg egy joghurt, ha reggelire nem volt meg mondjuk egy dörmi kismackó. (ezt csak joghurt mellé kapják)

Vacsi szinte bármi a műzlin kívűl, lehet tejbegríz, kalács, kenyérfalatkák, mikor mi van vagy mit nem ettek még aznap.

Vacsira megesznek 2-2 szelet toast kenyeret vmivel, de pl. reggel ez az adag nem megy nekik, max. 1-1.5 szelet.

Lefekvés elött megisznak fejenként 230-250 ml. tejet.

Ennyi.

Nem esznek sztem sokat, pont eleget.

2012. máj. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Csak a főtt ételben eszik kevesebbet a fiam, örülök, ha 200 lemegy, az már csoda. Többiből ugyanannyi kb.

81 centi és 10,5 kiló, ha annyit enne, mint a te babád, akkor teljesen elégedett lennék. Szerintem normális, ahogy eszik.

2012. máj. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ja, és meglepődtem, hogy másnál is két uzsonna van, azt hittem, mi vagyunk csak ilyenek. :D
2012. máj. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen, a két uzsonna először nekem is kicsit abszurdnak tűnt, de ha meglátta a gyümölcsöt, akkor szinte reszketve visított érte, annyira imádja. Akkor jöttem rá, hogy lehet, hogy kevés neki a délutáni kaja, vagy csak nassolna kicsit, és én inkább annak a híve vagyok, hogy ilyenkor kapjon gyümölcsöt, mint édességet, szerencsémre imádja is :-)

Köszönöm az eddigi válaszokat, nagyon megnyugtatóak voltak!

2012. máj. 22. 16:15
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen jó amit leírsz, meg persze gondolj bele hogy te sem vagy mindennap ugyan olyan éhes vagy nem mindig kívánod azt az ételt ugyanúgy. Nálunk is hasonló amiket írtatok, annyi különbséggel, hogy esti fürdetés után kap még tápszert vagy tejitalt, és már végig alussza az éjszakát, eddig még felkelt hajnalban is.


Azt szeretném kérdezni, hogy akik a kakót írták reggelire, az milyen kakaó? Tej+kakaopor, vagy gyárilag kakaó? Nálunk általában gyümölcslé vagy tea van a reggelihez vagy tejital.

2012. máj. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
20.03-as tej+kakaóport általában Nesquik (2dl-hez 2 csapott teáskanállal)
2012. máj. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!