Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor 10-11 hónapos koruk...

Amikor 10-11 hónapos koruk körül kezdik a kezükkel felfedezni az ételt, normális, hogy csökken az étvágyuk?

Figyelt kérdés

Kicsi lányom 10 hónapos, pár napja nem nagyon akar enni semmit kanállal, ill. gondolom én, hogy a kanál a probléma... Reggel még szopizik, tízóraira már nem fogadja el, csak hosszú próbálkozás után a gyümölcs pépet, vagy inkább valami pudingot, joghurtot... Ebédre még csak-csak evett főzeléket, de most az uzsonnával is kínlódok, már végigpróbáltam mindent. Alma, banán...rágcsi puffasztott rizs, piskóta... A banánt most hagytam, hagy gyurmázgasson, azt élvezi de nem eszik... Én kissé kimerültem, de nyílván ez ilyen időszak...

Hasonló tapasztalatok...?



#étvágycsökkenés #ételek felfedezése
2012. máj. 23. 17:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Babám 9,5 hónapos és ugyan ez a helyzet. A pürét egyáltalán nem eszi, ezért reszelem vagy kockázom, darabolom az ételt. A főzeléket csak villával töröm össze, így megeszi. ami lehet a kezébe adok, hogy ő egye vagy én adom kézzel a szájába. Imád pl. kenyeret, kiflit, kukit rágcsálni.
2012. máj. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna a kérdést! semmit nem fogad el kanállal csak a pudingot.....! Ma is borsót csináltam neki májjal... A borsót kiszedegette a májat meg ott hagyta! Én is kezdek lemerülni de 4 foga jön egyszerre gondoltam ha kijön mind jobban ráparázok a dologra! De nyugi amíg kézzel eszik eszik addig nincs gond :)
2012. máj. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Huuuh, kicsit megkönnyebbültem, hogy más hasonló korú babáknál, hasonló a probléma... Egyébként átlagnál is kiegyensúlyozottabb, strapabíró, ha valami egyéb baja lenne, gondolom egyből feltűnne, de ez az etetési macera eléggé lefáraszt. Érdekes, hogy azért fő étkezésekkor (LEKOPOGOM) jól eszik, darabos főzelékeket (Kecskeméti, Babylove és saját főzés), 220 gr körül simán elfogyaszt és ebéd után még 1 cicit ki is ürít (alváshoz). Úgy látszik ilyenkor annyira jól lakik, hogy a köztes (tízórai és uzsonna) időkben nem kíván rendesen enni, ilyenkor játszik, felfedezi az ételt... Bár volt egy 1,5 hetünk amikor minden időben bőven evett, uzsira volt, hogy 2 kis pohár pudingot is megevett (2x100 ml)... De ez most elmúlt... Rágcsálni ő is szeret, de nem számottevő, az is inkább csak ismerkedés az étel állagával.


Szóval ilyenkor inkább arra ügyelek, hogy többet igyon, azt azért elfogadja, bár kortyonként. Nektek mennyit iszik a babátok az étkezések mellett? A lányom kb. olyan 150-160 ml iszik meg összesen egy nap, nem számítva a szopizásokat.

2012. máj. 24. 14:35
 4/4 A kérdező kommentje:
jaa, amúgy már 1 bő hónapja 7 foga van, alul 3, felül 4... még nem látom, érzem, hogy jönne máshol is, nem nyáladzik...
2012. máj. 24. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!