Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a bébim már mindent megenne...

Ha a bébim már mindent megenne 7-8 hónaposan, de anyatejcsim már nem lenne, akkor feltétlen muszáj Neki tápszert adni?

Figyelt kérdés
Még nem tartunk ott,de érdekel a dolog.Igazából nem nagyon szeretnék mű dolgot adni Neki inkább olyat amit én készítek!
2009. jún. 28. 22:08
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
sEmmit sem muszáj, csakhogy a tejalapú étkezèsre, napi min 500 ml-re az egészséges fejlődéséhez bizonyitottan szüksége van rá. Ha nem akarsz tápit adni, tegyél meg mindent a tej fenntartásáért, mert pl főzelékkel a napi fél litert nem helyettesítheted!
2009. jún. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

A tudomány mai állása szerint igen :)

1 éves korig elvileg fél liter tej alapú étel kell, amit nem tudsz tejtermékekkel fedezni.

Ne félj a tápszerektől, ezek már nem olyanok mint régen!


Egyébként meg lesz tejed, mi ez a negatív hozzáállás!? :D

2009. jún. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Akkor adj neki tehéntejet. Én azt fogok adni 8 hótól. Sokkal jobb, mint a tápszer. Na most jön a lepontozás.:)
2009. jún. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%

Nem muszály.A tápszerek alapanyag tehéntej,jótékonyhatású baktériumok ( ezt az interneten olvastam) és egyéb adalékok,szóval mű táplálék.Azonfelül a tápszeres csecsemők jobban híznak,mint az anyatejesek,és elhízott felnőttek lehetnek,Ma olvastam egy kongresszusról,ahol azon folyik a vita,hogya tápszergyártók a hízás megakadályozását célzó adalékot akarnak a tápszerekbe tenni.Az orvosok pedig nem akarják.Kérdés ki fog győzni

Érdemes néha a Googgle-ban keresni a csecsemőtáplálásról külföldi kongresszus cimszó alatt,érdekes dolgokat lehet megtudni belőle.

2009. jún. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
hat igen.... a tehentej...en akkor sem ajanlom a tehentejet csak artassz neki azzal.a tapszerek finomitott dolgok,pl az en kisbabam mar 9 hos es elso perctol sajnos tapszerezni is kellett mert nem volt eleg neki a tejem.de gyonyoru kislany es nagyon ugye ertelmes es mindenek elorr egeszseges baba. de ez csak az en velemenyem de rosszul csinalod ezt a tej dolgot.
2009. jún. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
22;17 es vagyok es a 22:12esnek irtam.
2009. jún. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
a tápszer is tehéntej, csak a benne lévő fehérjét könnyen emészthető formára alakitják, néhány vitaminnal teleteszik. Remélhetőleg a tehéntejben lévő átlagosan 12 féle antibiotikum ezzel már a tápiba nem kerül bele. Ne felejtsük el, hogy a tehéntej, amit a boltban annak árulnak már korántsem az, mint mondjuk 20-30 éve.
2009. jún. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%
bocsi 22:12 es nem neked irtam hanem annak aki azt irta hogy o 8 hotol tehentejet fog adni neki.
2009. jún. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes amit írt itt valaki, mert én babám addig hízott nagyon, amíg anyatejes volt ( 8 hónapig), már ránk is pirítottak, hogy ez így nem jó és azóta hízik normálisan mióta tápszeres :X
2009. jún. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
66%

Azt adsz neki amit akarsz. Én nem fogok papolni mert már megtettem párszor. Tény. Az én gyerekem öt napos kora óta táőszeres. 3540 gr-al született 56 cm-el pontosan a kiírt napon. Most 14 hónapos 9500 gr és 78 cm. Elhízottnak még a legnagyobb jóindulattal sem mondanám, ellenben rengeteg ismerősöm gyereke már négy öt hónaposan kilenc-tíz kg. volt. Na én rájuk mondtam azt, hogy túltápláltak. A tehéntejről No

Comment. Én nem fogyasztom. A gyerekemnek nagyon minimális mennyiségben már adtam, de ő is utálja, R-go nem adok neki.

Jah és még annyit, hogy a lányom még soha nem volt beteg. Ennyit a tápszerről.

Amúgy pedig amint bölcsibe vagy oviba kerül a gyermeked mást sem fog kapni csak mű kaját. Na ha addig nem is de utána tuti komoly betegségei lesznek mert búrában tartod.

2009. jún. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!