Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen zöldséget és gyümit...

Kíváncsicska kérdése:

Milyen zöldséget és gyümit adaj a lányomnak aki szorulásos? Most kezdtük a hozzátáplálás!

Figyelt kérdés
2 hete kapott 1 hétig krumplit most 1 hete sárgarépát kap.Nem almával kezdtünk mert refluxos.Dokink azt mondta a körte és a narancs leve jó de van még valami mert annyi mindenről beszéltünk és a védőnők kissé elvonták a figyelmem mikor sorolta a doki mit adjak neki (mert siettettek hogy végezzek,mert ők éhesek).Igazából sem a körte sem a narancs nem mondható szezonálisnak.
2012. máj. 23. 22:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%

nah szuper tanácsot kaptál... banán. az és a krumpli fogó kaja...

barack és szilva ami hajt.

2012. máj. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Kerria ***** válasza:
100%

krumpli és a sárgarépa is nekünk eleinte szorulást okozott.


Próbáld ki a szilvát, és a barackot (őszi kicsit édesebb, de nagyon savanykás mint két barack) Én bébiételben adtam neki először.


Ha nem akarsz bébiételt, akkor fagyasztott vegyél, felengeded, turmixolod, és anyatejjel/táppal kevered.


Befőttet ne adj neki, mert azok cukrozottak!

2012. máj. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
Mi bajod van a banánnal?
2012. máj. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Szilva, barack, paradicsom kissé hashajtó! A banán pont, hogy megfogja a pocit!
2012. máj. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Alma, répa, krupli pont fogja a hasat. Körte meg puffaszt, hasfájást okozhat, szerintem azt még ne adj neki. Kecskemétinek van jó őszibarack itala, az lazítja a székletet, bevezetheted vele a barack ízét és nyárra már eheti az őszibarack húsát is. Szintén kecskemétinek van szilva püréje, de az is okozhat hasfájást, de attól tutti megindul a széklete. Egyébként normális hogy kicsit szorulásos lesz a hozzátáplálás kezdetekor, de ez egy két hét után meg szűnik, alkalmazkodnia kell a gyomrának az új anyagok megemésztéséhez. Ha nagyon szenvedne akkor pici kamilla teával lazíthatsz a székletén, de azt is cukor nélkül add. Narancsot én úgy tudom, hogy nem szoktak adni egy ideig mert van akit allergizál.
2012. máj. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszönöm:)
2012. máj. 23. 22:57
 7/17 anonim ***** válasza:
Adj neki egy szép nagy formás barackot.
2012. máj. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt, hiába adtam én barackot, szilvát az én fiam csak nem kakilt. Ha igen kemény volt. Glicerines kúpra semmi, csak ha meghőmérőztem. Ha nem adtam kúpot, hőmérővel sem jött ki semmi, mert nem bírta kinyomni.

Aztán egy másik anyuka javasolta a Laktulóz szirupot, amit Dufalac néven lehet kapni (vmi holland cucc).

Na az segített.


Csak 1ml-vel kezdtük és lassan 5-ig felmentünk. Most is kapja, mert ha nem adnám visszatérne a szorulás, lassan rendeződik, már azért így is jobb, mert ha egy-két napig nem adok, azért a 3.-ra összejön a kaki, de eddig....Aztán amikor fogy majd az üveg, lassan csökkentem így az adagokat és szépen teljesen el fogjuk hagyni.

Muszáj volt ezt használni, mert mi is leragadtunk egy-két kajánál a kaki miatt. Szerintem fontosabb, hogy a korának megfelelő, fontos kajákat megkapja (7 hónaposan hús, 8 hósan túró, joghurt stb.)


Jó egészséget nektek! Üdv!

2012. máj. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Mert ilyen emberekkel nem foglakozom!!!Nem érdemli meg.Én így működök!Nem pazarolok rá több energiát a kelleténél.Ha ez a legnagyobb élvezet számára ám legyen.

Remélem egyszer ő is megtudja miről is van szó itt és akkor belegondol.Bár úgysem.De ennyi elég is volt róla!!

Aki normálisan válaszolt köszönöm és ment a zöld kezecske.

2012. máj. 23. 23:20
 10/17 anonim ***** válasza:

[link]


nézd, itt te is elolvashatod.

Remélem hamar rendbe jöttök, iszonyat sok baba-mama küszködik sajnos ezzel :(

2012. máj. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!