Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Külföldi nyaralás babával?!

Külföldi nyaralás babával?!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnénk külföldre menni nyaralni, persze csak EU-n belül! Milyen íratot, íratokat kell csináltatni az akkor 8 és fél hónapos kislányomnak az utazáshoz?
2012. máj. 24. 05:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia, csináltassátok meg neki az útlevelet, meg a személyit és ennyi. Mi voltunk a 9 hós fiúnkkal, majd a 3 hós lányunkkal és 2 éves fiúnkkal és mindig elég volt az útlevél. Mi egyébként Horvátországban voltunk, ami persze nem EU, EU-n belül talán még útlevél sem fontos, de én megcsináltatnám azért.
2012. máj. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én csak az útlevelet csináltatnám meg, a személyit nem, mindkettőt megcsináltatni fölösleges pénzkidobás. Útlevelet mindenhol elfogadják, a személyi ig Angilában pl nem is létezik (ettől függetlenül ott is elfogadják repülőtéren, de az útlevél jobb)
2012. máj. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha csak az EU-n belül utaztok, akkor a személyi igazolvány kiváltása elég. Ez ingyenes, az útlevél pénzbe kerül. Angliában úgyanúgy elfogadják a személyi igazolványt, ez független attól, hogy az Egyesült Királyságnak van-e a saját állampolgárai számára személyi előírva vagy nem.


A személyi igazolvány készítésekor a legjobb, ha felhívjátok az illetékes okmányirodát, ahova mentek, amikor mi tavaly augusztusban csináltattuk, akkor a kislányom születési anyakönyvi kivonatát kellett vinnünk, anyuka vagy apuka személyi igazolványa és lakcímkártyája kellett ott helyben az ügyintézéshez az azonosítás miatt. 10 munkanapon belül már postázták is a személyit.

2012. máj. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én is úgy gondoltam, hogy csak a személyit váltom ki! Görögország lenne az úticél, remélem addig nem lép ki az unióból!
2012. máj. 24. 11:49
 5/9 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok: a személyi kiváltása ingyenes, az útlevél kerül kevés pénzbe. Én nem bíznék csak a személyiben, viszont ha már kérnél útlevelet, érdemes az ingyenes személyit is kérni. Szerintem Görögországban is jobb egy útlevél, az olyan nemzetközi, én babával nem indulnék/indultam/indulok el útlevél nélkül.
2012. máj. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, dönts belátásod szerint, azt tudom, hogy nekünk sosem volt gondunk az utazással, mióta az EU tagja vagyunk és EU-s országokba utaztunk, pedig sokszor mentünk repülővel, volt autós határellenőrzésünk is.

Babával már kétszer voltunk külföldön autóval, neki is és nekünk is maximálisan elégséges volt a személyi igazolvány, sehol sem tekintettek rá másodrangú iratként, sosem kérdezték, hogy esetleg útlevelünk van-e.

2012. máj. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én pár hete olvastam, hogy új törvény jött be, és lesznek olyan országok ahol csak az útlevelet fogják elfogadni, sajnos azt nem tudom mely országok, egy közülük Csehország. Úgyhogy én mindenképp útlevelet csináltatnék.
2012. máj. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt nem tudná valaki megírni, hogy mennyibe kerülne az útlevél? Jó az az infó, hogy 1500 körül van? Úgy hallottam!
2012. máj. 25. 12:36
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem tudtam hogy a szem ig ingyenes.
2012. máj. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!