Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én vagyok a hibás? Jogos a...

Én vagyok a hibás? Jogos a sértődés?

Figyelt kérdés

Anyukám ma átjött hozzánk mielőtt munkába megy. Én azt hittem még hazamegy, mert tudja, hogy 10kor rakom le 15 hós kislányom aludni. Korán kel, ezért ilyenkor már alszik délelőtt. Mondja, hogy ő nem megy haza, altassam nyugodtan. Ismeri az unokáját, sokat vannak együtt, mindent tud róla. Mivel többnyire ketten vagyunk egész nap, ezért megszokta, h mikor altatom, csend van, utána viszont tudok zajolni. Mondom anyukámnak, hogy menjen át a másik szobába, úgy tettünk mintha haza menne, mert ha tudja h nálunk van, nem akar elaludni. Már majdnem aludt, anya a másik szobában elkezdett újságokat nézegetni, lapozgatta. Erre a radar füle beindult, rájött, hogy nem vagyunk egyedül, felpattant és borzalmasan sírt, hogy ki akar menni. Erre én átszóltam, hogy: -Hallja ahogy lapozol, ezért sír.

Tök normális hangnemben mondtam, gondoltam majd abbahagyja és csendben megvárja, amíg elalszik. De ő kirohant a szobából, felszedte a konyhából a motyóját, erre kislányom még jobban sírt, mert meg is látta h ott van és utána elrohant. Pedig tudja, h csendben kell lenni amíg altatjuk, ő is altatta már nem is egyszer. Minden kizökkenti.


2012. máj. 24. 10:46
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
57%
Én ilyen miatt biztos nem szóltam volna anyukámnak, pláne nem a másik szobából átkiabálva.
2012. máj. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
74%
Biztos csak nem volt jó napja anyukádnak, vagy te mondtad kicsit eréjesebben, ne csinálj ebből nagyo dolgot, hívd fel és megoldódik!
2012. máj. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem főként attól függ, milyen hangnemben szóltál át, de én semmiképpen nem rohantam volna el anyukád helyében. Ezt egy kicsit infantilis viselkedésnek tartom, főleg ha tudja, hogy ilyenkor mindig csöndben kell lenni.

Ne aggódj, megbékél!

2012. máj. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
50%

anyukád reakciója sem volt jó de szerintem az is erős, hogy nem lapozhat újságot a másik szobában :D

én ilyenkor egyszerűen egy órával később fektetem le a gyerekemet, neki is jó, hogy nagyizhat, ahogy írod, sokat vagytok ketten, így igazából az az egy óra csúszás annyira számított volna?


na mindegy, szerintem nem kellett volna szólnod, anyukádnak meg kellett volna elmennie. mondjuk ha az is baj ha levegőt vesz (jó tudom, túlzok :D) akkor nyilván én is elmentem volna a helyében. szerintem senki nem szeret lábalatt lenni

2012. máj. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
62%

Nem értem a "mai" anyukákat. Csak az a jó amit ők csinálnak, a nagymama csak 5 percre láthatja az unokáját, a kezébe nem veheti, nem jöhet át bármikor csak ha bejelentkezett egy hónappal előtte, még a másik szobában sem olvashat újságot levegőt vehet, vagy az is túl hangos??

Megértem, hogy nyugalom kell a gyereknek elalváshoz, na de túlzásokba sem kell esni szerintem. Meg kell szoknia a gyereknek, hogy újságlapozgatás közben is el kell aludni. Vagy soha nem lesz olyan, hogy valaki pont ott lesz mikor elalszik? Megértem anyukádat, hogy megbántotta a beszólás, talán nem kellett volna így reagálni, na de az, hogy infantilis lenne, ez felháborító jelző az egyik válaszolótól.

És most szokás szerint jöhet a lepontozás. :))

2012. máj. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
58%

Én nem akartam bántó lenni, csupán arról van szó, hogy felnőtt ember vagyok, és soha nem szoktam sehonnan "elviharzani", mert az nem megoldás, igenis csak gyerekek csinálnak ilyet. Ez a kommunikáció teljes hiánya.

A nagyapám szokott ilyet csinálni, hogy ha nem tetszik neki, amit valaki mond, akkor hátat fordít, és az illető orrára csapja az ajtót. Ezt én olyan szinten tartom felháborítónak, hogy le sem tudom írni. Egyszerűen tiszteletlenség valakit csak úgy szó nélkül otthagyni.

2012. máj. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 xStefix ***** válasza:
58%

Szerintem is inkább anyukád reakciója lehetett a túlzó.


Sokunknak lehet ismerős a szitu, mert aki szoptatással altat, az tudja, hogy bizonyos életkorokban pont úgy viselkednek a gyerkőcök, ahogy a tiéd is. Vagyis minden neszre élénken reagálnak és akkor borul a megszokott rend... Ez persze nem világvége, de ha rendszeresen ismétlődik, akkor jogosan szólhat érte az anyuka.


Ha valóban ismeri anyukád a ti szokásaitokat és tényleg nem durván szóltál neki, akkor ez az ő "túlkapása" volt. De ha nem így van, akkor lehet, hogy picit te is ludas vagy benne. Egyébként nem hinném, hogy ez tartós harag lesz - a legegyszerűbb, ha legközelebb megbeszéled ezt vele, esetlegesen bocsánatot is kérsz, ha ez szolgálja inkább a békét. :) (Még akkor is, ha nem te hibáztál; nem akkora dolog ez, hogy morcogni kelljen rajta később is.)


Azzal pedig nem értek egyet, hogy "ehh, ezek a mai anyukák milyenek". Szerintem régen is megvoltak a szülők saját gyereknevelési elképzelései és szokásai; max. nem volt ennyire elterjedt, hogy ezt a nagyszülők tudomására is hozták. (De szerintem mindannyian halottunk már ilyesmit családon belül, hogy "de nem szerettem, amikor anyám vagy apám ezt csinálta a gyerekemmel, de nem szóltam inkább..."). Ez mennyivel jobb? Semennyivel.

Szerintem semmi gond nincs azzal, ha nyíltan, de normális stílusban elmondjuk nekik, mit és hogyan szeretnénk a saját gyerekünkre nézve. Elvégre mi vagyunk a szülők, a mi felelősségünk, dolgunk, ezt pedig tiszteletben kell tartani mindenkinek. A szülő mindenkor hajszálnyi elsőbbséget élvez a nagyszülővel szemben, ez így van rendjén.

Nekem is volt már pár vitám a saját anyummal, mert néhány dologban mi se értünk egyet. Ilyenkor egyrészt elmondom neki, hogy MIÉRT szeretném azt, amit, másrészt végső esetben megkérem, hogy akkor is, ha nem ért ezzel egyet, legyen szíves tiszteletben tartani a kérésünket. Biztos nem könnyű neki toleránsnak lenni (minél idősebb valaki, annál nehezebb), de eddig szerencsére együttműködött velünk.

Ugyanez mondjuk anyósról már egyáltalán nem mondható el - hát nem is látom szívesen a családom közelében....

2012. máj. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
50%
5. válaszoló, én teljesen egyet értek veled, nem értem mi ez mostanában, sok anyukánál. Kb. nekem is az jön le, hogy tilos levegőt venni, amíg a gyerek el nem alszik. Mostohaanyám volt ilyen, mikor pici volt a húgom, hogy ha már 1 perccel később volt, mint hogy le szokta fürdetni teljesen kiakadt, hogy most mi lesz, ez egyszer miattam volt, mert engem kellett hazavinni, akkor is már ájuldozott, akkor apa szólt rá hogy most aztán már elég. Ennyire nem kell szerintem túlaggódni, vagy hogy mondjam. Nálunk is van egy rendszer, de ha például egy ilyen eset miatt kicsit eltoldóik, akkor sincs semmi.
2012. máj. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Anyukám eléggé sértődékeny, ez tény. Bolhából elefántot csináló típus. Mindig ő sértődözik és mindig én megyek békélni, amire ő még picit flegmázik, h érezzem már mi a szitu aztán kezd felolvadni. Valahogy mindig én voltam felnőttebb nála.

Finoman szólva ő akart láb alatt lenni, én azt hittem haza megy. És persze mikor ő altatja, akkor mindenki legyen csendben...

Nem a csenddel van a baj, panelben lakunk, babám akár fúrásra is el tud aludni. Igen, arra a pár percre úgy kell tenni, mintha senki sem létezne körülöttünk.

Az alvás témára nem térek, ez hosszú lenne, de a lényeg, hogy elég hisztis napunk lenne, ha eltolnám az alvását.

Én amúgy nem vagyok rá kiakadva, már megszoktam h ő ilyen.

Köszönöm a válaszokat is! Legalább megtudtam h én vagyok a hibás, tényleg csak ennyit akartam. Majd akkor magamba szállok :))

2012. máj. 24. 11:25
 10/26 anonim ***** válasza:
47%
Én nagyon megértem. Ugyanis az én lányom sem alszik el, ha meghall valami zajt. Arra teljesen felélénkül, és onnantól nincs alvás. Viszont ha nem alszik el a megszokott időben akkor vagy beájul 5-6 óra körül és akkor hajnal 1-ig buli van este, vagy nem alszik egyáltalán, akkor viszont nyűglődés az egész délután. És igen, meghallja az újság zizegését, két szobával arrébról is. Az első lányom is ilyen volt kb 3 éves koráig. És pont leszarom ki mit gondol erről, de nekem fontos hogy a gyerek aludjon a megszokott időben, mert nekem is kellene az az 1 óra nyugi, meg este is jó lenne váltani pár szót a férjemmel nyugalomban. Mondjuk így is este 11 előtt képtelen vagyok letenni őket, mert egész egyszerűen nem álmosak és nem alszanak el. És az én agyam is durran mikor ezt a nagyszülők vagy bárki más nem képes felfogni. És bármíly furcsa, nem jön be se a lefárasztás, sem a sírni hagyás, sem az együtt lefekvés, semmi. MErt az én gyerekeim ilyenek. Bármennyire tudják az okoskák hogy a gyereknek 8-kor ágyban a helye. Üzenem hogy jöjjenek és altassák el őket.
2012. máj. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!