Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én vagyok a hibás? Jogos a...

Én vagyok a hibás? Jogos a sértődés?

Figyelt kérdés

Anyukám ma átjött hozzánk mielőtt munkába megy. Én azt hittem még hazamegy, mert tudja, hogy 10kor rakom le 15 hós kislányom aludni. Korán kel, ezért ilyenkor már alszik délelőtt. Mondja, hogy ő nem megy haza, altassam nyugodtan. Ismeri az unokáját, sokat vannak együtt, mindent tud róla. Mivel többnyire ketten vagyunk egész nap, ezért megszokta, h mikor altatom, csend van, utána viszont tudok zajolni. Mondom anyukámnak, hogy menjen át a másik szobába, úgy tettünk mintha haza menne, mert ha tudja h nálunk van, nem akar elaludni. Már majdnem aludt, anya a másik szobában elkezdett újságokat nézegetni, lapozgatta. Erre a radar füle beindult, rájött, hogy nem vagyunk egyedül, felpattant és borzalmasan sírt, hogy ki akar menni. Erre én átszóltam, hogy: -Hallja ahogy lapozol, ezért sír.

Tök normális hangnemben mondtam, gondoltam majd abbahagyja és csendben megvárja, amíg elalszik. De ő kirohant a szobából, felszedte a konyhából a motyóját, erre kislányom még jobban sírt, mert meg is látta h ott van és utána elrohant. Pedig tudja, h csendben kell lenni amíg altatjuk, ő is altatta már nem is egyszer. Minden kizökkenti.


2012. máj. 24. 10:46
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
80%
Tudod van hogy hiába csukod be az ajtót. Pl az én lányom csukott ajtóval is meghallja a legapróbb zajt is ha pont ebben a félig éber-félig alvó állapotban van. Amúgy én nem pontoztam le a válaszod, kösz hogy te ezt megtetted az enyémmel. Nem igaz hogy olyan nehéz felfogni hogy nem minden baba egyforma. Örülj neki hogy a te gyereked nem zavarják a zajok. Másét meg igen. Persze úgy néz ki az én gyerekem UFO, mert itt minden szuperanyué elalszik pikk-pakk. Vagy én vagyok a szar anya mert nem tudtam másképp szoktatni.
2012. máj. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
16%
nem pontoztalak le,és egy szóval nem mondtam,hogy szuperanyu lennék,vagy a gyereked ufo,nem kell belelátni olyanokat a válaszba amik benne sincsenek
2012. máj. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
47%
mellesleg nem kis munka van benne,hogy megtanult szépen aludni,szóval nem kell neki menni az embernek csak mert a tied mindenre felébred,akkor sem volt jó se a kérdező se a nagymama reakciója,és ez volt a kérdés,nem értem miért lennék szuperanyu?? de most komolyan jön egy válaszoló aki besértődik és akkor szuperanyuzik csak mert le mertem írni hogy alszik a gyerekem,meg mert visszakérdeztem miért nem csukta be az ajtót,komolyan és még én vagyok a rossz
2012. máj. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 xStefix ***** válasza:
92%

Lányok, most komolyan, mi ez a csirkeharc? :)

Mindenki gyereke más, mindenki máshogy nevel. Van abban is igazság, hogy a nagymama reagált túlzóan és abban is, hogy az anyuka esetleg kissé rugalmatlan volt az alvási időt illetően. De ettől még nem kell egymást sértegetni. Se a saját módszerünket etalonnak tartani a máséval szemben.


Mondjuk ennyiből is kicsit döcögősek az ilyen "jogos-e" kérdések, mert kívülről többféle megoldást is jónak lehet tartani. - De mindig csak az tudja ezt pontosan megítélni, aki ott volt, jelesül maga a kérdező. De akkor meg miről is beszélünk? Illetve beszéljünk - de sokszor csak vita lesz belőle... :S

2012. máj. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Hát én megértelek, az én lányomnak is volt ilyen időszaka, hogy minden neszre felfigyelt. Átjött hozzám a szomszéd csaj, mondta, hogy altassak nyugodtan, majd ő csendben lesz, Próbáltam mondani, hogy jöjjön vissza 15 perc múlva, de nem értette, hogy ez tényleg probléma. Hiába volt csendben, csak a halk mozgolódásra is felfigyelt a lányom és a vége egy oltári bőgés lett, mert így nem tudott elaludni.


Pár hónappal később meg akkor aludt el simán , amikor a szomszédban ütvefúróztak, de előtte tényleg volt egy időszak, amikor csak a saját ágyában és csak síri csendben tudott elaludni.

2012. jún. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

23: "miért nem csukta be az ajtót,"


Nekem is ilyen volt a lányom, és hiába csuktam be az ajtót. Ha volt valaki a másik szobában és a levegővételnél többet mozgott, akkor azonnal kinyílt a szeme. Ha elaludt, akkor már lehetett zörögni, de az elalvás előtti idő szent volt.

2012. jún. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!