Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én vagyok a hibás? Jogos a...

Én vagyok a hibás? Jogos a sértődés?

Figyelt kérdés

Anyukám ma átjött hozzánk mielőtt munkába megy. Én azt hittem még hazamegy, mert tudja, hogy 10kor rakom le 15 hós kislányom aludni. Korán kel, ezért ilyenkor már alszik délelőtt. Mondja, hogy ő nem megy haza, altassam nyugodtan. Ismeri az unokáját, sokat vannak együtt, mindent tud róla. Mivel többnyire ketten vagyunk egész nap, ezért megszokta, h mikor altatom, csend van, utána viszont tudok zajolni. Mondom anyukámnak, hogy menjen át a másik szobába, úgy tettünk mintha haza menne, mert ha tudja h nálunk van, nem akar elaludni. Már majdnem aludt, anya a másik szobában elkezdett újságokat nézegetni, lapozgatta. Erre a radar füle beindult, rájött, hogy nem vagyunk egyedül, felpattant és borzalmasan sírt, hogy ki akar menni. Erre én átszóltam, hogy: -Hallja ahogy lapozol, ezért sír.

Tök normális hangnemben mondtam, gondoltam majd abbahagyja és csendben megvárja, amíg elalszik. De ő kirohant a szobából, felszedte a konyhából a motyóját, erre kislányom még jobban sírt, mert meg is látta h ott van és utána elrohant. Pedig tudja, h csendben kell lenni amíg altatjuk, ő is altatta már nem is egyszer. Minden kizökkenti.


2012. máj. 24. 10:46
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
77%

Hát igen, nálam is anyukám azt hiszi körülötte forog a világ. Volt, hogy már az ajtóban úgy összevesztünk hogy sarkon fordult. Amúgy a fiam érzékeny eléggé, pl egyszer ordított rám anyu a gyerek szeme láttára, a fiam azon a napon már rá se nézett... akkor is hazakullogott.

Nálunk is voltak ilyen érzékeny időszakok az altatás terén, de ma már bárhol elalszik (2 éves).

2012. máj. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem meg a te hibád hogy a gyreked csak néma csöndben tud elaludni. Így nevelted és emiatt nagyon sok kellemetlenségben lesz része. Nem a te gyereked a központ nem fog mindenki hozzá igazodni. Szerinted az egész világ álljon le, mert a te gyereked alszik? Ugyan már!

És ha lesz kistesója, akkor a picinek majd beragasztod a száját, nehogy pont akkor gügyögjön mikor alszik a nagy?

2012. máj. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Mindenkinek ment a zöld kéz, kivéve a 12-esnek a kedves hangnem miatt :))

Ha olvastad volna a kommentem, akkor vágnád, hogy nem az én gyerekem a világ közepe és nem megyek szomszédolni, hogy fejezzék be a hús klopfolást 10 percre...

Köszönök minden választ! És nem haragszom anyukámra, meg nem utálkozok én, csak szerettem volna látni, hogy ki mit gondol és tudom h nem ez a világ legnagyobb problémája :)) De ma lesz egy szuperül kialudt babám, akivel jókat mókázunk ha felébredt vidáman :D

2012. máj. 24. 11:52
 14/26 anonim ***** válasza:
43%

"Finoman szólva ő akart láb alatt lenni"


hogy mondhat ilyet egy felnőt nő az anyjára????

2012. máj. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
12%
felnőtt
2012. máj. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Kedves 12., 15. és 16.

Egy felnőtt ember meg nem ilyen hangnemben írja meg a válaszát, véleményét... :)))

2012. máj. 24. 12:27
 17/26 xStefix ***** válasza:
49%

Ó, látom itt mindenki tökéletes anyuka és lány egyben. :D

Már rajtunk kívül, akik szeretik mindenkivel (és valóban mindenkivel) tisztázni, hogy mit hogyan szeretnének látni maguk körül...

Kérdező, akkor tiszta a helyzet. :)

2012. máj. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem egyikőtök reakciója sem volt megfelelő.Anyukádat nyilván bántotta,hogy rászólsz,és hogy nem láthatja az unokáját, a kislánynak nem lesz baja ha 10perccel később fekteted le és még láthatják egymást.A másik amit nem értek az altatás,nálunk úgy működik,hogy ha látom,hogy fáradt beviszem a szobába kicserélem a pelust adok neki inni,cumit,megpuszilom,beteszem az ágyba elköszönök,és kijövök.A lényeg az,hogy csak én és a párom lehetünk ilyenkor a szobájában vagy anyukám is,és,hogy egy fél óráig ne beszélgessünk az ajtaja előtt,mert még nem alszik.Miért nem zártad be a lányodnál az ajtót?Persze anyukádnak sem kellett volna elrohannia,várhatott volna még végzel és megbeszélitek.
2012. máj. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
61%
Ki mondta hogy nem láthatta az unokáját? Én úgy vettem ki a leírásból hogy játszott vele, aztán elköszöntek mintha elmenne és átment a másik szobába. Azt meg nem hiszem hogy nehéz lenne felfogni hogy nem mindenki gyereke alszik el úgy hogy rácsukom az ajtót és alszik. Pl az enyém sem, mert kengyeles volt, és üvöltött ha letettük az ágyába. Hiába próbáltuk szoktatni. Ez a tettetett értetlenség marha idegesítő.
2012. máj. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
én csak leírtam mi hogyan szoktattuk,az ajtót úgy is be lehet csukni ha bent van az anyuka...nem tettem semmit,kimaradt az a mondta,hogy találkozott a mamával,hű véletlen volt előfordul,de ettől függetlenül is nyugodtan hagyhatta volna kicsit tovább legyen fent...
2012. máj. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!