Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 honapos fiam marcsak...

16 honapos fiam marcsak reggel es este szopik (de szerintem mar nincs sok tejem) ezert probalok neki adni tapszert reggel es este es alig iszik meg 1dcl se. Mit tegyek, mert meg szuksege van a tejre?

Figyelt kérdés
2012. máj. 24. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért adsz egy 1,5 éves gyereknek tápszert? Nem kaphat rendes tejet? Joghurtot, túrót, sajtot adsz neki?
2012. máj. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
És, ha tápi helyett lassan kapna tehéntejet? Nem tudom nálunk, hogyan lesz, de 1 éves korig, ha ő is úgy akarja szopizik, de aztán én tehén tejet fogok adni. Üdv!
2012. máj. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
azt hittem kb.2eves korig nem lehet tehen tej,es milyen lehet zsiros vagy szoja tej vagy mittudom ezer fele tej van.adok neki joghurtot azt szereti,sajtot nem keri.koszi a valaszokat
2012. máj. 24. 23:31
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az csak marketing, hogy 2 éves korig ne, hogy minél tovább tápszert kapjon a gyerek. Ameddig van saját tejed azt add, de egy idő után úgyis az a normális, ha tehéntejet iszik, lassan hadd szokja. Jó egészséget!


(Szerintem tedd fel új kérdés ként, hogy ki milyen tejet ad, mert ide már nem hiszem, hogy kapsz ezzel kapcsolatosan értelmes választ, én sajna nem tudom, még nem tartunk ott, majd itt meg kérdezem, ha rá kerül a sor :)))))))

2012. máj. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Minimum 2,8-as tejet. én dobozos 3,5ös tejet adok. nem higitom.
2012. máj. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam 14 hónapos koráig szopizott, de azóta sem fogadja el a tápszert. Mivel tejérzékeny, ezért rizstejből, kókusztejből, zabtejből szoktam neki tejbegrízt, zabkását, kukoricakását főzni reggelire és vacsorára. (Sajna nem olcsó mulatság.) Lehet, hogy ez a mennyiség kevés (mivel ugye tejtermékeket nem kaphat), de ettől függetlenül szépen fejlődik.
2012. máj. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én másfél évesen adtam a fiamnak először tejet, addig (8 hónapos korától) tápszert kapott. Lehet, hogy meg kellene próbálkoznod másfajta tápszerrel. Az enyém végül a banán ízű humanat fogadta el, az ízlett neki nagyon, de az anyatej után ez kb. a 3. próbálkozás volt, ami végre bevált. Ebben a korban már nehezen váltanak, nehezen szokja meg anyatej helyett a tápszert. A gyerekorvosunk szerint kb. féléves kor a vízválasztó, utána már nehezebb rászoktatni a tápira.
2012. máj. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!