Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » NAGYON csúnya bőrprobléma,...

NAGYON csúnya bőrprobléma, van megoldás?

Figyelt kérdés

eléggé el vagyok keseredve, gyermekemnek kb 5hónapja ilyen a szája,


[link]


egyik bőrgyógy szerint ekcéma, másik szerint TALÁN a nyála, egyértelmű hogy a cumi és környéke és reggelre durvul a helyzet, viszont cumit csak éjjel kap és a nyála is főleg akkor csorog ki a szájából, nem tudom kizárni hogy melyik a ludas. Megpróbáltam a cumit helyettesíteni egy aventes cumisüveg cuclirészével hogy fogja a kezében míg elalszik és akkor nem lóg a szájában folyamatosan mert kiejti ha elalszik, de nem aludt el ezzel. Találkoztatok már ilyennel, bevált valamilyen krém (Locoidtól elmúlik, de az szteroidos), ha valaki szuper megoldást tud cumi elhagyására 16 hónaposnál, azt is szívesen veszem, köszönöm hogy elolvastátok!



#krém #ekcéma #nyálkiütés #cumi elhagyása
2012. máj. 25. 08:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ha a nyáltól van, gombás fertőzésre gyanakodnék. Borax glicerinnel kenegesd neki. Azt, ha le is nyalja, nem lesz tőle semmi baja.
2012. máj. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Tehetnél rá valamilyen színtelen, szagtalan ajakápolót, amikor cumit adsz neki. Nemcsak az ajakra, hanem a cumi által lefedett területre. Az lepergetné a nyál általi nedvességet. Valamint lehet, h kaucsuk cumit kéne neki adni, az természetes anyagból van.
2012. máj. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

A cumi elhagyás, hát egyszerűen ne add oda, két nap nayafi, és megszokja...


a másik, próbáltál másféle cumit is? lehet arra allergiás valamiért.

minden este fertőtlenítsd ki a cumiját.

és vegyél másik márkát.

2012. máj. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
shea vajjal kenem elalvás előtt hogy ne marja a nyála annyira a bőrét,sajnos nem olyan egyszerű a cumi spontán elvétele, mert nem sír, hanem talál más játékot, esetében hánytatja magát, mert az olyan jó móka, mostanában nem csinálja, remélem egy életre elfelejti. Most olyan cumija van, ami érzékeny bőrre való, eláll az arcbőrétől, de hason alszik, tuti nyomódik valamelyik oldalra, kaucsuk cumit is megpróbálom majd.Leghamarabb meg ezt a glicerines bóraxot.
2012. máj. 25. 09:02
 5/17 anonim ***** válasza:
Szia! Nem allergiás valamilyen ételre? Probáld meg a tejtermékeket elhagyni pár napig és kiderül, hogy javul e a helyzet, veszteni valód nincs vele.
2012. máj. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Mikor megláttam nekem is a borax ugrott be elsőre! Kend a száját naponta 3-4× kívül belül, plusz a cumiját minden esetben mikor a szájába adod. Kenheted vele hetekig is, mi szájpenészre kaptuk a nagyobbiknak 3 hónapig kentem éjjel nappal. A popsija nem szokott néha kipirosodni, vagy hasonlóan kipötyisedni?

Nálunk is volt hasonló, boraxtól elmúlt, szerintem ez nem eckéma, ezek teljesen más jellegű kiütések, ez a cumitól van.

2012. máj. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%

Talán érdemes kipróbálni, nekünk bőrproblémákra a védőnéni (bőrpír, ekcéma, égés stb.) Halicak krémet ajánlotta, ártani nem árthat mert ez egy homeopátiás krém. Persze lehet hogy nem is használ de egy próbát megér, illetve én még a bepanthen plus-t próbálnám ki, mert barátnőm kisfiának az arcán lévő hasonló kiütéseket az mulasztotta el. Remélem hamar megoldódik!

Illetve a másik ami talán javíthat a dolgon, én nyárra vettem ilyen cumit a kislányomnak, hogy ne fülledjen be a szája körül a melegben a nyáltól:

[link]

2012. máj. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%
Utolsó vagyok, a homeós krém neve: HALICAR krém (elgépeltem az előbb)
2012. máj. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A shea is okozhatja, ha epp a latexre allergias.
2012. máj. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
nagyon sok jó ötletet adtatok, szép sorban ki is fogom próbálni (már előrébb vagyok, mint két bőrgyógyász után), akkor még annyi kérdésem hogy ha lehet h a latexra allergiás, érdemesebb lenne ebből a MAM Air cumiból a szilikonosat választani, vagy van latex és szilikonallergia is? még egyszer nagyon köszönöm!!!!
2012. máj. 25. 10:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!