Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek sem kéne már enni...

Szerintetek sem kéne már enni 10-11 hós babának éjszaka?

Figyelt kérdés
Korababám van, és 10,5 hósan( korr) még mindíg fennt van egyszer éjjel szopizni.most voltunk az utógondozóban kontrollon és kérdőrevont a doki,hogy miért eszik még éjjel,és hogy most már nem kéne,mert ez már elkényeztetés.Szerintetek? kiakadtam,hogy lelkiismeretfurdalást gerjeszt bennem, amikor felkelek éjjel cicizni...
2012. máj. 25. 09:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

lányom,pedig nem kora baba,majdnem 1 éves koráig evett tápszert minden hajnali 2 kor.

Ha cici kell,hát cici kell. TE tudod mi a jó neki,ezen ne aggódj.

legközelebbi kontrollon,mond(hazudj) azt h már nem eszik éjjel és kész.:o))

2012. máj. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ehhez az orvosnak semmi köze. Ha téged zavar és problémának érzed, akkor próbálkozz meg leszoktatni a babádat (én személy szerint nem tenném).


Az én kislányom időre született, most 21 hónapos és pont a napokban kezdi elhagyni a cicit teljesen. Egyikünknek sem volt semmi hátránya vagy kényelmetlensége, hogy ennyi ideig szopizott, ő most jutott el arra a szintre, hogy nincs szüksége a cicire. (Néha előveteti és küld neki puszit. :-))

Annak ellenére tovább folytattam a szoptatást, hogy 16 hónapos korában terhes lettem a kistesójával, és a védőnő már 18 hónapos korára azt mondta, hogy vonjam meg tőle a cicit. Mivel a leleteim rendben vannak, és utána olvastam én is, hogy lehet-e terhesség alatt tovább folytatni a szoptatást, én a folytatás mellett döntöttem. És szerintem jól, mert elrendeződnek ezek a dolgok maguktól. Másnak meg nem kell tudni, hogy nektek milyen rutinotok van otthon.

2012. máj. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom a babád igényeit kell kielégítened, nem a védőnő, könyvek mondanivalójához kell alkalmazkodni. Sok baba nem kér már éjjel enni, a tied igen, és akkor mi van? Ha a babád ébred és éhes, adj enni, ha nem, akkor nem. Szerintem butaság, hogy felébred éhesen és vizzel vagy teával kínálják az anyukák, mert így majd leszokik, miért kellene leszoknia? Ha amúgyis fel kell kellned megitatni, annyi erővel legalább eszik, neked kiürül a cicid, ő pedig jóllakott lesz, tehát mindenki boldog!
2012. máj. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ez baromság.

ha a gyereknek szüksége van rá, akkor miért gondolja a doki, hogy nem kéne. kíváncsi vagyok, ő este 7-8tól reggel 7ig nem eszik, nem iszik egy kortyot se?


az én lányom 1 évesen, magától hagyta el az éjjeli szopizást, neki így volt rá igénye.

2012. máj. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi:) kérdezte,hogy meg van e a napi rutin,mondtam,hogy persze,erre kérdezte az éjszakát,és a válaszomra azt reagálta, hogy akkor még nem alakult ki... mindegy,Ő csak egy férfi:) jó orvos egyébként és szoptatás párti,nem értettem ezt a megnyilvánulását,de természetesen fogom szoptatni,ha még kér éjjel,és legközelebb majd kamuzok:)
2012. máj. 25. 09:51
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is kamuztam a védőnőnek, erre tessék, magától is leszokott a ciciről, éjszaka ha ébred a vizet kéri a lányom saját magától.

Bennem volt egy kis félelem is, mert sok előítélet van, hogy milyen hosszan szoptatod a gyerekedet, de bíztam magunkban, és úgy látom, hogy jól tettem. Te is csak magadra hallgass, amíg az egészségetek nem látja kárát.


2. voltam

2012. máj. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen,most kezdem már tapasztalni ezt az előítéletes dolgot.Amíg nem lett egy éves(korr 9,5hó) addig mindenki azt mondta,hogy Neki mennyire fontos a z anyatej,meg,hogy szoptassam amíg tudom.Most 13 hónapos és azt hallgatom,hogy:" Még misíg szopik?" "miért szoptatod még,elfogysz!" " Éjjel már ne szoptatsd!" " Normális kaja kell ennek a gyereknek!"

szoptatom és kész:) Amíg csak lehet és akarja.Szerintem az a biztos.Főleg,hogy a fiam alig iszik és a tejsi a folyadék is

2012. máj. 25. 10:02
 8/10 anonim ***** válasza:
Én olvasva a kommenteket nagyon büszke vagyok RÁD is meg MINDEN válaszoló anyukára, olyan jó, hogy sokáig szoptatnak és nem foglalkoznak a régről ránk maradt hülye agyszüleményekkel, hogy mit KELL ekkor, meg akkor csinálnia a gyereknek. A gyermek anyja tudja a leges legjobban épp mikor mire van szüksége a babájának. Csak tanultam a válaszokból!!! :)))) Üdv!!!
2012. máj. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

a fiam 10 hósan evett utoljara, pedig nem korababa

egy kis odafigyeles kellett, es a huga 2hós kora óta vegigalussza az ejszakat..

egyebkent ha nektek jo, semmi baja nem lesz tőle.. de ez mar inkabb a megszokas miatt van, es nem pedig mert szuksege van ra


(a doki pedid finomabban is elmondhatna a velemenyet, ne legyen lelkiismeret furdalasod!)

2012. máj. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát azért ez a kijelentés egy orvos részéről kicsit meglepő... Az én lányom időben született, mégis 13 hós koráig minden éjjel felkelt szopizni. Addig egy éjszakát sem aludt át. A környezetemben sokan mondták hogy ez már biztos csak a megszokás Nekem is nagyon kimerítő volt, mert nem volt ritka hogy éjjel 1-2 óránként felkelt cicizni, mégis végig csináltam, mert nem volt szívem sírni hagyni. Aztán egyszer csak magától leszokott.
2012. máj. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!