Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy hónap alatt nem nőtt a...

Egy hónap alatt nem nőtt a fej illetve a mellkas körfogata. Baj lehet?

Figyelt kérdés
A 4 honapos oltaskor is ugyanannyi volt a feje es a mellkasa, mint az 5 honaposon. A hossza is csak egy centit nott. A sulya gyarapodott. Mitol lehet ez? A doki semmit nem mondott.

2012. máj. 25. 10:09
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk mellkast nem is néznek. fejet, hosszt és kilót néznek csak.


Szerintem ha kilóra nött akkor nincs baj. Azért nem mond a doki semmit, mert nem az számít, hogy most mennyit nött 1 hónap alatt, hanem hogy összeségében mennyit fejlödik. 6 hós korára érjen el egy szintet, majd 1 éves korára...

2012. máj. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%

Mekkora a te babád, mekkroának mérték?

Ugyanaz mérte, biztos jól? Az én fiamnál is volt, hogy egy cm-t nőtt csak egy hónapban (2-3 hónapos kora közt) következőben meg négyet. Szummában így is tök sokat nyúlt, engem nem izgatott (5 hónap alatt 19 cm-t). A fej meg ilyenkor sztem már csak keveset nő, az is lehet pl. múltkor felfelé most lefelé kerekített a doki.

Egyébként pont a héten volt az én fiam is 5 hónapos, megnéztem, a mellkasa pl. neki se nőtt :)

2012. máj. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nálunk csak a fél éves státuszon és az 1 éves mérésen nézték és ott sem azt,h menyit nőtt, hanem, hogy normálisak-e az arányok. nem nő minden hónapról hónapra a bébi 3 könnyű elmérni is (pl. nekem a kórházban 60 cm-nek mérték a hosszát, itthon a védőnő pedig 57 cm-nek... biztos pedig, h nem ment össze :D )

ezért nem mondott semmit a dokid sem. csak az arányok és a kb. méret a lényeg.

2012. máj. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én azért óvatosabb lennék mint a többi anyuka, mégpedig a következőkért. AZ én kisfiam kutacsa nagyon picike, most 5 hónapos és már alig érezhető neki. Elvittem a háziorvoshoz, tőle azt a tanácsot kaptam, hogy ne foglalkozzak vele. Sajnos ez nem nyugtatott meg, így elvittem a picit egy neurológushoz, aki megvizsgálta, szerencsére egészségesenk találta, de! Adott egy táblázatot, amelyet vezetnem kell. A fejkörfogatot minden hónapban mérnem kell, és ha az értékek eltérést mutatnak a táblázatban szereplő vonaltól, akkor sajnos mennünk kell újra. Tehát a fejnek növekedni kellene mindenképp, hozzávetlőgesen 1 cm-t egy hónapban, iiletve a méreten kívül az alakját is figyelni kell. Hogy teljesen megnyugodj, szerintem menjetek el szakemberhez. Biztos nincs baj, de a megnyugtatást csak olyna embertől fogadd el aki ért hozzá.

2012. máj. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!