Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hogyan és mennyi idős...

Ki hogyan és mennyi idős korban tanította meg meg babájának az ágyában egyedül alvást?

Figyelt kérdés
Lányom már 13 hónapos és még mindig ringatva, kézben alszik el. Ez önmagában nem lenne teher, viszont sokszor előfordul, hogy 3-4x neki kell gyűrkőzni az altatásnak, mert amint a lepedőhöz ér a feje, felébred. Éjjel is van, hogy hajnali 4-kor felkel és már nem alszik vissza. Kíváncsi lennék sokan csinálják-e ebben a korban így mint mi, hogy ringatják alvás előtt a babát? Akinek egyedül alszik el, mikor és hogyan szoktatta rá erre? Mennyi sírás árán?
2009. jún. 29. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Babóm most 2,5 hónapos. 2 hónapig velünk aludt az ágyban. Semmi gond nem volt, esti vacsi után büfi, pár perc ringatás kézben aztán úgy bekómált hogy aludt mint a bunda. De úgy 2 hete már az ágyában alszik, mindent ugyanígy csinálok, csak még plusz annyi hogy néha énekelek neki, vagy halkan beszélek hozzá hogy itt vagyok a szomszéd szobában, aludj, álmodj szépeket..stb. Eddig működött. Hál istennek jó az alvókája, ezt örökölte a szülőktől, mi is nagy alvók vagyunk. Egyáltalán nem sírt egyszer sem. Remélem nektek is sikerül majd! Kitartás.
2009. jún. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Sajna nálunk nem így zajlik, amíg annyi idős volt, mint a Tiéd, addig gond nélkül elaludt, éjjel 1x kelt enni, de Ő most nagyon el van foglalva a világgal, kinyílott előtte, lépked, jön-megy, minden érdekli. És ugye jóval kevesebb is az alvásigénye.... :( Ezért nálunk sajna nem megy simán, praktikák kellenének, hogy lehetőleg fulladozások, sírások nélkül (valójában tudom, hogy lehetetlen) sikerüljön elaludnia ringatás nélkül.
2009. jún. 29. 15:20
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát praktikám nekem sincs,csak megnyugtatásnak írom hogy én is ringatok,12 hós.Tudom ezzel nem segítettem,nekem sem megy a legyünk erősek dolog,mert a kislányom is iszonyatosan tud sírni,és nincs szívem ezt hagyni.

Most annyit próbálok,hogy ülve ringatom az ölemben,néha engedi.

2009. jún. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kedves 2. De segítettél sokat is, mert tudom, hogy más is van így vele... Néha nálam is bejön az, hogy leülök Vele a hintaszékbe és hintázunk, de van, amikor annyit mocorog, hogy inkább mászkálok Vele, mert úgy általában hatásosabb.
2009. jún. 29. 15:32
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Kisfiam is 13 honapos, 3 hete elkezdtuk mar tanulni az egyedul alvast, de a mult heten lazas volt es kinott 3 ragofoga, ugyhogy abbamaradt a dolog. Most megint ujrakezdem. En a kovetkezot csinalom: este furcsi utan elalvs elott kap meg egy kis szopit, aztan amikor latom, hogy csukodik le a szeme es mar melyen lelegzik, halkan mondom neki, hogy most beteszlek a kiasagyba aludni, es be is teszem ovatosan. Ha ilyenkor felebred, akkor nem hagyom felallni, hanem lefektetem es simogatom a hatat, addig, amig el nem alszik. Nem hagyom sirni, de ha felall, akkor visszafektetem es simogatom es mondom neki, hogy aludj szepen, szundi-bundi, stb... Ez az elalvasnal mar sikerul, mostmar maga is neha lefekszik es el is alszik. Az ejszakai ebredesekkel van nekunk is gondunk, ugyanezzel a modszerrel fogom megprobalni visszaaltatni, de ejszaka mar nem fogom megszoptatni. Kivancsi leszek, meddig tart, amig megszokja. Szerintem probald ki, ne hagyd sirni semmikeppen sem, de legyel kitarto. Tudom, hogy a sirni hagyos modszer sokszor gyorsabban eredmenyre vezet, de en inkabb szeretnek nyugodt babat es nem akarom sirni hagyni. Sok sikert.

2009. jún. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Az én kislányom 8hónapos,kb.4hónapos kora óta alszik el magától az ágyában:) nem emlékszem hogy kezdődőtt,mikor láttam,hogy álmos bevittem az ágyába cumit adtam puszit és már 5perc múlva aludt is :) máshogy nem is hajlandó elaludni,ez nagyon jó csak mikor megyünk valahova és ott kéne aludnia na akkor mondanom sem kell.... :)most már,hogy tud ülni ha leteszem és Ő nem akar aludni azonnal felül vagy felál az ágyába,ilyenkor van hogy csak 3.nekifutásra sikerül elaludnia de ilyenkor is teljesen egyedül az ágyába alszik el :)Minden jót,sok sikert :)
2009. jún. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Nektek is, megfogadom a tanácsokat és próbálkozunk. :)
2009. jún. 29. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!