Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan ösztönözhetném babámat...

Hogyan ösztönözhetném babámat mászásra?

Figyelt kérdés
10 hónapos, feláll, állásból leül, majd kúszik. Mászni nem akar... úgy tudom a mászás nagyon fontos a babáknál. Négykézláb hintázik, a kezeit emelgeti nyúl a játékokért, de ha távolabb van akkor kúszik érte. Hogyan segíthetném? Vagy hagyjam, majd rájön magától?
2012. máj. 26. 14:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
7%

Másszá vazze!


Nyugi! Ha ül, áll, valószínűleg nincs semmi baja.

2012. máj. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
12%
Miért lenne olyan fontos a mászás? majd mászik,akkor ha akar. A kúszás különben is hasonló a mászáshoz.
2012. máj. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Ha a mászás kimarad az hajlamosít tanulási zavarra,ezek a folyamatok összefüggnek.
2012. máj. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%
Szia, amikor négykézláb van tegyél elé játékot. Várd meg, míg nyúl érte, akkor kéz letesz, majd ellentétes láb alőre, másik kéz másik láb. De később magától is menni fog szerintem...
2012. máj. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem elengedhetetlen,hogy másszon a baba! Majd mászik egy éves kora után,játékból!


Ha feltétlen úgy érzed,hogy másznia kell,akkor mássz Te is!

Nem vicc!! A babák utánozva tanulnak! Az én lányom anno 7 hónaposan állt négykézláb,akkor kapott a nagyszülőktől egy mászós babát, nem telt bele 2-3 nap (nem emlékszem pontosan,mert ennek már lassan 5 éve),mászni kezdett a lányunk. (amikor telefonon beszéltem Anyumékkal,akkor kértem,hogy legközelebb egy sétálós babát vegyenek :-D )

De ahogy előttem írták,ösztönözheted is! Az is beválhat! Persze az is lehet,hogy ha elhúzod a Babád elől a játékot,le fog hasalni és kúszni fog érte...

Egyik módszer sem garantálja a sikert...


Üdv: 3 lányos

2012. máj. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mássz előtte te is :) Nekünk nagyot dobott, hogy elmentünk babaklubba, és ott látott sok gyerkőcöt mászni, két alkalommal később, már mászott ő is.
2012. máj. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
"Számos kutatás bizonyítja, hogy a nem megfelelő mozgásfejlődés következményei a figyelem-, tanulási és viselkedészavarok. A leggyakoribb ok a mászás kimaradása. Mászáskor az ellentétes kar-láb mozgatáshoz az agyféltekék összehangolt működése szükséges, és ha ez az idegrendszer nem megfelelő fejlődése miatt kimarad, a későbbiekben tanulási zavarokat okozhat. "
2012. máj. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
9%
Annyira utálom ezt a sok okoskodást, hogy butább lesz mint a többi!!! Az enyém sem mászik csak feláll, 7hónapos. És akkor mi van!!! Ha butább lesz akkor is a miénk lesz ,és akkor is őket fogjuk a világon e legjobban szeretni nem!!!? Nem lehet mindenki kitűnő tanuló. De nem hinném hogy buta lesz egyébként mert tök sok szót mond már és szépen lépeget is ha fogom a kezét.
2012. máj. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%

Kedves utolsó nyugodj meg mert az anyjánál már csak okosabb lehet, aki ugye nem tud szöveg értelmezni.

Ha kimarad a mászás az nem jó mert más problémára utal.

Ha a szülőt ez kicsit is érdekli utána jár.

Ha nem akkor nyafog majd 4dik osztályban amikor nem úgy halad a tanulással ahogy kéne...nem kell zseninek lennie-de az anyja nemtörődömsége miatt kell szenvednie.

Nem megéri utána járni .

Nem buta az a gyerek csak nem figyelnek rá oda ezek szerint.

2012. máj. 29. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, én sem sértegetlek!!!Te se tedd!!! Nekem a védőnőm szó szerint ezt mondta, hogy butább lesz mint a többi gyerek!Úgyhogy tudok szöveget értelmezni kedves!!! Csak a saját sérelmem is belevontam a dologba. És ha nem mászik az a gyerek hiába mászok én előtte, meg hiába rakom a lábát, ösztönzöm. Nekem akkor is a világ legszebb, legokosabb gyereke lesz!!!
2012. máj. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!