Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért sír, ordit keservesen a...

Andika7 kérdése:

Miért sír, ordit keservesen a gyermekem?

Figyelt kérdés

A kisbabám 2 hónapos kislány.

Kb 2 hete minden este fürdetés után megetetem, mind a két cicit megkapja,általában kap utána még a lefejt tejemböl is és utána rákezd keservesen sirni,orditani, alig tudom megnyugtatni.Már a cicin elkezdi,pedig a tej jön még belöle,mégis nagyon sir,mint aki nem kapna enni,pedig ott a cici a szájában.Ha van valakinek ötlete,örülnék.


2012. máj. 26. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Csak tippelni tudok:

- már kajálás közben is igényelné a büfiztetést

- már kajálás közben elkezdődik nála a hascsikarás

- már kajálás közben becsúszik a pelusba valami, és utálja, ha nincs rendben

Persze ezek csak olyan tippek, amelyek esetleg, talán.

2012. máj. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Abból, amit leírsz, a babád eleget eszik, tehát valószínű h eleget eszik.

ami a babáknál délutáni/esti sírást okozhat:

- Nekünk +természetes" az anyatejes táplálás, nekik meg nem:)

Viccesen hangzik, de a ki bélrendszerüknek át kell állnia erre, ez kb. 3 hónap, és a nem tipikusan hasfájós babáknál is lehet ez egy nehéz időszak

- Estére egy nyugtalan, feszültebbb hangulatuk van a babáknak, hiszen ha nem is történik velük sokminden, akkor is nekik nagy élmény, h anyu hangját hallják, látják, érintés , szaglás stb....és ezeket az élményeket nehezebben tudják MÉG feldolgozni, és ez estefelé "csapódik le".


Szóval , valószínű e kettő. Mást nem tudok írni, csak nagy kitartást kívánok. (Valahova írtam már le, az enyém kb. 3 hónapos koráig délután 5 -től teljesen "kifordult" magából, odáig szépen evett-aludt-evett-aludt....na 5től meg fentvolt, hiába etettem, hiába ringattam, az elején volt hogy keservesen sírt is órákig, infacol, gyomorsimogatás , semmi nem használt. Ez éjjel 1ig, (volt h 2ig is) menetrendszerűen, mindennap.

Na, 3 hónapos kora környékén, huss szinte az egyik napról a másikra megszűnt ez nála, és mostmár kéremszépen gyönyörűen alszik.....

Hát, van ilyen, csak leírtam, h személyes tapasztalat....

2012. máj. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm válaszotokat.
2012. máj. 26. 19:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az 5 és fél hónapos kisfiamnál is előfordult már ilyen, és én is totál kétségbeestem. Felvettem, járkáltam vele és kb 10 perc üvöltés után kiszakadt egy hatalmas büfi :) Utána már semmi gond nem volt és vígan evett tovább. Azóta, amikor látom rajta evés közben, h kicsit tekereg, akkor felveszem, még akkor is ha sír, mert elvettem az üveget, és megbüfiztetem, és utána folytatjuk a kajcsit.

Csak egy ötlet volt, de egy próbát lehet megér!


Sok sikert!

2012. máj. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kerria ***** válasza:

Kólikás hasfájás


[link]


Kislányom 6 hetesen kezdte, 2,5-3 hónapos koráig tartott, a legkritikusabb 6-10. hétig terjedő időszak, ekkor ugyanis este fél hattól, hajnali kettőig ordított :(


Hiába büfiztettük, hiába lassítottuk az evést....minden hiába volt. Amit elkezdtünk neki adni az INFACOL-t, hogy ettől csillapodott-e azt nem tudom, de szépen fokozatosan gyengültek a tünetek, és szerencsére el is múltak.


Nem biztos hogy nálatok is ez van, de a mi esetünk végett, én minden este síró babánál erre gondolok.


Kitartást!

2012. máj. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!