Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8-10 hónapos babák lefárasztás...

8-10 hónapos babák lefárasztása mennyire egészséges?

Figyelt kérdés
Milyen szokás az, hogy a mozgékony babákat hagyják,hogy lefárasszák magukat csak azért,hogy éjszaka tudjanak nyugodtan aludni a szülők. Sokszor lehet hallani, hogy már sír,ri a kicsi,de a szülő még azt mondja, hogy mozogjon még,fáradjon jól le és majd utána leteszik aludni? Normális dolog ez?

2012. máj. 26. 23:23
 1/8 anonim ***** válasza:

nem igazán. nem is értem pontosan :) ha egy kisgyerek, baba, túl sokat mozog, tehát túlpörög, még talpon van mikor már fáradt és nyűgös, attól nem jól fog aludni hanem ellenkezőleg, sokszor riadtan fog felébredni, az idegrendszere miatt.

szóval nem hiszem, hogy egészséges, egy ekkora babának akkor kell aludnia mikor jelzi. illetve még jobb ha ezt megelőzzük kis ceremóniával, akkor fog nyugodtan pihenni :)

2012. máj. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
5%

igen az..



1. csak a leterhelt, bedurrantott izom növekszik.



2. a csontok többnyire csak éjjel nőnek.



3. szoknia kell a fájdalmat, ilyen az élet, bírni kell!

2012. máj. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, normális.
2012. máj. 27. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Amit elfelejtettem,hogy az alvás éjjel kb. 10 és ll óra között van.
2012. máj. 27. 08:50
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezt nem pontosan értem "lefárasztják magukat". Ha álmos egy ilyen pirinyó, akkor elalszik akkor is, ha nem teszik be a kiságyba, illetve nem pontosan értem, mit csinálnak vele, hogy nem hagyják aludni. Az enyém bárhol, bármikor el tud aludni, ha álmos. Már 3 éves, de például egyszer kézmosás közben elaludt. Eszméletlen furcsa volt. Szegény nagyon kimerült, épp kirándulásból jöttünk haza. De ezt megteszi egy gyermek piciként még inkább. Nem nagyon kell őket altatni, és úgymond "lefektetni".
2012. máj. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Miért baj ez,miért baj ha hagyják lefárasztani????
2012. máj. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
3. vagyok, az én gyermekem is bárhol elalszik, ha fáradt. Tehát olyankor nem sír, hanem elalszik, bármilyen helyzetben. Én elképzelhetetlennek tartom, hogy hogyan lehet nem hagyni aludni.
2012. máj. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést.Mi az,hogy lefárasztása? Nyilván ha a gyerek sokat játszik sokat mászik,szalad,sétál attól függ ugye hol tart akkor elfárad,és elálmosodik.Na most ezzel mi a gond? Miért lenne baj ha sokat mozog,játszik egy kisgyerek? Eszméletlen sok energiája van a kisgyerekeknek szükségük van a mozgásra bármilyen formában,ahhoz is,hogy tudjanak aludni,persze ha túlpörögnek úgy már nem tudnak jól elaludni de az a ritkább a szülő ha ismeri a gyerekét és figyel rá,lefekteti aludni időben,vagy a kisgyerek elalszik magától a fáradtságtól.Igazán jó lenne ha kifejtenéd mire gondolsz!
2012. máj. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!