Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz alvó babák anyukái, ti...

Rossz alvó babák anyukái, ti milyen módszerrel, praktikával tudtátok gyermeketeket hozzászoktatni a normális alvási szokásokhoz?

Figyelt kérdés

Kislányunk 1 éves és hónapok óta nincs egy nyugodt éjszakánk. Csecsemő korában külön szobában, nagyon sokat és mélyen aludt. Aztán 4-5 hónapos korában kezdődek a gondok. Tudom, h mi rontottuk el, mert a 4-5. ébredés után kényelmesebbnek tűnt magunk közé venni, mint a kiságynál üldögélni.

Mostanra már ott tartunk, h egyáltalán nem hajlandó a helyén aludni, csak a mi ágyunkban, de akkor is csak úgy és addig, amíg vagy én vagy a férjem ott fekszik. Amint kilopózunk, már sír is.

De ez még mind nem elég, mert az alvás közben is folyton felsír, forgolódik, vergődik. Olyan mintha félig ébren tölteni az egész éjszakát. Hónapok óta nem aludtunk fél órát egybefüggően, és ettől mindhárman ingerültek és kimerültek vagyunk. Próbáltam már mindent: adok neki inni, enni, tisztába teszem, felöltöztetem, levetkőztetem, kitakarom, betakarom, fogzáskor Nurofent kap, de semmi sem használ.

Segítsetek légyszi, nálatok mi használt? Olvastam az "Aludj jól gyermekem!" módszerről. Érdemes kipórbálni?


2012. máj. 27. 07:47
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
64%
azzal nem értek egyet ha ordít a gyerek órákat,de az nem ugyanaz ahogyan mi tanítottuk,nem ordított 5 percnél többet,és 5 percenként bementünk az azért más...
2012. máj. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindegyik választ. Ha jól értem 3. válaszoló Te az "Aludj jól gyermekem!" könyv szerinti módszert követted. A kérdés kiírása után, az első nappali alvás előtt úgy döntöttem, h megpróbálom én is. Nagyon nehéz volt megállni, amikor bementem hozzá, h ne kapjam ki az ágyából és ne ringassam, de pár perc sírás után kezdett csillapodni, és utána már csak inkább nyűgösködött. Az esti altatásnál már fél óra után sikerült aludnia. És azóta is alszik!!! :)

Hnap talán még jobb lesz, csak hát megszakad az ember szíve a síró babája láttán. :(

Kedves 18.49-es válaszoló! Abban is van igazság, amit Te írsz. Tudom, h szegény kislányomat az zavarja meg és azért ébred olyan gyakran, mert amikor elalszik ott vagyok mellette, amikor kinyitja a szemét, akkor meg nem. Biztos az is egy jó megoldás, ha visszaszerzem a bizalmát, és ott maradok mellette állandóan, de az a helyzet, h miután az egész napot vele töltöm, van egy csomó teendő, amit az alvás ideje alatt kell elrendeznem. És hát ott a férjem is, akivel - bár most elsősorban anya vagyok - de szintén szeretnék egy kis időt eltölteni. Úgyh nálam ez az út biztos nem járható. Mindenesetre köszönöm a Te válaszodat is.

2012. máj. 27. 21:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!