Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális ha 5 és fél hónapos...

Normális ha 5 és fél hónapos babám egésznap ordibál?

Figyelt kérdés

Nem tudok jobb szót rá, ordibál, óbégat!

Ez normális?

Már pár napja csinálja!


2012. máj. 27. 07:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Hú ezt az én kisfiam is csinálta, neki is voltak ilyen időszakai. Nem gagyarászás volt, hanem tényleg inkább óbégatás, én sem találtam rá jobb szót.

Volt, hogy egy hétig is csinálta egy huzamban. Mikor már úgy éreztem bedilizek ettől, ha nem hagyja abba, abbahagyta. :-) Sosem jöttünk rá miért csinálta. Nem láttuk úgy, hogy fájna valamilye. Mondjuk elég keveset aludt akkoriban, lehet nyűgös volt.

2012. máj. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az enyém is ordibálós és extra hangos is. Most 9 hónaposan kezd inkább szótagokat mondogatni, de még sokat dünnyög mindig. Néha estére kicsit "fárasztó", de persze imádom :)
2012. máj. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom tegnap volt 8 hónapos, és már 4-5 hónapos kora óta sikongat, ill. rikácsol, sikít. "Azt várom" mikor megy már el a hangja, mert nagyon brutál tud lenni. Torka szakadtából visong, míg van a tüdejében levegő, teljesen elvörösödik. Ja és ehhez még vigyorog is, tehát valószínű, hogy tetszik neki. Amúgy szerintem csak a hangját próbálgatja, mert mellette más hangokat is ad, meg minden nap reggel azt mondja, hogy "ánnyá". Szóval szerintem normális dolog, hogy ordibál.
2012. máj. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, teljesen normális, az én kislányom is ilyen volt ennyi idősen. :-))
2012. máj. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Csak ismerős anyuka közölte velem,hogy biztos idegrendszeri baja van, azért óbégat!

Megijedtem egy kicsit!

2012. máj. 27. 14:14
 6/7 anonim ***** válasza:
az 1. válaszoló vagyok. Sikítgatni, dumálni az én kisfiam is szokott, be nem áll a szája, már 10 hónapos. De az amiről írtam, nem az volt. Tényleg úgy hangzott, mint a jajgatás, óbégatás. Szerencsére elmúlt. :-)
2012. máj. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem a tesóm kisfia volt ilyen. Csak az a baj, hogy Ő így is maradt. Most 2,5 éves és kegyetlen amit művel. Átlag 5 percenként üvölt, sikítozik, őrjöng valamiért/mindenért. Kibírhatatlan. És nála már az agresszió is gond vagy 1 éve.


HA ez "csak" egy időszak,akkor nem gond. (fáj valami, fogzik, front van, beteg lesz, rossz napja van... stb), de ha nagyon hosszan elhúzódik (lásd a fent említett kisfiút), érdemes kikérni valaki véleményét.

2012. máj. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!