Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Nem issza a babám...

Mit tegyek? Nem issza a babám a vizet.

Figyelt kérdés
Most 5 hónapos és nem tudom rávenni, hogy vizet igyon, sem cumisüvegből, sem csőrös pohárból, sem sima pohárból. Már mindent megpróbáltam. Ti mit adtok/adtatok helyette 5 hónapos korban? A védőnőm és doktornőm szerint csak vizet adjak, hogy ne szokja meg az ízeket (mármint az italokban) én ezzel kezdek nem egyetérteni, hiszen innia kell és ha a vizet nem issza, valamit adnom kell Neki! Ugye, Anyukák.
2012. máj. 27. 18:26
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
UI: azóta 6 hónapos lett :-) és izeg mozog kisfiú.
2012. jún. 21. 19:01
 12/17 A kérdező kommentje:
Bocsi, sok a komment, de még a zöldségek főzölevét is próbáltam ilyen-olyan kombinációkban...
2012. jún. 21. 19:02
 13/17 anonim ***** válasza:
Fecskendő esetleg?
2012. jún. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Az én lányom se itta. Gyenge teát, gyümölcslevet kapott fele vízzel. Most 10 éves, már szereti, de csak 1-2 éve issza. Nem kövér, arányos, egészséges gyerek.
2012. jún. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

én így csináltam, de lehet már próbáltad: hagytam had játszon az uveggel, csak úgy uresen odaadtam neki, tanulja meg megfogni, aztán volt, hogy elvettem tole, mivel tiltott dolog a legédesebb, azonnal kellett neki, aztán tettem bele vizet, és hagytam had játszon vele.

[link]

ez a vég nagyon bevált nekunk, jól lehet ráni, ilyenkor folyik is, de amugy nem csopog, 10 percenként így is kínálom

szerintem fontos, hogy egy fajta uveget szokjon meg, amibol tudni fogja, hogy víz ebbol jon

2012. jún. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Az én lányom sem iszik meg semmit, csak a granulátumos gyerekteát (fele annyi granulátumot rakok a vízbe, mint amennyi elő van írva). Érdekes, mert a fiam mindent megivott, víz, gyógyteák cukor nélkül, ő nem is kapott soha cukros löttyöket, de a lányom inkább szomjan hal, minthogy bármi mást megigyon a granulátumos teán kívül. Már próbáltam a főzős gyerekteát is, mert anyagilag elég húzós ez a granulátumos dolog, de hát ez van. Ilyen melegben, meg tényleg innia kell!
2012. jún. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Az én kislányom sem issza a vizet, sima pohárból iszik néhány kortyot de aztán kiköpködi (csak az újdonság miatt issza meg azt az 1-2 kortyot is mert még csak most találkozott először rendes pohárral).

Én kezdetben csipkebogyó teát adtam neki picike gyümölcscukorral. De már eléggé unja, nem issza szívesen így mostanság babagyümölcsleveket szoktam neki venni, ami ugyan eléggé drága, de én az intenzívebb ízűeket vizezem (nem is kicsit, pl. ma 60 ml gyümiléhez adtam 100 ml vizet, és imádta a kislányom így is).

2012. jún. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!