Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoktatok adni Xilitet vagy...

Szoktatok adni Xilitet vagy Steviát babátoknak, ha igen, hány hónapos kortól? Steviából csak tabletta és tea van forgalomban?

Figyelt kérdés
2012. máj. 28. 07:21
 1/7 anonim ***** válasza:
27%
Nem, szörpöt iszik, vagy instant kakaót.
2012. máj. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Egyiket se add. A xilit pl. enyhe hashajtó hatású, ha valakinek nincs egy bizonyos enzim a szervezetben, ami ezt lebontja, kisbabának szerintem annyira fejlettnek még az enzim készlete hogy nem kellene vele kisérletezni. Stevia pedig annyira kiforratlan nég hogy dietetikus sem ajvasolja a fogyasztását, még nincsenek igazából vizsgálatoi eredmények. Sőt sok esetben Magyarországon nem is engedélyezett bizonyos élelmiszerekhez való adása.
2012. máj. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Egy babának (1 éves kor alatt) semmi szüksége az édesítésre, semmilyen formában!

Aki cukrozott teával, kakaóval vagy szörppel itatja a babáját, annak meg külön gratulálok!

Steviából amúgy van por is. Engedélye meg azért nincs, mert akkor annyi lenne a cukorbiznisznek...

Ha mindenáron édesíteni akarsz, akkor inkább a gyümölcscukrot próbáld ki, abból kevesebb is elég.

2012. máj. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat! Hát igen, pont ez a bajom nekem is. Nem akarom édesíteni az ételeit italait. 5 hónapos a kisfiam és még a bébi papit is én készítem (amennyire anyagiak engedik friss-bio-szép gyümölcsből) de néha az alma és a barack is annyira savanyú, hogy még nekem is összehúzza a szám, ilyenkor kicsi banánt keverek hozzá, de még azon keresztül is érzem, hogy savanyú, emellett nem mindenhez mehet banán és nem mindig....

+ ami miatt kérdeztem, hogy a vizet sem hajlandó meginni az én ínyenc kisfiam, így folyton gondolkodom mit adjak Neki víz helyett (amúgy tápis).

Amúgy kedves Utolsó, igen-igen, nagyon egyet értek Veled :-) de mégis olyan nehéz,amikor látom, hogy fintorog... és előre nem tudhatom, hogy milyen a gyümölcs, mert még az azonos fajták között is szokott lenni különbség. :-) és hát nem olcsó dolog ráadásul, amikor ott vagyok, hogy picinyem tombol a gyümölcsért nem is tudok újat hozni (mert hál Istennek étvágya kiváló :-)))

2012. máj. 28. 11:49
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem se add egy ilyen pici babának. A fiam simán megitta a vizet a kezdetektől (ő is tápszeres volt), a kislányom most lesz 4 hónapos, és egyáltalán nem fogadja el a vizet (ő is tápszeres). Én instant teát adok neki, 150 mili vízbe épphogy rakok egy keveset, hogy legyen íze, így megissza. De adtam már neki Mecsek Baby teát gyümölcscukorral, semmi baja nem lett tőle. Szerintem kipróbálhatod te is nyugodtan a gyümölcscukrot, gyógyszertárban lehet kapni, nem vészes az ára, és sokáig elég.
2012. máj. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!!
2012. máj. 28. 15:31
 7/7 anonim ***** válasza:
A XIlitről annyit tudok, hogy ártani biztos nem árt kis mennyiségben, ugyanis, ha utánanézel, az első fogak megjelenésekor ajánlják a Xilites törlőkendőt fogakra, ami védi is őket a baktérimoktól. Tehát kis mennyiségben biztos nem ártalmas, viszont én nem szokttnám hozzá az édes ízhez. A 2 éves kislányom mindig vizet kapott, most is azt iszik, ha szomjas.(Párom unokaöccse 3 éves, és csak a cukros lötyiket hajlandó meginni). Egyébként ha meg tényleg nem nagyon fogadná el az új ízeket a babád, ne félj a banántól, azt bátran használd ha kell ízesítésre akár még zöldséghez is, és később le tudod csökkenteni fokozatosan a banánt belőle (tapasztalat :).
2012. szept. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!