Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akarják sokan...

Miért nem akarják sokan beadatni a bárányhimlő elleni oltást? Mi szól ellene? Lehet v. mi következménye?

Figyelt kérdés
2009. jún. 30. 11:09
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Én a múltkor követtem itt egy beszélgetést erről, és sokan azt irták, hogy nem adatják be a védőoltást, "hadd erősödjön az immunrendszere", amikor élőben elkapja. Azaz ez egy tévhit az anyukák fejében, hogy az oltástól ezek szerint nem erősödik. Az én olvasatomban ez azt jelenti, hogy nem tudják, hogyan működnek a vakcinák, hogy azok is ugyanúgy az immunrendszerre hatnak, és erősitik, de igy megspórolhatjuk a betegségek mellékhatását a gyerekeknek, mivel a mai modern oltóanyagok már többnyire lecsupaszitott kórokozók, kiváltva a védekezést a szervezetből, de nem okozva a mellékhatásoknak csak töredékét.
2009. jún. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Tölem meg sem kérdezték,hogy akarom e.beadták a lányomnak 12 hónaposan.Külföldön lakunk.Èn azt mondom,hogy jobb ha megkapja,mert a bárányhimlö komoly bajokat okozhat.
2009. jún. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Én úgy vagyok vele, hogy ha tényleg olyan nagyon fontos lenne, akkor ezt is ingyen adnák a babáknak, vagy legalábbis tb támogatással. De nem is igazán a pénzről szól ez. Ha be is adatjuk ugyanúgy beteg lesz a gyerek, csak kicsit enyhébb lefolyású lesz a betegség, és véd a további szövődmény ellen. És akkor mi legyen a következő? Mindenre be lehetne oltani, hisz sok mindennek lehet szövődménye. Régen mi is átestünk rajta, sőt inkább vitték olyan gyerek közelébe, hogy elkapja a baba. Most meg próbáljuk mindennel elkerülni?!Pl. kislányok esetében sokkal fontosabbnak tartanám a méhnyakrák elleni védőoltást, minthogy a bárányhimlő ellen legyen oltva.
2009. jún. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Én nem adattam be, mert:

-nem lesz már, akitől elkapja

-ha elkapja, ugyanúgy védett lesz, BIZTOSAN védett /a 2. BCG is alig fogta meg..:-S/

-annyi minden ellen van kötelező, had dolgozzon csak ki a kis szervezete először ezek ellen biztos védekezést

Amúgy azt is megértem, aki beadja, én inkább nem.

2009. jún. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én nem adattam be kislányomnak, mert a gyerekorvosunk szerint nem ad végleges védettséget bárányhimlő ellen. Mivel kislány nem szeretném, ha pont akkor kapná el, ha éppen terhes lesz. Kapja el inkább az oviban, és így végleges védettsége lesz.

5 hós kislány anyukája

2009. jún. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
Így igaz!Kapják csak el!Jobb gyermekkorban,mint felnőttként...na annak lehet szövődménye!Azért nem kell mindentől megvédeni őket!
2009. jún. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
16%

Első vagyok. Szerintem először tájékozódni kellene, amikor ellene beszél az, aki ellene beszél. A védőoltások mind az emberek érdekeit szolgálják, attól még, hogy régen is éltek emberek ilyen-olyan betegségekkel, erősödött az immunrendszerük, az nem zárja ki annak a lehetőségét, hogy azok a kutatások, melyek erre fókuszálnak jót akarnak az emberiségnek.

Itt lehet a bárányhimlőnek utánanézni:

[link] --> itt láthatók a szövődmények listája is. Aki beadatja a védőoltást, valóban lehet, hogy nem kerüli el 100%-osan, viszont biztos, hogy nem fertőzi a többi családtagot tovább, és nem kap el komoly szövődményeket.

[link]

2009. jún. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. jún. 30. 21:34
 9/10 anonim ***** válasza:
61%

Kedves utolsó: tájékozódtunk. Nyilván nem azért mondtam rá nemet, mert akkor épp az állt a számra :-)


[link]


[link]


[link]


Persze ezernyi a pro és kontra, de hidd el, tájékozódtunk...

2009. júl. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
24%

Na ezek a linkek aztán meggyőzőek...:S ugyan, ha ebből tájékozódsz, nem leszel túl tájékozott...:D

Majd én is írok egy blogot, hivatkozok mindenfélére, amit úgysem fogsz a könyvtárból kikölcsönözni, neten meg nem lesz fenn és majd azt linkelgetitek egymásnak, hogy "ez aztán a hű meg a ha"...

Bocs, de nem bírom, ha valaki arcoskodik a semmire.

2009. szept. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!