Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elsősorban szoptatós anyukáktó...

Elsősorban szoptatós anyukáktól kérdezném, miért sír ennyit a babám?

Figyelt kérdés

15 hónapos! Legszívesebben félóránként cicizni szeretne, mondogatja, hogy cici, meg hogy csücs az ágyra, már tök kivagyok tőle. Nem szeretném mégg leszoktatni, mert az a megnyugvása, na de ez már túlzás.

Szerintem nagyon sokat sír, meg nyüszög, mások szerint olyan kis nyugodt, jó baba, nagyon okos, ügyes, hamar csinál mindent, egy pillanat alatt megtaníthatunk neki akármit. Anyám szerint ez az ára. De engem ez kikészít!

Ha elmegyünk vásárolni, sétálni, vendégségbe, vagy akárhová semmi baja, ha apa játszik vele az udvaron, akkor sincs, de amint meglát, már kezdi.

Ha meghallom a nyivákolását, már összerándul a gyomrom, idegrohamot fogok kapni hamarosan.


2012. máj. 29. 14:41
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Személyes tapasztalatom ugyan nincs, de ezeket a cikkeket ugyanaz az anyuka írta, az elsőt a gyermeke 13, a másodikat 19 hónapos korában. Hátha találsz benne használhatót.

2012. máj. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Hát szerintem le kéne szoktatni már a ciciről. Ilyen korban már semmilyen kimutatható pozitív hatása nincs. Nekem szerencsém volt, mert mindkét gyerekem magát választotta el. Egyszerűen unták már a cicizést.
2012. máj. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én 18 hónapig szoptattam és valóban kialakult egy függőség de ennyire nem volt vészes.Én is szoptattam fél óránként ,óránként ahogy igényelte.Csak úgy fog rólad leszokni ha a család lefoglalja míg anya pihen vagy bevásárol főz stb .Én terhes lettem ez oldotta meg a helyzetet.Gondolom megváltozott a tej íze :) Az vigasztaljon hogy ilyen közel sajnos soha többé nem lehet az ember a gyermekéhez mint amikor szoptat.Az meg hogy mennyire hasznos itt nem a tápérték de az is hanem a lelki dolgok a pici nyugalma az anya karjában.Csodálatos dolog!Örülj hogy neked is megadatott.Kitartás!!! :)
2012. máj. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem két 14 hónaposom van, akiktől az utóbbi időben néha én is idegrohamot tudnék kapni. Egyikük 13, másik 14 hónapos kora óta nem szopizik, de néha szívem szerint visszahoznám a szoptatást, mert az legalább megnyugtathatná őket. Egyikük viszont elválasztotta saját magát (állandóan kiköpte aztán már el sem fogadta) másikuk pedig akkor szokott le a ciciről, amikor 3 napig kórházban voltam a tesóval. Tudom lejárt szöveg, de lehet, hogy szeparációs szorogánsa van és ezért igényli olyan sűrűn a szopit, de ha így van, akkor előbb-utóbb el fog múlni és mással is meg fogja tudni nyugtatni magát. Én legalábbis ebben bízom. :-) Tarts ki!
2012. jún. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: bocsi,ők is 15 hónaposak.
2012. jún. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt, én is tönkre akartam menni idegileg és senki nem értette meg, hogy miért hisztizek.

15 hónaposan igyekeztem minden nap kicsit kiszabadulni otthonról egyedül, nekem is jót tett és ő is végre mással is volt, nem csak velem és ez elindította az elválasztás folyamatát.

2012. jún. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Én a 10 hósomat szotatom, de csak reggel-este.


Ne a cici legyen egy akkora gyerek megnyugvása. Ha 15 hetes lenne, de már majdnem másfél éves.


Redukáld a szoptatások számát. A cici evést jelentsen neki, ne hobbit.

2012. jún. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom 11 hónapos múlt és jó 2 hete nálunk is ez a sláger.szopik éjjel nappal!pedig már csak reggel+este szopott!igaz felül jön 4foga+2napot kórházban voltunk hasmenés miatt,úgyhogy megértem,elfogadom a cicizhetnékjét,csak nehéz visszaállnom a folyamatos készenlétre,de bízok bent,hogy ez csak átmeneti állapot! Úgyhogy mást nm tudok mondani:KITARTÁS!
2012. jún. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát az én kislányom is szopizik most nagyon sokat 14 hónapos múlt egy hete.Lehet az időjárás is megviseli öket.Ha jó idő van probálj sokat sétálni vele játszotér meg ilyesmi jó kis elterelés.Talán akkor nem kéri annyit a cicit.Én is igy probálkozom.Mondjuk engem nem zavar csak az hogy,elfogyok.Kitartás
2012. jún. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!