Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg igaz, hogy az új WHO...

Tényleg igaz, hogy az új WHO ajánlás az, hogy 6 hónapos kortól kapjon a gyerek tejet és tejtermékeket, mert ugrásszerűen megnőttek a tejallergiások száma a késői bevezetés miatt?

Figyelt kérdés
Valaki megtudná mondani hogy ez biztos igaz e???

2012. máj. 30. 09:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ilyenről nem hallottam, csak az ellenkezőjéről.

Miszerint a lehető legjobb, ha a gyerek 3 éves koráig csak tápszert, tejitalt kap.

Egyébként én lesz@rom a WHO-t, és hogy mikor mit ajánlgatnak. Úgy csinálom, ahogy gondolom, ill. ahogy anyám és anyósom tanácsolja! (Nem okoskodnak, nem oktatnak, csak segítenek, ha valahol elakadok, vagy felmerül bennem egy kérdés)

Ja, a védőnőnk és a dokink sem mondott soha semmit ezekkel (glutén, tej) kapcsolatban, úgyhogy ezért csinálom úgy, ahogy gondolom.

2012. máj. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Az utolso ketto valaszoval egyetertek.
2012. máj. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok, marmint a 9-10. valaszoloval.
2012. máj. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

14:54-


Érdekelne hogy csináltad,hogy vezetted be ezeket?

2012. máj. 30. 20:11
 15/16 anonim ***** válasza:

Majdcsak lepontoznak ezért is, de nem érdekel! :-)

A glutént 7 hónapos kora után vezettem be, valahogy így jött ki a lépés, akkor jutott eszembe.

Babakekszet vettem, diódarálón ledaráltam, és a lányom gyümölcsébe kevertem. Először keveset, majd napról-napra növeltem az adagot. Így táplálóbb is volt a gyümölcs.

1 éves koráig tápszert ivott, aztán 1-2 hónapig vettem tejitalt, de akkor már kóstoltattam vele a tejet.

Néha tejbegrízt csináltam fele víz-fele tej arányban, azt kóstolgatta, de nem evett belőle sokat, a tejpépet sem szerette soha.

Később a tejitalhoz öntöttem tejet, és ennek az adagját is növeltem. (pl. 170 ml tejitalhoz kezdésnek 30 ml tejet adtam, másnap már 140-60, és így tovább. Pár nap alatt teljesen áttértünk a rendes tejre. Sosem okozott gondot, semmi baja nem volt tőle!

Aztán jött egy lehetőség, háztól tudtunk kecsketejet venni. Azt is itta pár hónapig, imádta! Sokkal többet megivott belőle, mint mondjuk a tejitalból/tápszerből.

2012. máj. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Szerintem nincs mit ezen lepontozni :)

2012. máj. 31. 08:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!