Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babátok miket eszik...

7 hónapos babátok miket eszik már?

Figyelt kérdés
Ha 6 hónaposan, anyatej mellett kezdtetek hozzátáplálni, miket eszik már a 7 hónapos babátok?
2012. máj. 30. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam anyatejes volt, 6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást almával, majd jött a barack, meggy, krumpli, sütőtök, glutén bevezetése. Most következik majd a rizs, cékla, sárgarépa. Ezek után husit fogok adni neki, illetve növényi olaj, brokkoli, zöldborsó.

Remélem tudtam segíteni.

Én az allergéneket kerülöm egy ideig (pl. körte).

2012. máj. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amiket már eszik: alma, barack, répa, sütötök. A krumplit most kezdtük újra, mert szorulása volt tőle. gabonát bevezettük már, evett banános tejpépet egy keveset. Jövő héten kezdjük a húsit.
2012. máj. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Az én babám is anyatejes volt 6 hóig, akkor kezdtük el a hozzátáplálást

Eszik barackot, répát, krumplit.

Az almát, sütőtököt nem fogadta el, azokat majd később megpróbáljuk.

Nem igazán haladunk, mert nem igazán szeret kanalazni, mindig szopizna.

Pár kanálnál többet nem tudok adni Neki, mert elfogy a türelme :(

Próbálkozom és nem adom fel, de kezdek elkeseredni.

2012. máj. 30. 15:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem kell elkeseredni, van akinek gördülékenyen megy ez az egész, van akinek nem. Mi az utóbbi kategóriába tartozunk, nem ezsik jól, sokszor újrakezdtük már, nehéz mindig, de mit csinálni, a krumplit harmadjára kezdjük a husit meg ismét szüneteltetjük, ma 3 kiskanál zöldborsófőzeléket evett de ennek is örülök! Hátha holnap már 4 fog.

Fel a fejjel, lassan ugyanoda jutunk ahova a többiek:)

2012. máj. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia, ne aggodj, menni fog, de kell neki idö. Nalunk is csak 1-2 falat ment az elejen, utana mindig kapott "vigaszcicit", most mar nincs ra szüksege, jövö het vegen lesz 7 honapos, mi a hozzataplalast kicsit korabban kezdtük, mert 6 honapos koratol fel allasban dolgozom es amig nem vagyok itthon, nem maradhat ehen. A lefejt tejet nem itta meg, a cumisüveget csak ragcsalta. Mostanaban mar iszik csörös poharbol es pont ma reggel sikerült a ferjemnek cumisüvegböl megitatnia (reggel nem szopizott, mert este nagyon nehezen aludt el, ezert reggel sokaig aludt, mar elmentem dolgozni).

Hogy a kerdesedre valaszoljak, amit mar kapott: alma (nyersen es fötten), banan, mango, repa, krumpli, brokkoli, öszibarack es par napja lencse, de nagyon nem izlett es az elözöek közül is csak a mangot, banant, repat kedveli. Ha repahoz kis brokkolit keverünk, megeszi vagy ha mango-bananhoz almat, de csak brokkolit vagy csak almat nem nagyon.

2012. máj. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!