Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek van lehetősége az...

Akinek van lehetősége az újszülött babáját külön saját babaszobában altatni az első perctől kezdve, az megtette?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, hogy mi a jobb neki és nekünk. A hálószobánk és a babaszoba egymás mellett van. Tudnánk a hálóba is kiságyat tenni az én oldalam mellé. Úgy is terveztük, hogy pár hónapig velünk alszik, utána költöztetjük külön. Nem rég elbizonytalanodtam, talán lehet, hogy mégis külön kellene tenni, hogy legalább az egyikünk tudjon aludni éjszakánként. Légzésfigyelőnk és bébiőrünk van, az nem jelentene gondot és ha szükséges a babaszobában is van lehetőség nekem aludni.

Szeretném megtudni, hogy nálatok mi vált be, a mellette és az ellenérveket őszintén hallani.


2010. febr. 6. 10:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én igen. Mindegyik gyerekkel. Prímán alszanak és mi is. Amikor kell, ugrok.
2010. febr. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Saját szobájában altattam első perctől. Az első két hónapban a szobájában aludtam, két napja már a párom mellett alszom a hálónkban. Szobánk és a gyerekszoba között van a konyha, de a babiőrző és az éber alvás csodákra képes. Szerintem ne szokja meg a szobátokat, utána csak a gond lesz a visszaszoktatással. Nektek is kell néha egy kis egyedüllét...
2010. febr. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk külön van gyerekszoba és hálószoba egymás mellett, mint nálatok. Légzésfigyelőnk nincs, lebeszéltek róla. A babaszobában kiságy, plussz egy heverő, itt szoptattam és 6 hétig a babával aludtam, állandóan elaludt szopi közben, és ha át akartam tenni a kiságyba, felébredt, így a heverőn aludtunk kezdetben együtt. Aztán idővel én lekényszerültem a földre. 6 hét után én visszamentem a hálóba, a baba egyedül a heverőn, majd muszáj volt betennem a kiságyba, mikor már féltem, hogy esetleg leeshet a heverőröl. Azóta külön alszik egyedül.

Nálunk nem fért volna a hálóba a kiságy, de nem is tettem volna, hogy a férjem nyugodtan tudjon aludni. Bár ez nemigazán sikerült ígysem neki, mert 4 hónapig nagyon sírós volt a baba. Most 6 hós, és nincs gond.

2010. febr. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
48%

Ezt csak te tudod eldönteni.Ha az együttalvást választod,jobb ha nem kényszerből teszed,mert akkor mindig lelkiismeretfurdalásod lesz,h nem így kéne csinálni,de ne válaszd a különalvást csak azért,mert a szomszéd szerint úgy kell.

Mi együtt aludtunk a gyerekekkel,szépen sorban ahogy jöttek.:)),kb 2 éves korukig.Mi akartuk így,mert ezt tartjuk a legjobbnak.Nagyon jól aludtunk,senki nem volt kialvatlan reggel,sem én,sem az apjuk,és a gyerekek is jókat aludtak.Így az éjszakai szopi is szinte félálomban volt,nem kellett felkelni,álmosan botorkálni.:)

De mint írtam,ez kizárólag a te döntésed,úgy csináld,ahogy jónak tartod,ne befolyásoljanak mások.

2010. febr. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én kettéválasztottam a szobát, így volt nekünk is helyünk, meg neki is birodalma, de egy szobában voltunk. 6 hónapos korában külön tettem, neki nem volt megrázkódtatás, az ágyam kb. ugyanolyan messze van, mint eddig, csak van köztünk egy ajtó:)

Engem megnyugtatott, hogy hallom amit csinál, de most is nagyon jól érzem magam, hogy van külön szobánk:)

2010. febr. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
48%
A mi szobánk mellett van a babaszoba, a légy zümmögését is áthallani. Eldöntöttük, ott lesz a kicsi, gyönyörűen be is rendeztük. Még családdal is összekaptam e miatt hogy miért nem velünk lesz az elején. Aztán amikor hazahoztuk a kisfiam a kórházból, valahogy az tűnt természetesnek, hogy áthurcoltuk a kiságyat a mi szobánkban a nagy ágy mellé. És ezek ellenére még a mi ágyunkban aludt, köztünk jó 2 hónapig :D :) Aztán átraktam a saját helyére, gyönyörűen aludt. 5 hónaposan vittem át végül a saját szobájába, az első perctől kezdve imádja :) De nem bántam meg hogy az első időben velünk aludt :)
2010. febr. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, megtettem.:-) Ezt tényleg neked kell eldönteni, én úgy voltam vele, hogy ha azt szokja meg, hogy az első perctől fogva egyedül alszik akkor az lesz neki a természetes, és nem lesz gond később.És így is van, már nem is sír, szépen lerakom és elalszik magától, mert már tudja, hogy a kiságyba aludni kell.
2010. febr. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is az első perctől kezdve külön szobába altattam őket. Eszembe jutott, hogy velünk aludjanak, de rájöttem, hogy nekik ez a jobb megoldás. Később nem kell azon idegeskedni, hogy hogyan szoktassam át őket. Nekik is jobb, ha xhónaposan vagy évesen kellene "elszakadniuk" tőlünk. Nyugodtabban alszanak. Szerintem ha van rá lehetőséged, akkor tedd az ő szobájába.
2010. febr. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, látom fele-fele az arány. Én is úgy gondolom, hogy van előnye és hátránya is, de mindenképpen igazodni kell a körülményekhez. Azt nem írtam, hogy a párom sajnos csak tv előtt tud elaludni, 4 éve nem tudom erről leszoktatni:), szinte minden este összeveszünk ezen, mert engem nagyon zavar. Nem szeretném ha szegény babánk is így nőne fel és a tv villogásához szokna. A másik dolog, hogy 2 szintes házban lakunk, a hálószobák az emeleten vannak, viszont az élet nagy része a földszinten zajlik, ezért a baba is velem lesz napközben a nappaliban. Attól félek, ha minden helyiségben csinálok neki egy fekhelyet lehet, hogy teljesen megzavarodik és egyik helyen sem fogja jól érezni magát.

Amúgy lehet, hogy túllihegem a dolgot, nem kellene ezen agyalnom, majd csak kialakul.

Van már 2 nagylányom, velük ösztönösen ment minden, nem is gondolkodtam semmin, de azóta sok minden változott. Én is öregebb és tapasztaltabb lettem, talán jobban is féltem ezt a picurkát és szeretnék neki mindent megadni a lehetőségünkhöz mérten.

2010. febr. 6. 11:26
 10/15 anonim ***** válasza:
77%

Én is kezdetektől külön szobában altattam, szépen aludt, nem volt vele semmi gond 8 hós koráig. akkor már nem volt hajlandó nélkülem aludni (most nem kérek arról véleményt, hogy ez hiszti vagy szeparációs szorongás, mert nem ez a kérdés), így átköltözött hozzánk. Egy ideig velünk aludt, most a mellettünk lévő utazóágyban. Másfél éves és hajnalban átkéri magát közénk. Én nem bánom, mi jól elvagyunk így. Mindenkinek tényleg magának kell eldöntenie, aztán a baba igényei majd úgyis alakíthatják a dolgot.

Azért azon elgondolkodtam, hogy nekem nem jó egyedül aludni, a párom mellett szeretek lenni akkor egy babának miért kell teljesen egyedül, külön szobában aludni, azoktól "távol" akiket szeret csak a mi kényelmünk kedvéért. De ez csak mostanában fordul meg a fejemben mióta velünk alszik, korábban erre nem gondoltam.

2010. febr. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!