Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért visít torkaszakadtából,...

Miért visít torkaszakadtából, ha akar valamit, vagy örül valaminek vagy valakinek?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom leszoktatni róla a 15 hónapos fiamat, hogy ne ordítson teljes erejéből, ha meglát valami számára érdekeset, vagy el akar érni valamit, de pl. ha a kedvenc gyümölcsét meglátja, akkor is remegve visít. Persze legtöbbször örömében, és édes meg aranyos meg minden, de ha nyilvános helyen vagyunk, rögtön azt mondják rá, hogy de erőszakos kisbaba. Ami egyébként nem igaz, mert semmire nem köti rá magát, nyugodtan bemehetek vele a boltba is, csak ez a visítás ne lenne, ha akar valamit. A ti babátoknak is volt ilyen korszaka? Hogy lehet ezt kezelni?
2012. máj. 31. 11:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

:) Enyém is vísit, 21hós :D Sőt remegni is szokott, főleg a túró-rudiért és közben mondja, hogy: add-add :D

Az meg, hogy mások mit mondanak, ne érdekeljen :) Ők is voltak picik, visitottak ők is, csak nem emlékeznek rá :)

2012. máj. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Lányom kb. 16-18 hónapos kora óta sikít. Mindenre visít, ha örül, ha szomorú.

A vicc, hogy a szomszéd kislány is ezt csinálta kb. 3 éves koráig, és akkor mondtam is a páromnak, hogy remélem a miénk nem fogja ezt csinálni, mert irtó hangos... de hát lányunk túl is tesz rajta. :)

Szerintem ez időszakos, mert még másképp nem tudja magát kifejezni, nekik ez a legjobb kifejező eszköz. Más baba másként csinálja, a mieink meg így. Hogy más mit gondol? Őszintén? Nem izgat már, vagy nem volt gyerekük vagy elfelejtik, hogy az ő gyereküknek is volt "furcsa" szokása.

2012. máj. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, kezdek megnyugodni, mert már mindenféle idegrendszeri probléma eszembe jutott ennek kapcsán, hogy tuti nem normális ez a reakció, mert nem nagyon hallottam mostanában ekkora gyereket így "örülni" valaminek. Persze én sem nagyon akarok foglalkozni a beleokoskodókkal, csak hát néha engem is zavar, hogy mindenki tudja, az én gyerekem jár a közelben :-D
2012. máj. 31. 12:04
 4/13 anonim ***** válasza:

A gyerekdoki már akkor tudja, hogy megyünk hozzá, ha még két utcányira vagyunk tőle...lányom úgy sikít örömében és félelmében, hogy kidőlnek a falak. A doki mindig el is mondja, hogy még soha életében nem találkozott ilyen sikítós gyerekekkel...na köszi.

De hát ez van. Lányom sikít, ha boldog, sikít, ha fél, sikít, ha izgul...Nagyon komoly. De tudom, hogy el fog múlni.

2012. máj. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az én 2.5 évesem is sikít, pedig ő már folyékonyan beszél. Ő örömében szokott, és tényleg iszonyú idegesítő. Picit megnyugodtam, hogy más gyereke is csinálja, mert ez amúgy autisztikus tünet is lehet.
2012. máj. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az utcánkban is van egy kisfiú aki ugyanígy visít, síkit, meg olyan furcsán hörög, meg makog. Nem is volt ezzel semmi baj, bár pár embert idegesített, mert amikor az anyukája sétált vele nem lehetett megmaradni a környéken annyira visított a gyerek. Az egyik szomszéd egy nyugalmazott csecsemős főnővér, szólt az anyukának, hogy valami nem stimmel a gyerekkel, mert olyan furcsán sikít, meg mindenre ordít, rángatózik, ha meglát egy kocsit akkor is visít..szóval nem olyan átlagos sikítás volt ez, na az anyuka elvitte orvoshoz, aztán jártak orvosról orvosra, és kiderült, hogy szellemi fogyatékos a kisfiú, azért viselkedett ilyen furcsán:-(

Olyan 10 hónapos korában kezdte el azt a vielkedést, és mára teljesen kijelenthető, hogy sérült. 2 éves.

És elnézést, nem akarok senkit ijesztgetni, távol álljon tőlem, csak gondoltam leírom, hogy ilyen is van.

2012. máj. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Látványosan jól van a lányom, mégis sikít. Nagyon értelmes, okos, de ha örül, vagy fél sikít. Ez szerencsére koránt sem olyan, hogy rángatózik, hörög és makog. Persze ha látnék rajta mást is, akkor elvinném dokihoz, de egy-egy hangos sikítás örömében még nem hiszem, hogy gond lenne. 2 éves lesz és már beszél is, meg sokat tud, okos csajszi, de hát van hangja. :)
2012. máj. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én is ismerek olyan kisfiút aki folyton sikít mindig. Nagyon hangos az tény, alig lehet mellette beszélgetni, mert nem értjük mit mond a másik :)) Amúgy aranyos nagyon. Egy idősek a kislányom és a kisfiú. És az én kislányom mindig megijed tőle, fél tőle emiatt. Mert ő meg kis csendes, ő inkább itthon virgonc, de akkor sem sikít.
2012. máj. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Egyébként értelmes kisfiú, pár szót már mond is, érdeklődik minden iránt, nagyon kedves, barátságos és huncut az emberekkel, nem fél senkitől sem, mindenkivel jól elvan. Egyelőre nem látok rajra mást, csak hogy örömében és mérgében kiabál, ezzel fejezi ki az érzelmeit. Remélem nagyon, hogy tényleg csak ennyi az egész. Sajnálom azt a kisfiút, akiről az egyik válaszoló írt, valami hasonlóra gondoltam én is, amikor az aggodalmamat fejeztem ki ezzel a viselkedéssel kapcsolatban, mert anyukámék szomszédjában is van egy ilyen kisfiú, na mondjuk neki teljesen más a kiabálása... inkább sokszor olyan hörgő, torokból jövő üvöltés, amit hallat... borzasztó :-(
2012. jún. 1. 07:39
 10/13 anonim ***** válasza:

Én vagyok aki a beteg kisfiúról írt.

Igen, ez nagyon fontos, hogy meg tudd különböztetni a "nemnormális" visítást-makogást-hörgést, a normálistól. És azért ezt nem nehéz, egy anyai fül és szem hallja látja a "hibákat" :-)

2012. jún. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!