Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ennyire gáz, ha én...

Tényleg ennyire gáz, ha én mindenből újat veszek a babámnak?

Figyelt kérdés

Előre mondom:nem vagyunk gazdagok!

Figyelem a leárazásokat,akciókat,outletben vásárolok,sokszor ugyanolyan árban mint egy jobb turis ruhát.Cipőből sem tudok 10.000-eseket venni,de mindenből újat.Én sokat nélkülöztem,ezért!Mégis megszólnak érte,hogy sznob vagyok,pedig nem!Jogos vagy nem?


2012. máj. 31. 12:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Nincs evvel baj, főleg ha még terveztek több babát. valljuk meg őszintén azért vannak dolgok amiket olcsón meglehet kapni amikor le vannak árazva és praktikusabb is belőle újat venni. Ettől még nem lesz sznob valaki.
2012. máj. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem.Én is mindenből újat veszek a kislányomnak,pedig mi se élünk 100ezrekből.De én úgy gondolom hogy nem a gyerekemen fogok spórolni.Persze én se 10000 ft-os cipőket veszek neki.Inkább én nélkülözök de a kislányom megkapja az újat.
2012. máj. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Ezt mindenki maga dönti el, kinek mi.

Azért nem "szoktak" babának mindent újat venni, mert hamar kinövi és akkor hello. Persze ha szeretnél még gyermeket, elrakhatod, később jól jöhet, vagy ha nem kell, te is továbbadhatod. Csak anyagi megfontolásból nem szoktak újat venni, de ha ügyesen megoldod, hogy az új sem drágább vagy nem sokkal, akkor én is inkább azt venném.

Cipőből meg kell az új!

2012. máj. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem senkinek, semmi köze hozzá, hogy te mit és mennyiért veszel a babádnak :) Én hol turiban, hol teszveszen, hol újonnan veszem a babám ruháit, játékait. Én egyedül a cipőből nem engedek, mert fontosnak tartom, hogy jó minőségű és új legyen. Engem is megszóltak már emiatt. Nem érdekel.
2012. máj. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is igazad van, ettől nem lesz sznob valaki. Bár mi szoktunk turkálóban vásárolni, de egyre kevesebbet, mert azok is egyre drágábbak, mostmár inkább csak "játszós" ruhát veszünk ott, amit lehet, én is újonnan veszek meg.
2012. máj. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
80%

Most mi a gond? Ott veszel, és azt, amit akarsz, nem a legdrágábbat veszed, hanem amit tudsz. És akkor mi van? Cipőből pl. majdnem minden ember újat vesz.


Sőt, mindenki figyeli az akciókat, leárazásokat. Nem tudom, mi ebben a különös. Ettől nem leszel sznob, ajánld, hogy keressék az ért.kéziszótárt.


Egyébként vigyázz, nehogy ez a túlzott kompenzáció, amit a gyerekkel folytatsz, az előbb-utóbb visszaüssön.

2012. máj. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
elsőnél én is így voltam. 3.nál már rájön az ember mennyi felesleges pénzt költött el. de cipőből most is újat veszek
2012. máj. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Figyelj, ha neked így jó, akkor vegyél újat :) De szerintem, ha valaki felajánlja a babájáról a ruhákat, ne utasítsd vissza, mert oviba, bölcsibe jó lehet, vagy ha már 70-edszer eszi le magát aznap:)

Cipőből én kizárólag újat veszek, mert egy kitaposott cipő nem fog ráilleni a lábára, hiszen az előző tuljanak más lehetett a lábformája és egyébként is küzdünk egy kis lúdtalppal.

Ha meg nem költesz többet, akkor senki ne mondja, hogy sznob vagy. Max ne hangoztasd, hogy te csak azt vagy hajlandó venni.

2012. máj. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Ne törődj velük. Vedd meg, ha megteheted, főleg ha első baba. Engedd el a rosszindulatú, esetleg irigykedő megjegyzéseket. Nekünk az elsőnél semmi pénzünk nem volt, mindenből használtat szereztünk be. A másodiknak három év múlva mindenből újat vettünk, aztán mindent eladtunk. Most 10 év elteltével jön a harmadik. Van ami új lesz, van ami használt. Nem ezen múlik a család boldogsága.
2012. máj. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Én is mindenből újat veszek, nem járok turiba. Nagyon sok ruhát kaptunk kölcsönbe, de pl. cípőt, törölközőt, zoknit, bugyit, fürdőruhát nem adom rá a kislányomra, hanem azokat újat veszek. Ne foglalkozz azzal, hogy más mit mond. A sznobság számomra nem itt kezdődik.
2012. máj. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!