Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik tejpépet ajánljátok...

Melyik tejpépet ajánljátok első nekifutásra 5 hós anyatejes babának?

Figyelt kérdés

Most kezdtük a hozzátáplálást, orvosi javaslatra mert megállt a súlygyarapodása! Eddig anyatejes volt! Három napig kapott almalevet (nem akarta elfogadni), ma először barackot (ez már jobban tetszett neki, de még mindig tiltakozik). Mivel először az esti órákban vettem észre, hogy kevés neki a tejem, arra gondoltam, hogy szépen fokozatosan kiváltanám vagy kiegészíteném az esti szopit tejpéppel. Tudom, hogy egyszerre csak egy új dolgot kaphat, de ha már kapott barackot és nem volt allergiás reakció nála, akkor mondjuk holnap adhatom úgy hogy reggel ismét baracklé, este meg kipróbálhatom a tejpépet? Vagy este ne kísérletezzek újjal?

Ha igen, melyik ajánljátok? Lehet simát vagy mindenképp hipoallergént kell?


2009. jún. 30. 21:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Én hipp-es probiotikus őszibarisat adtam a kislányomnak annak idején 5 hósan.
2009. jún. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
első vagyok megint.. én éjjelre adtam neki hogy átaludja az éjszakát.. nálunk bevált.
2009. jún. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem kell feltétlen HA-s! a dokink szerint felesleges hisztéria!
2009. jún. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mi a Milupa HA vaniliás tejpéppel kezdtük 5 hósan, azóta is ezt esszük. Imádja. Recept nélkül 1200 Ft körül van, receptre olyan 800,-
2009. jún. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

És ezt is kell kóstoltatni vagy rögtön rendesen evett belőle?

2009. jún. 30. 21:46
 6/10 anonim ***** válasza:
Milupa Jó éjszakát, szintén vacsira, szopi és fürcsi előtt, nem olcsó, de jó minőségú és nem tápszer alapú!
2009. jún. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképpen kostoltass először kicsi adagot, aztán ha semmi gond, akkor emelheted az adagot nyugodtan.

Kisfiam először Hippes tejpépet evett, nagyon rágerjedt. Azóta is imádja, de szerencsére mindenfajtát megeszik.

2009. jún. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Bocsi a sok kérdésért, de nem szeretnék hülyeséget csinálni! Este kóstoltathatom vagy inkább valamikor napközben?
2009. jún. 30. 22:24
 9/10 anonim ***** válasza:

A hozzátáplálás idején a szakértők nem ajánlják,hogy este kapjon új dolgot a baba.Inkább napközben kóstoltassd meg vele!Az én fiam anyatejes,és ezeket a tejpépeket nem eszi meg.Több félét kipróbáltam,de egyik sem jött be.Pedig finomak szerintem.Most 13 hós és gyümivel keverem neki össze,hogy elfogyjon,így megeszi!

Amúgy én a Milupát és a DM-est vettem neki!

2009. júl. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%
Milupa Vaníliás tejpépet kap 3 és fél hónaposan cumisüvegből. Nagyon szereti, és szerintem is csak hiszti a HA. Én is meg akartam vele kóstoltatni, de nem volt rá időm, mert este nem tudtam neki enni adni, tápszert nem akartam adni neki, elzavartam apát a tescoba, és ilyen tejpépet hozott, benyomott belőle egy decit (4 ek. porral), és reggel 9kor úgy kellett elővakarni az ágyból. Próbáltam én vele kóstoltatni először, de amikor kihúztama szájából, keservesen üvölteni kezdett. (Pedig sírni is alig szokott.) Másnapra szerencsére nem lett semmi baja, kicsit azért aggódtam. Azóta is ezt eszi lefekvés előtt. Benyomja a maga kis adagját, lerakom a kiságyba, 5 perc múlva ránézek, és már alszik is, mint a tej.
2009. júl. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!