Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves Ki mit tud/nem tud?

Egy éves Ki mit tud/nem tud?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem nagyon tudom eldönteni, hogy hol tart a babám a fejlődésben, mivel nincs a környezetünkben egy éves baba.

Tegnap voltunk a védőnőnél, és eléggé elcsodálkoztam a kérdésein...Beszél-e, eszik/iszik-e önállóan(kanállal,pohárból). Utánoz-e állatokat...

Ül, mászik, ezerrel hajtja a kismotorját, önállóan nem megy, csak bútorok mellett, és tolja a járássegítőjét, de még így is eléggé kis béna:). Egy két dologhoz odamegy, ha mondom, de még nem hozza oda hozzám. Ha valami a kezében van, és elkérem, odaadja. A mesekönyvben csak ritkán mutatja meg amit kérek, inkább kiveszi a kezemből és lapozgatja:) Tapsol, integet. A labdát próbálja gurítani.Enni nem eszik önállóan(kanállal), mert a "mindent kihajítok az etetőszékből" korszakában van:) -így falatokat is én teszem a szájába, mert különben repülne a földre...babanyelven be nem áll a szája,szótagokat mondogat-na-na,ta(szerintem ez a hinta akar lenni),me-me.Nagyjából ennyi.

Remélem azért nincs nagyon lemaradva a korához képest. Néha elkeseredek, hogy lehet, többet kellene már tudnia... Mindent mutogatok neki, elmondom séta közben, hogy miket látunk, sokat beszélek hozzá, stb. Mit kéne még csinálnom, hogy fejlesszem?


2012. jún. 1. 10:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem csinálsz rosszul, nyugi! Ebben a korban még egyáltalán nem kell, hogy beszéljen, a fiam 13 hónaposan mondta az első szavát, utána meg sokáig 8-10 szót tudott csak, most lesz majd két éves, és már mondatokban ragozva beszél. Bőven ráér még a babád, mozgásfejlődésben sincs egyáltalán lemaradva!
2012. jún. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 1 évesen pont ennyit tudott.


Amit a védönö kérdez ez egy 1,5 éves szintje.


Lányom másfél éves, most kezdett szavakat mondani, tud már önállóan enni (kb 15 hósan kezdte el érdekelni), és mondja hogy vau vau.


1 évesen tuti nem mondta ezt, habár menni tudott, de 12-14 hós mikor elindul egy átlag gyerek.


Szóval tökéletes a gyereked, kicsit sincs lemaradva, söt azt gondolom teljesen átlagos a te leírásodból. Lányom is mindig átlagos volt, és én ezt szerettem.

2012. jún. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kb. nekem is ezeket tudta a fiam egy éves korában, annyi különbséggel, hogy ő akkor már elindult magától. De ő sem beszélt (ugyan már!), nem is evett magától, csak ha irányítottam a kanalat, de az is csak játék volt inkább, nem akarta utánozni az állatokat. Pápát integetett, de csak ha kedve volt, szinte bármit mondtam neki, azt megértette, kb. egy hónap múlva mondta ki azt, hogy anya, apa, mama, papa, baba, de most, 15 hónaposan is csak ezeket mondja, néha a cicát, vagy egy-két hangutánzó szót, de inkább halandzsázik és most éppen nem nagyon mondogatja azokat sem, amiket eddig tudott. Tehát még mindig nem beszél, nem eszik önállóan, inni is csak a csőrös pohárból tud egyedül, a falatokat én adom neki, bár már beveszi, ha odaadom neki, de néha még kidobja a székből ő is. Szóval szerintem hülyeségeket kérdezett a védőnő, nem tudom miért kell idegesíteni ilyenekkel az anyukákat. Nyugodj meg, fejlődik ő a saját ütemében, foglalkozz vele sokat, magyarázz neki, millió dolog ragad rá, nem kell megerőszakolni azt a gyereket, úgyis akkor tanul meg mindent, amikor ő készen áll rá.
2012. jún. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm lányok, megnyugodtam, hogy nem kis "butuska" a fiam:) Mindenkinek ment a zöld kezecske:)
2012. jún. 1. 10:31
 5/9 anonim ***** válasza:

Minden baba másképp fejlődik,én is meglepődtem,hogy megkérdezik tud-e egyedül kanállal enni? Nem tud,de egyedül teszi be a szájába a falatokat,hónapok óta,megy szalad,felmászik,lemászik,leguggol,feláll kapaszkodás nélkül,tapsol,integet,puszit ad,puszit küld,firkál a ceruzával,ha kérek valamit odaadja, a labdát dobja,gurítja,mondja,hogy apa,nyanya(anya),gyeje(gyere),mammamm(ha éhes vagy ha ételt lát),vávává(vauvau),hinta talinta,itt,ott,egy,azt.

Mesekönyveb általában megmutatja,hogy mi hol van,ez attól is függ milyen a kedve,formákat a formabedobóba nagyrészt eltalálja,kis karikákat ráteszi a tartójára majdnem mindig elsőre sikerül,segít felvenni a cipőjét,ruháját,homokozik a többi kisgyerekkel,a labdát dobja,gurítja,kisautóját hajtja a motor még nagy neki,egyedül nem tud ráülni,iszik egyedül,megérti amit mondok neki,de persze csak 50%ban hallgat rám.

Nagyon sokat foglalkozunk vele a párommal,sok emberrel találkozik,sok kisgyerekkel.A védőnő azt mondta egy-két dologban ott tart,mint egy 15-18 hónapos,van olyan amit még nem kéne csinálnia,azt is mondta,hogy a gyerekek 2 éves korukra behozzák egymást,addig eltérően fejlődnek.Büszke vagyok a kisfiamra,de nem dicsekvésből írtam le,csak kérdezted mit csinál egy 1 év körüli baba,leírtam az én 13 hónapos kisfiam mit csinál.

2012. jún. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam most 13 hónapos. Ő sem jár még önállóan, járássegítőt sem kimondottan szereti. Viszont nagyon gyorsan mászik, azt már tökélyre fejlesztette.

Ha megkérem megmutatja a pocakját, lábát, haját. Ha ugatnak a kutyák mondja hogy vau vau, utánozza a szamarat és a kakast is, de nem mondja hogy kukuriku, hanem a rekedtes hangon leutánozza a "dallamot". Mondja hogy da-da (az apjára) és hogy pá-pá. Ezeket tényleg akkor használja amikor kell.

Kézzel eszik amit lehet, próbálkozunk kanállal/villával is, de ahogy te is írtad, akkor röpül a kaja mindenfele, úgyhogy ezzel még óvatos vagyok.

Nagyon ügyesen játszik olyan játékokkal, amiket rá kell húzni egy karikára, imádja lapozgatni a könyveket, és ha én elkezdek mesélni, felismeri az adott könyvet és hozza.

Mi sokat mondókázunk, mutogatok neki. Viszont sokszor hagyom hogy ő maga mesélje a könyvet, mert észrevettem ha én elkezdek beszélni ő csöndben marad és nem mesél tovább, szóval inkább hagyom kibontakozni. Járunk zenebölcsibe és gyerektársaságba is igyekszem egy héten 2x-3x legalább vinni.

2012. jún. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Fiam is ennyit tudott 1 évesen (sőt ő még most sem tud motorozni). Ügyes babád van!

Szerintem, a védőnő véletlenül kettőt lapozhatott a kiskönyvben, így eljutott a 15 hónapos státusz kérdéseihez. :)

2012. jún. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Disi ***** válasza:
Hát én kíváncsiságból elővettem a kiskönyvet, még csak 11 hós a babám, de ezek alapján megijedtem mi mindent kéne megtanulnia egy hónap alatt. A kiskönyvben nincs ilyesmi, és a válaszokat elolvasva megnyugodtam. De hogy rá tudják hozni az emberre a frászt ilyen kérdésekkel (mármint a védőnőre gondolok). Remélem te is megnyugodtál kedves Kérdező :)))
2012. jún. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugodtam. A védőnő ezeket nem a kiskönyvből olvasta, hanem külön papíron volt. Lehet, hogy tényleg rosszat vett elő:))))
2012. jún. 1. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!