Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan anyukák válaszát várom,...

Olyan anyukák válaszát várom, akiknek a babája a "jó" kategóriába tartozott az első pár hétben, sosem sírt szinte, csak aludt, szopott, vagy nézelődött. Ez mennyire volt tartós? Utána is ilyenek maradtak?

Figyelt kérdés
El vagyok ájulva kisbabámtól, mert hagy pihenni, nem sír, mosolygós, nyugodt és hihetetlen számomra, hogy ennyire jó dolgom van. Vagy merjem elhinni?
2012. jún. 1. 14:02
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Nekem 7 hónapos a lányom, s most is ugyanolyan jó baba, mint amikor megszületett. nem síros, vidám, boldog baba. Éjjel csak enni ébred fel, aztán alszik tovább. persze vannak a szokásos komiszságok: feldönti a virágot, miközben vizsgálja, húzkodja a hajamat, ha nem vele foglalkoznak, akkor sikit egyet, aztán nevet. Szerintem ha nyugodt a környezet, akkor a baba is az lesz, marad.
2012. jún. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

Enyém még csak 1 hetes, de nem első baba és van viszonyítási alapom, ezért nem merem elhinni azt, amit látok. :)))


Olyan jó volt olvasni mások tapasztalatait, köszönöm mindenkinek, mentek a zöld kezek. :)

2012. jún. 1. 14:24
 13/30 anonim ***** válasza:

Nálunk fél éves koráig tartott. Azóta, hogy haza hoztuk a kórházból vagy 1x vagy egyszer sem kelt fel éjszaka. Nappal aludt, vagy nézelődött,soha nem sírt. Nem is hiszem el, ha nem velem történik :)

Sajnos, ahogy el kezdtük a hozzátáplálást, akkor lett hasfájós. Akármit adtam neki nehezen jött a széklet, és ezáltal nyűgösebb is lett, éjszaka is gyakran felkelt. Azelőtt csak anyatejes volt, és mindennap kakilt, nem fájt soha a hasa, most viszont látszik, hogy küszködik szegénykém :(

Reméljük nálatok sokáig tart ez az állapot.

Ja, most 7,5 hós, és már azért is sírogat, ha nem lát engem, gondolom a szeparációs szorongás kezdődött :)

2012. jún. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

az én kisfiam 3 éves, és mondhatom hogy jó gyerek

újszülöttként sem volt sírós, két esetben sírt, ha álmos volt, vagy éhes (már a kórházban is megjegyezték, hogy milyen jó baba :)

nem volt se has, se fogfájós, soha (hálaistennek)

most akaratos az tény, néha van kisebb hiszti, de teljesen jól lehet kezelni, az esetek nagy részében elég szép szóval, néhány alkalommal fordult elő, hogy beküldtem a szobájába gondolkodni, de pár perc múlva jön bocsánatot kérni, és vége is a hisztinek

soha nem csinált nagyjelenetet, nem feküdt a földre, stb

a dackorszak minden kicsinél megjelenik, de ez a jó, mert fontos állomása a fejlődésüknek,

szóval szerintem simán lehet hogy jó gyerek marad a tied is :)

2012. jún. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

Az én lányom is pont így kezdte és nekem is megfordult a fejemben, hogy ez tényleg lehetséges?

Vártuk a hasfájást-semmi.

Vártuk a mozgásfejlődést-semmi.

Vártuk a fogakat-szintén semmi:)

Igazából azóta mondhatnám, hogy a lányom "nem jó", amióta jár.Amikor elindult, az bekavart neki éjjel, de csak egy hétig.Amúgy 8 hetes korától átalussza az éjszakákat és eddig csak kétszer volt beteg.

15 hósan kezdett járni, na és most 17 hósan megőrülök tőle:D

Szétpakol mindent, veszekszik velem (pedig még nem túl gazdag a szókincse,kb 40 szó) és egyfolytában megy és hisztizik.Na persze utóbbit csírájában próbálom elfojtani, de sajnos a rokonságban van egy 2,5 éves kiskölyök akitől minden csínyt eltanul, beleértve a verekedést és a toporzékolást is.Dehát Istenem!Szocializálódni azért kell neki is:)

Szeptembertől bölcsis lesz, attól eléggé tartok, de majd kialakul:)

Egy szó mint száz:az én lányom mindent összevetve szerintem még mindig nagyon "jó" kislány:)

Ma 17 hónapos

2012. jún. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Kislányom 14 hónapos, 3hónapos korától átalussza az éjszakákat. Csak rövid ideig volt hasfájós és a fogacskák sem viselték meg nagyon(már 9 van neki). Úgy 10 hónapos kora környékén kezdett megváltozni. Nem lett rossz, csak akaratos és nagyon igényli, hogy foglalkozzanak vele. Napközben magamra nem jut időm, csak ha a nagyiék elviszik(bár olyankor is inkább az elmaradt házimunkát csinálom), de inkább legyen egész nap aktív és aludjon este, mint fordítva. :)
2012. jún. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

A kislányom 20 hónapos,és amióta a kórházból hazahoztuk,semmi rosszat em tudok róla mondani,evett aludt mosolygott,késöbb gügyögött is ahogy fejlődött.Éjjeleket átaludta,utazhatunk,kirándulhatunk vele nyugodtan és mindig is ilyen volt.8 órás autóbusz utat végigcsináltunk vele.

Evvel csak annyit akarok mondani,hogy ha nyugodt a természete most nagy valószínüséggel az is marad,ehhez azért hozzátartózik,hogy érezze,Te is 100% ig kiegyensúlyozott és boldog vagy.

2012. jún. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Ilyen kisangyal volt a lányom, még akkor sem sírt, ha éhes volt, csak ezt mondte, Eeee-eeee :)

Most azért, 2,5 évesen, a dackorszakban van hangja, de még mindig el vagyok ájulva, milyen kisangyal.


A hisztik is elenyészőek. Leginkább akkor hisztis, ha fáradt, de az az én hibám, ha elszúrom a napirendet. Az időt még nekem kell beosztanom, nem neki.


A húga is jó baba, de nagyon akaratos, illetve ha kajáról van szó, akkor mintha az élete múlna rajta, annyit vonyít. Ez a legjobb kifejezés, mert hallgatni is rossz, bántja mindenki fülét :) Ő már csecsemőnek is kajaközpontú volt, és ez nem változott. Már 10 hónapos.

2012. jún. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

A kisfiam a születésétől egészen 3 éves koráig (óvodakezdésig) egy nyugodt, vidám kisbaba és gyermek VOLT. Amióta ovis, kicsit megtáltosodott a drága, de hát ez természetes.

A kislányom most lesz 4 hónapos, ő is az első pillanattól kezdve egy nyugodt, vidám, mosolygós kisbaba. Másfél hónapos volt, amikor először végig aludta az éjszakát. Sírni ritkán sír, szerencsére nem hasfájós.

Szóval nekem is nagyon jó dolgom van a gyermekeim mellett, nincs okom panaszra. Irigyelnek is ez miatt sokan. :)


Nagy igazság, hogy a gyermek a szülő tükörképe. Mi egy nyugodt család vagyunk, ez látszik a gyermekeinken is.

2012. jún. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
A 19-esssel egyetértek. A Baba megérez mindent, terhesen is igyekeztem nyugodt maradni. Nem aggódok, és szerencsére nekem működnek az anyai ösztönök, nem aggodalmaskodok, idegeskedek a dolgokon. Boldogok vagyunk, a 10 hetes Kisfiunk is kiegyensúlyozott, nyugodt, vidám Baba. 5 hetesen kicsit hasfájós lett, de már elmúlt, és nagy sírások nem voltak. A frontokat megérzi, tegnap pl. kicsit nyűgös volt, máskor meg szinte egész nap alszik.
2012. jún. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!