Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan anyukák válaszát várom,...

Olyan anyukák válaszát várom, akiknek a babája a "jó" kategóriába tartozott az első pár hétben, sosem sírt szinte, csak aludt, szopott, vagy nézelődött. Ez mennyire volt tartós? Utána is ilyenek maradtak?

Figyelt kérdés
El vagyok ájulva kisbabámtól, mert hagy pihenni, nem sír, mosolygós, nyugodt és hihetetlen számomra, hogy ennyire jó dolgom van. Vagy merjem elhinni?
2012. jún. 1. 14:02
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Uh, enyém is alszik, most is majd szét durranok. :)

Nagyon izgulok, mert örülnék, ha ilyen nyugodt maradna.

2012. jún. 1. 18:18
 22/30 anonim ***** válasza:
Én babám is mérleg és olyan, mint amilyet leírtál. Bár most, 8 hónaposan egyre akaratosabb és ha valamit nem engedek meg neki, akkor sír. De még így is mindenki azt mondja, hogy milyen jó baba.
2012. jún. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Na akkor kapsz egy másfajta választ mint az előttem szólók. Tudom, hogy olyan anyukákat kérdeztél, akiknek jó babájuk van/volt, de én inkább arra biztatnálak, hogy készülj fel mindenre... Nekem a kislányom egy angyal volt amikor megszületett. Annyira jó volt, hagyott pihenni, nem sírt semmit! Aztán másfél hetesen elkezdett nyöszörögni, majd szépen lassan leszokott az alvásról... Az ordítása úgy 3 hetes korára fejlődött ki teljesen. Na innnentől egészen 3 hónapos koráig reggeltől estig gyakorlatilag megállás nélkül ordított! Az első 8 hétben még a kezemben is, mindegy volt neki teljesen... Aztán 13 hetes koráig ha sétáltam vele föl s le a lakásban akkor úgyahogy elhallgatott. Egy rémálom volt ez az időszak! De 3 hónap után szerencsére leljebb adott a kisasszony.
2012. jún. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Én fiam jó volt a kórházban, már ott sem volt hangja, otthon folytatta is ezt az angyalka üzemmódot. :) 5hetes koráig egyszer ébred éjjel enni, de mindig egyre többet aludt, azóta pedig átalussaz az éjszakát is. Altatni sem kell, elalszik egyedül.

Csak "szobadísz" - ezzel viccelődünk a férjemmel. Most 4hónapos. :)))

Ha a te babád még csak 1hetes- akkor még minden lehetséges nála. Lehet, hogy így marad, de a hasfájósság két hetes korra alakul ki. Szóval még drukkoljál egy-két hetet magadnak-de ha marad jó kisbaba, akkor utána már nem lesz vele gond- szerintem. :))

2012. jún. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Nekem az első fiam jó volt csendes sokat alvós éjjel szpoizott szép fokozatosan elhagyta fél éves korára átaludta az éjszakát az első 3 hónapban szinte unatkoztam mellette.szépen hízott evett, olyan nagykönyv baba volt, es az is maradt, más kérdes hogy 6 évesen már néha kitesz egy kiskamaszt:)

A kicsi most8 hós 3 hónapig kisangyal nappal ugyan keveset aludt de az éjszakát cserébe születéstől végig. Aztán mintha elvágtak volna, szopi sztrájk, hasfájás, fogzás, hízás helyett fogyás, sírós anyafüggés éjszakázas, mai napig tart...remélem nem örökké:)

2012. jún. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Üdv a kis angyal gyerekek ayukáinak csapatában :D 11 hónapos lányom én is a hasfájástól féltem és az ezért átsírt éjszakáktól..... semmi.... fájt neki fájt de a minden evés előtt beadott espumisantól elvágták.... Aztán ott volt a fogzás.... egyszer nem éjszakáztunk még....! Figyi én tudod mit szerettem a legjobban :) a megnyugtató anyukákat.. a "majd elmúlik mondattal" He he.... azóta is egy nyugodt humor zsák... sohasem sír mert ő ne tudna eljátszani egyedül.. és még sorolhatnám...! de azért légy következetes mert egy kis angyalt is el lehet rontani :) Jó egészséget nektek :)
2012. jún. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

26-osnak:

engem is azok az anyukák készítenek ki, akik folyton azzal jönnek, hogy majd elmúlik. :(

Azért is tettem fel ezt a kérdést, mert tudni akartam, hogy csak a rosszindulat beszél belőlük, vagy van alapja?

2012. jún. 2. 10:22
 28/30 anonim ***** válasza:
Hát biztos van alapja mert hát hallottunk már olyat hogy jó babából bömbölő kis szörnyecske lett :D De a mi példáink alapján a többség szerint nyugis baba nyugis kisgyerek marad és hogy utána mi lesz...... hát.... :) kitudja!
2012. jún. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Szerintem ezek az anyukák sem rossz indulatból meg irigységből mondják, hogy azért várd ki a végét... Egy idő után bármilyen jó babád van nem fogsz unatkozni mellette azt garantálom, hiszen előbb utóbb járni-szaladni is fog, szétpakolja neked a lakást. Egy gyerek legyen igenis rossz és ne álljon vigyázba egész nap mosolyogva. Az én gyerekem az első hónapokban nagyon hasfájós volt, de ez a keserédes időszak azért sokmindenre megtanított. Én már mindenre felvagyok készülve, nem félek attól hogy esetleg a későbbiekben milyen problémák elé állít majd a gyerekem, mert egyből a mélyvízbe dobott. Persze nekem nem volt időm az első pár hónapban olvasgatni a Sikeres Nők Lapját...
2012. jún. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
nekem egyik gyerekem sem volt ennyire jó baba. sőt, lányom, aki harmadik volt a sorban, tehát vele sem voltam kezdő, simán kicsinálta az egész családot. :)))
2012. jún. 3. 10:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!