Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet tenni 11 hónapos...

Mit lehet tenni 11 hónapos babával, ha annyira szopizza az úját, hogy már két helyen teljesen berepedt a bőre, és elég csúnya?

Figyelt kérdés

Próbáltuk bekötni szegénynek, de egy ideig el van vele, de végül lerágja/leszedi. Másrészt a ragtapaszt félő, hogy leszopizza és lenyeli, ami fulladáshoz is vezethet.

Voltam az orvosnál is, de ő csak valami körömlakkot ajánlott, aminek keserű íze miatt nem veszi be az ujját a szájába. Van valakinek ötlete mit lehet tenni?


2012. jún. 1. 20:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Miért nem fogadod meg az orvos tanácsát? Gondolom ez vmi gyógyszertárban vagy drogériában kapató körömlakk, tehát nem ártalmas neki. Sztem próbáld meg.
2012. jún. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

Ha ő úgy nyugszik meg hogy szopja az ujját, akkor én nem kenném be neki ezzel a körömlakkal. Még pici ahhoz hogy megvonjuk tőle az ujjszopást.

Szerintem próbáld meg rávenni hogy napközben kevesebbet szopizza az ujját és akkor helyre fog jönni a bőre.

2012. jún. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az én lányom ugyanez. 12 hónapos.

Nekünk is ajánlotta a doki azt a keserű vackot, és meg is kérdeztem a gyógyszertárban és 2 éves kor felett ajánlja csak a betegtájékoztató.

Én amikor játszik, akkor sudocremmel bekenem, mert akkor nem szopja.

A ragtapasz nem jó, mert az én lányom leeszi róla

2012. jún. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Jutalmazd, ha nem szopja az ujját, vagy adj a kezébe játékot, hogy ne tudja szájába venni az ujját.
2012. jún. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szia! Bocsi az offért.... :( 11 hónapos a lányom és ő egyszerre kettő ujjacskáját kapja be (középső és gyűrüs) egy ideje észre vettem hogy a középsőn bőrkeményedés van és rájöttem hogy ott ahová felfekszik a fogacskája..... nektek is így kezdődött?? Ki fog repedni neki?? Úúúú nagyon megijedtem ne haragudj :(
2012. jún. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de szegénynek nagyon csúnya az ujjacskája így valamit mindenképpen kezdenünk kell vele, nem hagyhatjuk annyiban. Nem nagyon van esélye gyógyulni, hiába kenegetjük, mert napközben is alszik 2x, és akkor is szopizik.

Azt a kenceficét ma megpróbáljuk kiváltani, egyszer érdemes megpróbálni.

2012. jún. 2. 08:28
 7/13 A kérdező kommentje:
5. Ahol kirepedt, ott bőrkeményedés van, sajnos. Reméljük nem reped ki neki is.
2012. jún. 2. 08:33
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia! egy fura kérdésem lenne, cumit egyáltalán nem próbáltad mostanában? 6hós koráig az enyém ujjszopós volt, minden cumit kiköpött, aztán valahol rábukkant egyre és rákapott a cumira és totál elfelejtette az ujjszopást, én betennék egy cumit a kiságyába, hátha. Sok helyet nem foglal.
2012. jún. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
3. vagyok. nekem a gyógyszertáros sem ajánlotta. mielőtt megveszed olvasd el mit tartalmaz. a gyógyszerész szerint is nagyon drasztikus. pl paprika oldatot. én még aloe vera növény nedvével is be szoktam kenni. az nagyon jó. sosem fogadta el a mam Cumit. aztán vettem rossmannosat és azt néha használja. szóval szerintem azt a keserűt ne.
2012. jún. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az én babám 15-én lesz 1 éves, ő is szopja az ujját, ha nagyon álmos és mikor altatom + alvás közben is néha. Az ő ujja is elkezdett - még csak - kiszáradni, és én a Gabi babakrémet kenem rá nagyon vékonyan, fürcsi után, törölközés közben. Van amikor napközben is bekenem neki. Szerintem próbáld ki, nekünk nagyon bevált.
2012. jún. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!