Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet tenni 11 hónapos...

Mit lehet tenni 11 hónapos babával, ha annyira szopizza az úját, hogy már két helyen teljesen berepedt a bőre, és elég csúnya?

Figyelt kérdés

Próbáltuk bekötni szegénynek, de egy ideig el van vele, de végül lerágja/leszedi. Másrészt a ragtapaszt félő, hogy leszopizza és lenyeli, ami fulladáshoz is vezethet.

Voltam az orvosnál is, de ő csak valami körömlakkot ajánlott, aminek keserű íze miatt nem veszi be az ujját a szájába. Van valakinek ötlete mit lehet tenni?


2012. jún. 1. 20:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Fiam volt ilyen, én aloe verával kentem neki egyfolytában. azt nem baj ha lenyalogatja, leszopizza, ártalmatlan. Volt olyan is, hogy óránként többször bekentem neki, és sokkal szebb lett tőle, de teljesen akkor jött rendbe amikor már nem vette a szájába rendszeresen. Amikor már a játékok és minden más egyéb érdekesebb volt annál, hogy elég legyen egy kezét használni, szépen le is szokott az ujjszopásról.

A körömlakkot is ismerjük, mert ovikezdéskor rágta a körmét. Szerintem ezt ne vedd meg, nem lesz neki jó.

[link]

2012. jún. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Az enyém is szopizza az ujjacskáját, szintén 11 hónapos neki ez vált be: Lasinosh krém. Ne lepődj meg, ez egy mellmibmóvédő krém, tiszta faggyú, nem kell lemosni, valami csodaszer :-)

Nem olcsó...azt hiszem 2000 forint egy kis tubus, de sokáig elég, mert kevés kell belőle, és meg fogod látni, hogy helyre hozza a babád ujját is:-)

2012. jún. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Ismételten köszönöm a hozzászólásokat! Aloe Veraval szoktuk mi is kenni, meg néha sudocremmel is. Kezd alakulni az ujjacskája, a duzzanat már kezd eltűnni. :)

Van itthon vagy 10 cumi különféle méretben, azonnal kiköpi ha beteszem a szájába. Ő is szokott vele játszani, de mindig kiköpi.

Mellbimbó kenőcs is van itthon, majd azt is kipróbáljuk.

2012. jún. 2. 16:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!