Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idös kortol lehet...

Mennyi idös kortol lehet beletenni a babát a hordozo kenguruba?

Figyelt kérdés
2012. jún. 2. 07:05
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
75%

Tudom, ismerem a hordozókat:), ezzel együtt írtam, amit:).

Nekünk is pont Gremese volt az első mt.- unk, a kisebbik, mégis egészen másképp "ül" benne a kicsi mint a kendőben. EZért mondom azt, hogy érdemes megpróbálni a kendőt(nem muszáj beruházni, szerencsére elég sok helyen van már hordozós klub vagy hordozó anyuka, aki tud segíteni) és ha nem megy, akkor nyúlnék ilyen kicsi korban meitaihoz.

Kedves KÉrdező, mindenképp azt tanácsolnám, hogy ha hordozni szeretnéd a babádat, akkor keress fel egy hordozós klubot vagy hordozós anyukát, hogy próbálhass hordozókat, előfordulhat, hogy neked nem kényelmes, amit kinézel elsőre.

2012. jún. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
61%
Egyetértek az előttem szólókkal: lehetőleg soha. Nem jó a csípőnek, gerincnek, és még neked is kényelmetlen. Plusz fiúknál akár herezúzódást is okozhat a kenguruban hordozás...
2012. jún. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat nagyon hasznosak,bár már nem tudom milyet vegyek! A kendötöl félek! Félek hogy nem jól kötöm fel! :-( 1 hónapos a kisfiam!
2012. jún. 2. 19:27
 14/31 anonim ***** válasza:
63%

Kedves kérdező, a kendőkötés hidd el, nem olyan bonyolult valami. A kendővel szoktak adni leírást, sőt, dvd-t a kötési módokról, de a neten is találsz. Egyedül is simán meg lehet tanulni, de biztosan van is a közeledben olyan anyuka, aki tud segíteni.

Ha félsz a babát magadra kötni, akkor tanuld a dolgot egy plüssmacival vagy hasonlóval és ha már megy, akkor próbáld ki a kicsin. De tutira menni fog, nem olyan nehéz, aztán már csak azon fogsz csodálkozni, hogy mi is tűnt ebben olyan bonyolultnak. :-)

2012. jún. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm megprobálom macival :-) sajnos nincs olyan ismerösöm aki tudna segíteni! :-( És bármelyik bababóltban lehet ilyen kendöt kapni?Nem tudjátok mennyibe kerül? KÖSZÖNÖM
2012. jún. 2. 21:39
 16/31 anonim ***** válasza:
63%

Kendőt bababoltban is lehet kapni, pl. Nandu márkájút de kezdésnek, pici babához inkább kezesebb kendőt ajánlanék, a legobb ha használtan veszel olyat, amit már "betörtek". A mamami.hu- n a piactéren találsz jópárat, és szivesen segítenek az egyes kendőkről infókkal.

Elsősorban olyat keress, amelyik hosszában csíkos(ez segít a sávonkénti meghúzásban), különbözé színű a szegése és kersztsávoly szövésű.

Árak: nagyon változó, hossztó is függ de átlagos testalkathoz egy 4m- 4m20cm körüli kendőt használtan jó állapotban 10 000 forint körül biztosan találsz. Ne félj használtat venni, kezdőként sokkal könnyebb dolgod lesz vele:).

2012. jún. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
63%
Merre laksz? Priviben is írhatsz nyugodtan, keresünk segítséget:)!
2012. jún. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
0%

Érdekes, hogy a kenguru állítólagos borzalmas hatásairól az orvosok nem tudnak, viszont itt mindenki nagyon szakértő. Nemrégiben a negyedik orvost (gyermek neurológus) kérdeztem meg erről, ő is azt mondta, hogy semmi gond nincs a kenguruval, ha nem egész nap abban van a baba. Persze attól is fűgg, hogy milyen kengururól van szó.

Válaszolva a kérdésre: van olyan kenguru, amit újszülőtt kortól lehet használni, nekünk is egy ilyen van. (Chicco Go) Használjuk is az első séta óta, a kisfiam imádja, nekem is kényelmes. Csak azt sajnálom, hogy az elején sokat paráztam miatta, mert utánaolvastam pl itt is. Nem kellett volna, jobb lett volna hallgatni azokra, akik értenek is hozzá.

Nekem sem szimpatikus a kendő, és a mei tai sem, valahogy nekem nem tűnik olyan stabilnak és biztonságosnak, mint egy jó kenguru.

2012. jún. 3. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
63%
Kedves utólsó, pont az általad említett Chicco kenguru is azok közé tartozik, amit föl kéne gyújtani, meg a kitalálóját is. :-( Nézd meg, ha beleteszed a picit, hogy lógnak a lábai csípőből!! Nagyon durva. A baba persze hogy szereti, neki ebből a testközelség jön le, a többivel nem tud mit kezdeni, nem ortopédus, csak kisbaba. Szeret rajtad lenni, ez teljesen természetes. De ettől még nem lesz jó neki.
2012. jún. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
63%

Lehet ezen méltatlankodni, de egy újszülöttnek ez ai ideális testtartás:

[link]

, ebben egyetértenek az orvosok is. És nincsolya nkenguru, amiben ez elérhető, azthiszem ez nyilvánvaló. A hordozáshoz meg nem értenek sokan közülük, hiszen többségük nem nagyon találkozik hordozott babával.

2012. jún. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!