Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idös kortol lehet...

Mennyi idös kortol lehet beletenni a babát a hordozo kenguruba?

Figyelt kérdés
2012. jún. 2. 07:05
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
61%

"Érdekes, hogy a kenguru állítólagos borzalmas hatásairól az orvosok nem tudnak, viszont itt mindenki nagyon szakértő. "

Jó, hogy ezt írtad, mert éppen nemrég jelent meg az első hivatalos orvosi álláspont arról, hogy a kenguru nem túl jó megoldás.

[link]

És úgy van, ahogy Gabka is írta, a legtöbb orvos nem túl jártas a hordozó-témában, és többségük észre sem veszi, hogy lóg a baba lába csípőből a kenguruban.

De nem kell orvosnak lenni ahhoz, hogy az ember megállapítsa: az a jó hordozó, ami a kezeket helyettesíti, vagyis a baba ugyanolyan pózban van, mint ha kézbevennék. A kenguruban pedig egy totál természetellenes formát vesz föl az egész teste, és biztos vagyok benne, hogy az embernek eszébe sem jutna olyan pózban kézbe venni a gyereket, mint ahogy a kenguruban van.


"Válaszolva a kérdésre: van olyan kenguru, amit újszülőtt kortól lehet használni, nekünk is egy ilyen van. (Chicco Go) Használjuk is az első séta óta, a kisfiam imádja, nekem is kényelmes. "

Az általad említett kenguru sem használható újszülött kortól, egyrészt a békalábtartás hiánya miatt (talán egy pici babánál, akinek kicsi a terpesze, talán biztosít valamiféle békalábtartást), másrészt pedig azért, mert egyáltalán nem gömbölyödik benne a baba gerince, hanem ki van egyenesítve, így egy csomó felesleges terhelést kap - ez kb. azzal egyenlő, mintha egy ülni még nem tudó babát ültetnél. Az, hogy a hordozó személynek kényelmes-e, az függ azért a testalkattól is, és a baba súlyától is - egy átlagos alkatú nőnek 7-8 kilós babával már tuti, hogy kényelmetlen, mert az ember háton hordozásra lett "kialakítva".

A babának pedig hogyne tetszene: testközelben van, ringatva van - más egy pici babát nem nagyon érdekel.


"Nekem sem szimpatikus a kendő, és a mei tai sem, valahogy nekem nem tűnik olyan stabilnak és biztonságosnak, mint egy jó kenguru."

Ha elég szorosra van kötve a kendő vagy a mei tai, akkor sokkal stabilabb, mint egy kenguru. Ha kötözgetés miatt nem tartod biztonságosnak, akkor ott van a csatos hordozó - első ránézésre olyan, mint egy kenguru, csak biztosítja a terpesztartás (bár ez csak 5-6 hós kortól ajánlatos).


De mindegy, nem akarlak meggyőzni semmiről, mindenki eldönti, hogy szerinte mi a jobb, és abban viszi a gyerekét...

2012. jún. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

"A hordozáshoz meg nem értenek sokan közülük, hiszen többségük nem nagyon találkozik hordozott babával."

Okos mondat... Nyílván a gyerekortopédorvos, a gyermekneurológus, a sima gyerekorvos és a védőnő se találkozott még soha hordozott kisbabával :) A hordozott gyerekeket a sámánhoz viszitek orvos helyett, vagy mi?

2012. jún. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
63%

Őszintén, Te hány helyesen hordozott gyereket látsz? MIért látna egy orvos többet? Hiszen a hordozott gyerek is kikerül a hordozóból mikor bemegy vele az ember a rendelőbe.

Vagy hogy máshonnan hozzak példát. Hány olyan gyerekorvost ismerünk, akik még mindig azt szajkózzák, hogy 4 óránként kell szoptatni, vagy hogy sűrűbb szoptatás helyett egyből a tápszert nyomják ha kicsit megcsappan a tejmennyiség mondjuk egy növ.- i ugrásnál? Vagy hány olyat, aki azt se tudja, az LLL- t és az IBCLC- t eszik- e vagy isszák...

2012. jún. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
75%

Bizony, nagyon igaz, amit az utólsó leírt! Sajnos a védőnők (illetve szerintem ártónők, mert én még normálissal soha életemben nem találkoztam) ahelyett, hogy hordozásban, szoptatásban és hasonló, nagyon fontos kérdésekben képeznék magukat, csak szajkózzák a hülyeséget. Pedig ha ezekben kompetensek lennének, nagyon sokat segíthetnének a kismamáknak! A gyerekorvosok meg valóban nem is látnak hordozott gyereket, csak az utcán, ha figyelnek erre egyáltalán és 10 hordozott kicsiből kilenc tutira horrorisztikus módon van hordozva... :-( Ha valaki kimegy az utcára és nézi, ki hogyan hordoz, mást se lát, csak kenguruban kifelé kötött babácskákat... rémisztő.

Vidéki, közepes méretű városban lakom és egy kezemen meg tudom számolni, hány olyan anyuka van, aki ismeri és használja a hordozókendőt.

2012. jún. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Most a vitától teljesen elvonatkoztatva válaszoljatok légyszi a következő kérdésre. Őszintén!

Miből gondoljátok, hogy TI, laikusok jobban értetek valamihez, amit más évekig tanult egyetemen és doktorit szerzett belőle, valamint több évtizednyi tapasztalat áll mögötte? Mivel győznétek meg, hogy inkább nektek higgyek, mint az orvosoknak? Azzal nem győztök meg, hogy nem mindent úgy csinálnak, ahogy az pl. LLL jónak tartja. (Pl hogy némelyik "gonosz" orvos/védőnő nem hagyná, hogy a gyerek éhezzen hetekig, ha az anyukának nincs elég teje és adnának neki tápszert)

2012. jún. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Elnézést a nagybetűért, nem "kiabálok, csak könnyebb így válaszolnom és kiemelnek amit én írok a szövegben:).

"Most a vitától teljesen elvonatkoztatva válaszoljatok légyszi a következő kérdésre. Őszintén!

Miből gondoljátok, hogy TI, laikusok jobban értetek valamihez, amit más évekig tanult egyetemen és doktorit szerzett belőle, valamint több évtizednyi tapasztalat áll mögötte? AZ EGYETEMEN NEM TANíTJÁK A HORDOZÁST. A HELYES TESTTARTÁST TANÍTJÁK, EBBEN EGYET IS ÉRT AZ ORVOSOK 98 SZÁZALÉKA. EZ PEDIG A CSECSEMŐKNÉL A GERINC GÖRBÜLETE(NEM FEKVÉSKOR!!!), A LÁBAK MAGASAN FELHÚZOTTSÁGA(MIVEL ÍGY ILLESZKEDIK A MEGFELELŐ HELYEN A CSÍPŐVÁPÁBA A COMBCSONT), ÉS A NEM TÚL NAGY TERPESZ. EZT PEDIG KIALAKÍTÁSA MIATT(KESKENY "ÜLEP", NEM "RUGALMAS ÉS KÖRÜLÖLELŐ ANYAG...)KENGURUVAL NEM LEHET ELÉRNI. ÉS MIVEL A HORDOZÁS NEM ELTERJEDT, A KENGURU SZÓT HASZNÁLJÁK SZINTE MINDEN OLYAN ESZKÖZRE, AMELY A HORDOZÁSRA SZOLGÁL. PÉLDÁUL: RÁíRJÁK A LELETRE A CSíPŐPROBLÉMÁS BABÁKNÁL, HOGY KENGURUBAN AJÁNLOTT HORDOZNI, EZ PEDIG SZÖGES ELLENTÉTBEN ÁLL UGYE A TERPESZPELENKA/BETÉT HATÁSMECHANIZMUSÁVAL(AMELY UGYEBÁR A FENT LEíRT HELYES TESTTARTÁS SEGíTENÉ), MIVEL A KENGURUKBAN EGYÉRTELMŰEN LÓG A BABÁK LÁBA ÉS EGYENES A GERINCÜK(PRÓBÁLD KI, HA BEHAJLíTOD MINDKÉT LÁBAD KÖLDÖKMAGASSÁGBA ENYHE TERPESZBEN, AUTOMATIKUSAN GÖRBÜL A GERINCED, TEÁT A KETTŐ ANATÓMIAILAG ÖSSZEFÜGG). TEHÁT A LEGNAGYOBB GOND ÚGY GONDOLOM, A HELYTELEN SZÓHASZNÁLAT ÉS A KIFEJEZÉSEK TISZTÁZATLANSÁGA.

Mivel győznétek meg, hogy inkább nektek higgyek, mint az orvosoknak? A FENT LEíRT ANATÓMIAI OKFEJTÉS SZERINTEM EGYÉRTELMŰ:).

Azzal nem győztök meg, hogy nem mindent úgy csinálnak, ahogy az pl. LLL jónak tartja. (Pl hogy némelyik "gonosz" orvos/védőnő nem hagyná, hogy a gyerek éhezzen hetekig, ha az anyukának nincs elég teje és adnának neki tápszert) SENKI NEM BESZÉLT HETEKRŐL, HANEM ARRÓL, HOGY A HELYETT, HOGY GYAKORI MELLRETÉTELRE BUZDíTANÁK AZ ANYUKÁKAT(MERT UGYE A TEJTERMELÉSHEZ SZÜKSÉGES PROLAKTIN HORMON A MELBIMBÓ INGERLÉSEKOR TERMELŐDIK), EGYBŐL TÁPSZERT A TÁPSZERT JAVASOLJÁK(AMI NEM ÖRDÖGTŐL VALÓ, HISZEN AZ A FOINTOS, HOGY A BABA NE ÉHEZZEN ÉS HA NINCS MEGOLDÁS A TEJPROBLÉMÁRA, EGYÉRTELMŰ SEGíTSÉG LEHET, EZT NEM VONJA SZERINTEM SENKI KÉTSÉGBE). EZZEL KAPCSOLATBAN PEDIG A PRIORITÁSSAL VANNAK PROBLÉMÁK SZERINTEM.

2012. jún. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
61%

"Miből gondoljátok, hogy TI, laikusok jobban értetek valamihez, amit más évekig tanult egyetemen és doktorit szerzett belőle, valamint több évtizednyi tapasztalat áll mögötte? Mivel győznétek meg, hogy inkább nektek higgyek, mint az orvosoknak?"

Én nem mondom, hogy inkább nekünk higgy, mint az orvosoknak. Hanem csak azt, hogy jobban higgy olyanoknak, akik legalább különbséget tudnak tenni a kendő, a mei tai, a csatos és a kenguru között. És nagyon sok ortopéd orvos nem tud. Nem is igazán foglalkoznak a hordozás témájával.


"Azzal nem győztök meg, hogy nem mindent úgy csinálnak, ahogy az pl. LLL jónak tartja. (Pl hogy némelyik "gonosz" orvos/védőnő nem hagyná, hogy a gyerek éhezzen hetekig, ha az anyukának nincs elég teje és adnának neki tápszert)"

Itt nem éhen-halásról van szó, csupán arról, hogy sok orvos/védőnő simán mondja akár egy növekedési ugrásánál (amikor ugye a baba gyakrabban kér enni), hogy az anyukának kevés a tejet (vagy rosszabb esetben azt mondják, hogy "nem jó" a teje"), és rögtön a tápszert javasolják. Ahelyett, hogy inkább segítenének, tanácsot adnák, hogy az anyukának több teje legyen. És ezért van nagyon sok tápszeres baba (természetesen van olyan, aki tényleg nem tud szoptatni, de valójában sokkal többen tudnának szoptatni, mint akik azt hiszik, hogy nem).

2012. jún. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
59%

A kenguru nem egy jó konstrukció, akármilyen korú gyerekről is van szó. Nem kéne sokat igazítani a szabásmintán, hogy jó legyen, de nem teszi meg senki. Az emberek jóhiszeműen megveszik, és nem is tudják, hogy létezik jobb, más. Az gyerekorvosok 85%-a nem is hallott még másról, mint a kenguru, a védőnők úgyszintén.

Viszont az elgondolkodtató, hogy már Magyarországon is egyre több újszülött osztályon használnak a csecsemős nővérek szövött hordozókendőt napi szinten.


OFF: Gabka77: #18-as ugyanezeket leírja minden egyes hordozókendős, és kengurus topicnál. Soha egyetlen észérvet nem tudott még felmutatni, a hozzáállása az, hogy "nekem tetszik, Józsi bátyám azt mondta,hogy ez jó, úgyhogy mindenki vegye tudomásul, hogy a kenguru a király!" Ezért vagy lepontozva, mert észérvek helyett azzal áll bosszút, hogy minden kommentet lepontoz.

2012. júl. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

#28-as, nem vagy te enyhén megszállott? Látom ma az összes kengurus topikot végigtrappoltad módszeresen. Irigyellek, hogy ennyire ráérsz.

Nem tudom minek írom le ezredszer, mert eddig se fogtad fel, de legyen: nem Józsi bácsi mondta, hanem egy elismert ortopédorvos, gyermekneurológus, gyermekorvos és a védőnő.

Nem tudom ez miért nem számít észérvnek...

De mondok még észérveket: nincs lehetőségem elmenni kendős tanfolyamra, mert itt ilyen nincs. Anélkül meg nem merném beletenni a gyereket a kendőbe. Tudom, van csatos hordozó is, de mivel már megvettünk egy kengurut, és nekünk bevált, a gyerek szereti, én nem hiszem el, hogy tényleg káros, ezért felesleges lenne megvenni még egy hordozót, csak mert TE minősíthetetlen stílusban lehordasz engem a sárga földig, amiért kengurut használok.

2012. júl. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
61%

"Nem tudom minek írom le ezredszer, mert eddig se fogtad fel, de legyen: nem Józsi bácsi mondta, hanem egy elismert ortopédorvos, gyermekneurológus, gyermekorvos és a védőnő."

És ha az orvos azt mondja, hogy ugorj a kútba, akkor kútba ugrasz, mert egy elismert orvos mondta? Azért ez nem elég érv. És egyébként az orvos mivel magyarázta meg, hogy ez jó? Feltételezem, sehogy.


"De mondok még észérveket: nincs lehetőségem elmenni kendős tanfolyamra, mert itt ilyen nincs. Anélkül meg nem merném beletenni a gyereket a kendőbe."

Nem csak kendő van.

"Tudom, van csatos hordozó is, de mivel már megvettünk egy kengurut, és nekünk bevált, a gyerek szereti, én nem hiszem el, hogy tényleg káros, ezért felesleges lenne megvenni még egy hordozót, csak mert TE minősíthetetlen stílusban lehordasz engem a sárga földig, amiért kengurut használok."

Ez üti az előző "észérvedet".


Úgyhogy eddig még mindig nem írtál semmi érdemlegeset a kengururól.

Ja, és egyébként régebben, még mikor nagyon pici volt a babám, én is kenguru-párti voltam, mert mindenhol azt láttam, azt mondták, hogy az jó, és én is abban hordoztam. És egyszer egy kendős ismerős mondta, hogy szerinte a kenguru nem túl jó. Én nem igazán hittem el, és emiatt kezdtem nézegetni a kendős oldalakat, hogy "majd én minden kendős érvre mondok egy kengurusat". És egyetlen érvet se tudtam felhozni a kenguru védelmében. Egyet sem. Talán csak azt, hogy nem kell kötözgetni. De arra pedig jött az, hogy van SSC meg babaerszény. És kb. itt jöttem rá, hogy a kendő, mei tai stb. a megfelelő hordozók. Ki is próbáltam a kendőt, és a babám sokkal természetesebb pózban volt, nem görnyedt össze.

És a kendős élmények után beletettem a babát párszor még a kenguruba, hogy a babám hogy reagál rá. És ordított, az összes alkalommal. A kendőben nem. amíg ő sem tudott róla, hogy van kényelmesebb, elviselte a kengurut, utána nem... Azért ez érdekes szerintem...

Úgyhogy a babám 2 hónapos korában a kukába hajítottam a nem olcsó BB kengurut. Persze sajnáltam, hogy egy csomó pénzt kidobtam rá, de a gyerekem egészsége fontosabb volt...

2012. júl. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!