Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem megy a hozzátáplálás, mit...

Nem megy a hozzátáplálás, mit csináljak?

Figyelt kérdés
5 hónapos múlt, eddig anyatejes volt. 5 napja kezdtük a hozzátáplálást orvosi javaslatra, az almának a levével! Ezt kapta három napig! Próbáltam emelni az adagot, de igazából nem volt mint, mert szinte egy kanállal sem nyelt le belőle! Aztán két napja a baracknak a levét próbálom adni neki, talán egy fokkal jobb (nem rázza tőle a hideg), de ezt sem nyeli le, láthatóan küzd ellene! Mindegyik kisbaba ilyen az elején vagy csak az enyém? Próbáljak áttérni valami másra (pl. üvegesekre, vagy zöldségre), vagy várjak még az egésszel pár hetet! Az a baj, nem hízott a drágám és azért javasolta az orvos, hogy kezdjem meg a hozzátáplálást! :(
2009. júl. 1. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
nekem pont így volt nem lett 3 hét alatt mennyiség és én azt olvastam hogy nem érett a hozzátáplálásra így szüneteltettem ,2 hét mulva kedtem probálkozni és egy hét alatt lett mennyiség több kanál.Krumpli az ízetlen probáld azt.
2009. júl. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
nalunk is ilyen nehezkesen indult es vartam meg 10 napot, ujrakezdtuk, de az almat(levet, reszeltet) azota sem szereti, pedig barackot, kortet es sutotokot eszik
2009. júl. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mi 3 hete (5,5 hósan) kezdtük a kajit. Alma, krumpli, répa sorrenddel. Én úgy csináltam, hogy megpároltam, átpaszíroztam és anyatejjel felpépesítettem. Azt olvastam, ha a tejcsi ismerős ízét érzi jobban megeszi. Szépen lassan de 3-4 kanállal megevett. Ő is tiltakozott fintorokkal stb, de nekik ezt még meg kell tanulniuk. Fontosnak tartom, hogy általam elkészített kajit is kapjon a babám, de vettem neki üvegeset is amit én nem tudok elkészíteni (mert még nincs szezonja) pl: sütőtököt amit jobban szeretett. Most ott tartunk, hogy egy kis viccelődéssel 5 kanállal bekajol és utána kap cicit. Én is aggódtam, hogy nem haladunk, de türelem menni fog.
2009. júl. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Bocs az OFF-ért, de meglepően olvasom, hogy mennyi mindenkinek megy nehezen a hozzátáplálás. Kislányom 5 hónapos, és Ő meg a másik véglet, mindent megeszik. Bármit teszek a szájába, mindent eszeget fintorgás nélkül. Amikor először próbáltam az őszibarackot, ugye sem olyat, sem kiskanalat nem látott még, anyatejes volt végig, úgy bevágott egy fél üveggel kiskanállal, hogy csak néztem. Azóta pedig bármit adok Neki, megeszi. Volt már alma, banán, málna, szilva, körte, sütőtök, ma pl. paradicsomos burgonya ebédre, és simán megette. Ez normális dolog? Vagy csak szerencsém van Vele?
2009. júl. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát szerencsés vagy az biztos! :) Nagyon rossz ez a küzdelem! Nem véletlenül mondják hogy türelemjáték! :)

Eddig mindent frissen adtam neki, de ma vettem üvegeset (alma-sütőtök), holnap azzal próbálkozom! Ha nem megy, lehet pihentetem egy kicsit a dolgot!

Köszönöm a válaszokat!

2009. júl. 1. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!