Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11-12 hónapos babának miket...

11-12 hónapos babának miket "kell" úgy általában tudnia? Mindenki azt kérdezi mostanában, jár-e már és eszik-e önállóan, le vagyunk maradva? Miket kellene már mondania?

Figyelt kérdés
2012. jún. 3. 08:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért kérdezik, mert az ennyi idős babák egy része már jár egyedül, más része nem. 18 hónapos korra kell járni. Az önálló evést a 2 éves státuszon kérdezik. Mondania semmit nem kell. Nyugi.
2012. jún. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
34%

Minden baba másképp fejlődik,én is meglepődtem,hogy megkérdezik tud-e egyedül kanállal enni? Nem tud,de egyedül teszi be a szájába a falatokat,hónapok óta,megy szalad,felmászik,lemászik,leguggol,feláll kapaszkodás nélkül,tapsol,integet,puszit ad,puszit küld,firkál a ceruzával,ha kérek valamit odaadja, a labdát dobja,gurítja,,pakolja a homokozó lapáttal a vödörbe a homokot,megmutatja hol a pocakja, a lába a plüss állatka orra és szeme,mondja,hogy apa,nyanya(anya),gyeje(gyere),mammamm(ha éhes vagy ha ételt lát),vávává(vauvau),hinta talinta,itt,ott,egy,azt,baba,tátá(pápá).

Mesekönyveb általában megmutatja,hogy mi hol van,ez attól is függ milyen a kedve,formákat a formabedobóba nagyrészt eltalálja,kis karikákat ráteszi a tartójára majdnem mindig elsőre sikerül,segít teregetésnél adja ruhákat,a kis seprővel megy körbe a konyhában seperget,tolja a porszívót amikor porszívózunk fogja velem a csövet segít felvenni a cipőjét,ruháját,homokozik a többi kisgyerekkel,a labdát dobja,gurítja,kisautóját hajtja a motor még nagy neki,egyedül nem tud ráülni,iszik egyedül,megérti amit mondok neki,de persze csak 50%ban hallgat rám.

Nagyon sokat foglalkozunk vele a párommal,sok emberrel találkozik,sok kisgyerekkel.A védőnő azt mondta egy-két dologban ott tart,mint egy 15-18 hónapos,van olyan amit még nem kéne csinálnia,azt is mondta,hogy a gyerekek 2 éves korukra behozzák egymást,addig eltérően fejlődnek.Büszke vagyok a kisfiamra,de nem dicsekvésből írtam le,csak kérdezted mit csinál egy 1 év körüli baba,leírtam az én 13 hónapos kisfiam mit csinál.

2012. jún. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ezeket te hogy tanítod neki?

Mert az evésnél például akármit adok neki oda, csak dobálja, a tányért kiborítja. Hogy lesz ebből önállóan kanállal evés??

Nagyon ritka, amikor megfogja a kiflit és nyammog a végéből valamit....

2012. jún. 3. 08:38
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha olyan kedve van elkezd dobálózni,de nem tanítottam csak a kezébe adtam olyan 7-8 hónaposan a kenyér darabkát,kölesgolyót,az elején én tettem a szájába,aztán szépen lassan elkezdte beletenni,a lényeg nem teszek sok ételt elé egyszerre és akkor szépen megeszi.Megfogja a kanalat és a villát,próbálkozik,de megunja és akkor az evőeszközöket.Aranyos a zacskóba is szépen belenyúl és kiveszi ami kell neki pl keksz kölesgolyó :)
2012. jún. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
*eldobja az evőeszközöket
2012. jún. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A házimunkát látja tőlünk,pl ki bepakol a fiókokból,akkor hogy le tudjon mászni abba segítettük,mikor felmászott fejjel akart lejönni,mindig megfordítottuk,és mondtuk,hogy így kell lemászni,a homokozást a többi kisgyerektől látta,a könyvet együtt nézegetjük,általában a környezetéből tanulta meg.
2012. jún. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Leírom, miket csinál:

-seprűt, porszívót fogja, húzza-tolja

-zacskóba kölesgolyóért belenyúl, de nem teszi a szájába, azt tőlem várja. Ő csak széttöri, morzsolja a kezével.

-még nem jár

-felmászik az ágyra, asztalra (asztalra a pihenőszékéről:)

-mamma, baba,papa, ká -ezeket mondja, de csak úgy a vakvilágba, szóval nem mamára mondja hogy mama, ha látja, hanem csak úgy amikor eszébe jut.

-nem integet, csak nagyon-nagyon ritkán emeli fel a kezét

-mosógépbe be-kipakol (én be, ő ki:)

-mosogatógépnél szintén ott van, ugyanígy :)

2012. jún. 3. 09:07
 8/13 A kérdező kommentje:
Ja, szekrényajtó, fiók húzogatás nálunk is megy.
2012. jún. 3. 09:09
 9/13 anonim ***** válasza:
Aranyos lehet ahogy kipakol a mosógépből :)
2012. jún. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyos:)

egyszer berakott egy pampers pelenkát.....én meg kimostam......azóta átkereszteltem, ő Lajos, a mosógépszerelő. :DDD

2012. jún. 3. 09:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!