Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11-12 hónapos babának miket...

11-12 hónapos babának miket "kell" úgy általában tudnia? Mindenki azt kérdezi mostanában, jár-e már és eszik-e önállóan, le vagyunk maradva? Miket kellene már mondania?

Figyelt kérdés
2012. jún. 3. 08:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Én a stresszmentes nevelés híve vagyok, szerintem semmit nem kell direkt tanítani, legfeljebb megmutatni, aztán megy magától. :)

Kisfiam áprilisban töltötte be a két évet. Nagyjából másfél éves koráig kellett nekem etetnem, onnantól ő evett kézzel. Levest, főzeléket, mindent. Kicsit maszatos dolog volt, de nem zavart. Minden alkalommal odatettem neki a kanalat is a tányérjába, néha mutattam, hogyan kellene csinálni, de ő inkább kézzel evett.

Valamivel a második szülinapja után egyszer csak megfogta a kanalat, és elkezdett enni vele. Nagyon megdicsértem, roppant büszke volt magára. Azóta gyönyörűen, tisztán eszik kanállal.

Ennyi. :)

2012. jún. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Lányom 11 hónapos! Én sem nevelem illetve tanítom direktbe... Nagyon sokat beszélünk hozzá, szinte egész nap dumálok neki :) Mostanában tanult meg kapaszkodás nélkül állni, gugolni... elindulni szerintem nem a napokban fog önállóan! Járássegítővel bejárja az udvart is akár vagy ha fogom a kezét! Enni is eszik önállóan KÉZZEL :D a kanalat csak játéknak használja (mind a 20-at) Ja, enni csak a süteményes kis villával hajlandó, ha nem ezzel adom nem nyitja a száját! Integet de nem mondja hogy pápá, táncizik, tapsizik, ha valamit bevesz a szájába és én kérem nyissa ki és adja ide kiköpi (erre sem tanítottam) Egy hete ha kell neki valami rámutat és tets tets hangot ad ki..... :D A mama az nálunk is megy de ez sem személynek szól hanem csak úgy mondogatja :) Ja és hát megtanulta mutatni hogy NEM és mondja is hogy nyem vagy nye szóval valami hasonlót :) Ezek sem kirivó dolgok de nem hiszem hogy le lenne maradva és szerintem te babád sincs! Én amúgy nem teszem tányérba az ő kajáját ha ő eszik csak kipakolom az etető tálcájára a tálat lelökné :) Remélem megnyugtattalak :) Most reggelente akar hamarabb lemászni az ágyról mint mi és hát azt próbáljuk mutogatni neki hogy kell letolatni.... hát még nem érti :) na de majd csak :)
2012. jún. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
tudnám miért húzták le a válaszom..sok rosszindulatú válaszoló
2012. jún. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!