Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Te foznel ebedet egy komuves...

Te foznel ebedet egy komuves brigadnak 7 hos baba mellett?

Figyelt kérdés
Pizzat rendeltunk nekik, kicsit szegyellem magam.
2012. jún. 3. 12:30
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Kavet es inni persze adtam nekik, az a minimum. Koszi a valaszokat!
2012. jún. 3. 13:38
 12/27 anonim ***** válasza:
79%
Csak abban az esetben, ha ismerősök barátok lennének.Egyébként NEM.Maximum kávéval,ásványvízzel megkínálnám őket.
2012. jún. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
83%

Mint ahogy az utolsó is írta.

Ha barátok,ismerősök voltak nálunk segíteni mindig főztem min. egy csirkepörit.Ha órabérben/pénzért csináltak valamit akkor "csak" üdítő,kávé.

2012. jún. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha ismerősök, barátok, akkor igen. De ha vállalkozó emberei, akinek fizettek, akkor nem. Persze kávéval, innivalóval megkínálnám őket.

Egyébként (és ezt nem bántásból írom), szerintem sincs itt jelentősége hogy van baba vagy nincs baba és mennyi idős, hiszen gondolom magatokra is főzöl. Akkor meg szerintem idő szempontjából teljesen mindegy hogy pl. egy pörköltet fél kiló húsból főzöl meg, vagy másfél (max. a hozzávalók feldarabolása tart tovább)

2012. jún. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
75%

Ha rendes fizetést adnék nekik, akkor eszembe sem jutna! Én sem kapok ellátást a fizum mellé senkitől!

Ha ismerős és pénz nélkül vagy egy jelképes összegért jön el dolgozni vagy rokonról van szó, akkor meg természetesen igen, főznék.

Meg is tettem anno. 8 hónapos volt a nagyobbik fiam, amikor tetőt cseréltünk a házon és eljöttek a párom haverjai segíteni, kb. 15-en. Bolognai spagettit csináltam és nagy sikere volt.

Ja és ennyi emberre kb. 2x annyi ideig tartott megcsinálni...


A rántott szeleten jót kacagtam, mivel az tipikusan olyan kaja, aminél pontosan annyival több ideig tart elkészíteni, mint amennyivel több húsról van szó. Vagyis 3 szelet kb. 10 perc, 30 szelet kb. 1,5 óra :)

2012. jún. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
55%

Én nem főztem volna, de még baba nélkül sem...

Miért kéne szégyellned magad? :O

Nem a ti feladatotok főzni rájuk, de úgy egyáltalán kaját adni sem. Persze, illik megkínálni őket kávéval, vízzel, apróságokkal, de ennyi.

2012. jún. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
44%
Még mit nem! Szó sem lehet róla! Ne érezd magad rosszul! Vannak babák, akik mellett még 2 főre is képtelenség főzni.
2012. jún. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Nem kötekedni akarok, de nem értem hogy egy bolognait mitől tart több ideig megcsinálni ha több főre készül.
2012. jún. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
20%
Ha az én férjemnek lennének olyan haverjai, akik eljönnek tetőfelújításban segíteni, én biztos nem bolognaival szúrnám ki a szemüket. Kicsit snassz kaja egy ekkora szívességért.
2012. jún. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
69%

"A rántott szeleten jót kacagtam, mivel az tipikusan olyan kaja, aminél pontosan annyival több ideig tart elkészíteni, mint amennyivel több húsról van szó. Vagyis 3 szelet kb. 10 perc, 30 szelet kb. 1,5 óra :)"

Örülök, ha felvidíthattalak. Nekem nem tart tovább, mert egyszerre 4 serpenyőben + tepsiben sütöm. (Karácsonykor is így csináltam, fél óra alatt megvolt. :) )

2012. jún. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!