Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség! Mi történt a babámmal?

Segítség! Mi történt a babámmal?

Figyelt kérdés

Kislányom 14 hónapos múlt.

Mindig elaludt egyedül és az éjszakákat is átaludta.

Azonban kb 1 hónapja 10-15-ször is felsír éjjel,és egyszerűen nem hajlandó egyedül elaludni sem!

Mégis mi történt?Mi lehet szegénykém baja?Hogyan tudnék neki segíteni?


2012. jún. 3. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Pszichés problémák?

Talán megijedt? Vagy anyuékkal szeretne lenni?

2012. jún. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom.Nem vettem észre,hogy bármitől is megijedt volna...egyszerűen a karomban akar elaludni.De ha erre rászokik,mindíg ez lenne,azt meg nem akarom!

Éjszaka is egyszerűen nem értem...

2012. jún. 3. 21:05
 3/7 anonim ***** válasza:

MÁsfél éves kor körül lehet egy második szeparációs szorongás, ún. újraközeledési krízis. A baba már bátran fedezi fel a külvilágot, azt, hogy a szülőjüktől fizikailag és lelkile is el tudnak távolodni, ez a lehetőség azonban meg is "Ijeszti", és ezért fordul elő nagyon sűrűn, hogy az addig jól alvó babák éjjel felébrednek és ellenőrzik, hogy Anya megvan- e még. Azzal tudsz segíteni, hogy esetleg egy időre mellé költözöl vagy magatokhoz veszitek, vagy ha ez nagyon távol áll Tőled és a család életszemléletétől, akkor amilyen sűrűn csak kell átmégy hozzá és megnyugtatod. FÁrasztó időszak ez de elmúlik:).

Ha nem történt valamiféle trauma a kicsivel, én elsősorban a fent leírt élettani jelenségben keresném az okot, ha pedig van gyanúd, hogy konkrét oka van, azt írd le és megpróbálunk megoldást találni:).

2012. jún. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok, most olvastam csak a válaszod, az előbb még nem látszott.

Ne félj attól, hogy rászokik:)! Ha egy darabig igényelni is fogja fokozottan a közelséged az teljesen rendben van és normális dolog. 2 éves koruk körül, mikor már az eszükkel is tudják, hogy anya nem szűnik meg ha nem látom, enyhül és végül elmarad ez a probléma.

2012. jún. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Én is valami ilyesmire gondoltam,de ilyenkor jól jön a megerősítés :))

2012. jún. 3. 21:16
 6/7 anonim ***** válasza:
16hós a fiam kb másfél hónapig tartott ez 14 hónapos korától kezdve..én mindig magam mellé vettem bár legtöbbször csak forgolodott igy is..közben másfél hónap alatt kilökött 10 fogat is ugyhogy feltételezem ez is közre játszhatott de én ezalatt az idő alatt kb napi 3-4 órát aludtam..most 2hete mintha elvágták volna..elaltatom és reggelig egy hangjasincs..mondjuk én nem ringattam el soha ragaszkodtam hogy az ágyában aludjon el..később vettem magam mellé..de mondom ugy elmult hogy egyik estéről a másikra mér elég volt bemennem megsimizni ott ültem öt percet és kijöttem..aztán 3 nap mulva az se kellett! Kitartás! És vegyél sok magne b6-ot:)
2012. jún. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves Hatodik!


Köszönöm válaszodat!

Nálunk is ilyesmi a dolog.

Köszi neked is a bíztatást!

2012. jún. 4. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!