Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első kisbabádnak milyen...

Első kisbabádnak milyen használt dolgokat vásároltál, és mit vettél neki újonnan?

Figyelt kérdés

2012. jún. 3. 22:39
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
32%
Még nincs babám, de irtózom a használt dolgoktól, magamnak sem vennék soha. Inkább veszek olcsóbb dolgokat, de újat.
2012. jún. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
79%
Mendenből újat vettünk. :)
2012. jún. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Mi főleg kapunk használt dolgokat, mint pl. digitális mérleg, ruhák, utazóágy etc., de nem zárom ki a használt bútorokat, ruhákat vásárlásnál. Amiből mindenképpen újat veszünk: cumisüveg, rugalmas hordozókendő, mei tai, mosható pelenka. Ágyneműt, játszószőnyeget varrok, egy mobil légzésfigyelőt pedig családtól kérünk :)
2012. jún. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát mi meg nem vettünk újat,pedig megtehettük volna.Nem fukarságból;egyszerűen csak értelmetlen dolognak tartom,hogy pl. babakocsiért kiadjak 150-200 ezer Ft-ot azért,mert az új.Mikor meg lehet kapni fele annyiért és ha jó minőségű a babakocsi,akkor az ég világon semmi baja nincs.Bőven kiszolgál 2-3 gyereket is akár.Mi szinte mindenből használtat vettünk,de meg nem lehet róla mondani.

Újonnan olyan dolgokat vettem meg,aminél fontos a higiénia:pl. textil pelus.Na,annál fel sem merült,hogy használtat vegyek.

2012. jún. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Mi sok ruhát kaptunk a sógornőmtől, mert Neki 1 évvel idősebb a kislánya. Kiságyat, babakocsit, pihenőszéket is Tőle kaptunk. Mellszívót, cumisüvegeket és minden egyebet újonnan vettünk.
2012. jún. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
91%

Mi szinte mindent a családból örököltünk: kiságy, mózes babakocsi, fürdető komód, pelenkázó, mérleg, hordozó, nagyon sok ruha, takarók, hálózsákok, légzésfigyelő, járóka, sterilizáló, kád. A Vaterán vettem használtan, de kitűnő állapotban: etetőszék (mindenki azt hitte új), kerekes hordozó, autós ülés.

Újonnan vettem egy esernyőre csukható kocsit, amikor már kicsit nagyobb volt, meg egy hordozó kendőt (de ha lett volna a családban valakinek, biztos nem vettem volna). Születésére meg rácsvédőt a kiságyba, egy hálózsákot, baldachint. Apa pedig két plüss medvét. :) Természetesen a cumisüvegek és cumik is újak voltak. Meg egy-két ruhácskát is vettem, hisz azt úgysem lehet megállni pocakosan, még ha tök felesleges is. :)

Mikor még pocakos voltam, én is mindenből újat akartam. Milyen jó, hogy a párom visszafogott. :) Így utólag belegondolva, teljesen felesleges lett volna.

A szobájába viszont vettem egy-két új dolgot, még a születése előtt: szőnyeget, függönyt, fali lámpát, napocskás csillárt. Meg persze az egész szoba fullra fel lett újítva.

Nekem nem probléma használtan venni dolgokat. Szinte mindennek mosható a huzata, vagy lemosható maga a dolog. Csak szép állapotban lévő dolgokat veszek meg, de általában csak a töredékéért a bolti árnak.

A babák olyan hamar nőnek! Amíg a pocakban vannak, nem is gondoljuk... Az enyém most bújt ki és már 19 hónapos.:) A járókába kb 2x volt, még, jó, hogy nem vettem újat! Vagy a mérleg! Mértem vagy 2 hónapos koráig...

2012. jún. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
51%

használtan vettük: babakocsi (nem vetem gagyit 40-ért, hanem felső kategóriásat ugyanennyiért, ruhát is vettünk, de azt újonnan is, játszószőnyeg, etetőszéket is vettem volna, de ami tetszett, az egy-két ezerrel volt olcsóbb, mint az új, így nem érte meg, néhány fertőtleníthető játék, mei-tai, nem fogok ki tudja ki varrta félét venni aukciós oldalon, inkább vettem minőségit használtan, pihenőszék (bár ez felesleges volt), járóka

újonnan: minden elektromos dolog: légzésfigyelő, elektromos mellszívó, mérleg. És még: gyerekülés (soha nem vennék használtat), kiságy, cumisüveg, ruhát vettem újonnan is, ágynemű, matrac, sok játék, textilpelus

2012. jún. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
72%
vettem... bocsi két "t" ... mielőtt még valaki belekötne puszta jóindulatból :)
2012. jún. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
36%
mindenbol ujat kapott.
2012. jún. 4. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
66%

Használtan igazából csak a ruháinak egy részét vettem. Azon kívül szinte minden új.

A babakocsi, a babaszobaberendezés stb.

2012. jún. 4. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!