Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiú baba nagyon apás. Miért...

Fiú baba nagyon apás. Miért lehet?

Figyelt kérdés

10 hónapos kisfiam nagyon oda van az apjáért. Szeret együtt lenni vele, sokat kúszik hozzá. Ha elmegy, akkor jön a sírás. De ha nem látja, akkor nincs különösebb hiányérzete. Egyébként én vagyok vele reggeltől késő délutánig. Akkor nincs vele probléma, velem is elvan. Én is játszom vele, meg magyarázok neki, beszélgetek vele, ha időm, energiám engedi. Igaz, hogy apja fürdeti és mesél neki, mert én a konyhában teszek-veszek.

Ha meg a szüleimhez megyünk, akkor az én apám, az ő nagyapja a kedvenc, az anyukám, az ő nagyanyja nem olyan érdekes neki.

Ti értitek ezt? Genetika, vagy mi lehet a magyarázat?



2012. jún. 4. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez időszakos, minden babának van egy időszaka, amikor vagy anyás vagy épp apás (férfiakat vagy nőket részesít előnyben). Nem tudhatod milyen lesz 2-4-10 évesen...lehet lesznek még anyás-nagyanyás korszakai is a babádnak, közben meg ugyanúgy fog mindkettőtöket szeretni.
2012. jún. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én kicsi fiam 2 éves és most van a nagyon apás korszaka. Megy utána állandóan, mint egy kiscsirke. Én nem csinálok belőle gondot, mert egy picit legalább levegőt tudok venni. Mert a nap nagy részében ketten vagyunk.
2012. jún. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk akkor lesz "apás" hirtelen, amikor az apja itthon van. Rossz neki, h reggel elmegy-este jön, és azt akevés időt "csakapával" akarja tölteni. Amikor nincs itthon apa természetesen én is "jó" vagyok neki:) de ez nem féltékenység egyátalán bennem, hiszen örülök is, ha a "fiúk" jól elvannak....:)
2012. jún. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, én is örülök, hogy elvannak. Meg valóban jut nekem is egy kis levegő. De félek, hogy azért van ez, mert nem találok ki olyan sok érdekeset, mint az apja :(
2012. jún. 4. 16:39
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

Ez egyáltalán nem így van. De hát a pasik összetartanak. Én szoktam is neki mondani, hogyha borotválkozik, akkor engedje be a fürdő szobába, mert tőlem csak a sminkelést lesheti el, az meg nem valami fiús dolog. Nem igazán örülök neki, ha szempilla spirállal játszik. A vérükben van 1-2 olyan dolog, ami nem nőies és ez így van jól. Ettől lesznek egészséges férfiak.

Meg apa kevesebbet van vele, ezért szinte minden nap van valami újdonság. De azt figyeld meg, ha valami baj van, akkor kihez fordul?

2012. jún. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Okés :)
2012. jún. 4. 18:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam 3 és fél éves, és a mai napig az apja a mindene. Esténként és hétvégente, amikor együtt vagyunk mindannyian, akkor én "nem létezem a számára". Mindent apával csinál, én nem segíthetek, nem csinálhatok semmit. Remélem, hogy a kislányom nem lesz ilyen. :)
2012. jún. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!