Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Annyira szerencsétlennek...

Annyira szerencsétlennek érzem magam! Ti is éreztétek magatokat hasonlóan?

Figyelt kérdés

Amikor hazajöttünk a babával anyu itt volt két hétig segíteni beleszokni a helyzetbe, felállítani némi napirendet (ami persze mindig borul), a lényeg, hogy akkor sem volt könnyű, de legalább volt segítségem ha kellett.

Most egyszerűen úgy érzem, hogy nem vagyok jó anya, sokszor csak találgatok hogy miért sír a baba, mintha tapogatóznék a sötétben. Fáradt vagyok és egyre inkább az az érzésem, hogy kudarcot vallok. Ma etetés után letettem a pici lányt aludni aztán sírtam vagy egy órát. Kimerültem, testileg, lelkileg egyaránt. Beszéltem apával, azt mondta ha hazaér kitalálunk valamit, feküdjek le pihenni, vagy menjek sétálni egyet, kicsit foglalkozzak magammal, ő addig vigyáz rá, de nem tudom mit tehetnék. Nagyon nehezen megy. :'( Már azt is kegyetlenségnek és nem éppen jó anyai viselkedésnek érzem a babával szemben, hogy apa kezébe adjam és lelépjek egy fél órás sétára...

A közeli családban amióta az eszemet tudom nem volt ilyen pici baba, teljesen nulláról kezdtem mindent. Nem tudtam hogy kell megfogni, pelenkázni, etetni, sosem tudom éppen miért sír, másfél, két óránként kelünk éjjel-nappal. Nálatok is voltak ilyen mélypontok vagy csak én vagyok ennyire szerencsétlen idióta? A párom rengeteget segít, rajong a lánykánkért, bármit megcsinál, még is úgyérzem, hogy nem vagyok elég jó! :'(



2012. jún. 4. 15:43
1 2 3
 11/24 Disi ***** válasza:

Ugyanezen mentem végig én is. Nem szopizott a babám, kínlódtam a fejéssel, hogy kapjon valamennyi tejcsit és vadásztam neki tejtesót. Én sem tudtam ott hagyni, úgy éreztem hogy én kellek neki, rám van szüksége, és még ha nem is tudom mi a baja, nekem kell ugranom. A férjem itthon volt 3 hétig, de neki sem volt még újszülött babája, így ketten tapogatóztunk a sötétben. Tessék hagyni apukát segíteni! Neked is szükséged van pihenésre, mert nappal is vigyázzban kell állnod a bébi mellett. Persze apa dolgozik, de neki lejár a munkaideje és hazamegy, neked pedig sosincs vége a műszaknak. Főleg ha fel is ajánlja, ne félj segítséget kérni, ettől még nem vagy rossz anya. Mondjuk nekem szerencsém volt a babámmal, mert amíg éjjel is evett evés után visszaájult és aludhattunk tovább. A férjem nagyon jó alvó, 10 mp és alszik tovább, én meg forgolódok. Arról meg hogy kegyetlenségnek tartod otthagyni apával a babádat: hát kivel ha nem vele? Nekik is építgetni kell a saját kapcsolatukat, majd figyeld meg egy pár hónap múlva mekkora mosollyal fogja köszönteni apát a babó mikor hazaér, apuka meg el lesz ájulva a boldogságtól. Tudom így utólag könnyű okosnak lenni, de szép lassan összecsiszolódtok és csodálkozva fogsz visszatekinteni hogy úristen mi bajom volt nekem akkor? :))) 10 hetes volt a babám mikor hivatalosak voltunk egy lagziba. Na képzelheted hogy kikapcsolódtam... A templomi szertartás alatt a fényképeit nézegettem a telefonomban :))) A keresztanyja vigyázott rá, ugyanúgy végigcsináltak mindent ahogy szoktunk, séta, fürdés, pancsi, én kész voltam hogy nem vagyok mellette, ő pedig pedig úgy elvolt mint a befőtt. Én voltam a legjobban meglepődve hogy nem sírt végig teli torokból, hogy úristen hol van anya :)))

Bocsi hogy hosszú voltam, ha tudok segíteni legalább leki támogatásban nyugodtan írj privit :)))

2012. jún. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

8-as vagyok.

Igen, az örömkönnyek. Mikor elkezdett vigyorogni meg gügyögni nekem, hát nálam is volt pityergés. Nem lehet eleget gyönyörködni Benne, állandóan puszilgatjuk.

Szülőnek lenni a legjobb dolog a világon, a legnagyobb boldogság.

Én is nehezen hagyom másra, eddig nem is kellett 1 óránál tovább másra bíznom. De olyankor nem félek, biztos kezekben van (Apával, a szüleimmel, a Párom szüleivel kicsit aggódtam, de nem volt semmi gond).

Én is főleg attól féltem, hogy nem tudom, mikor mit adjak rá. Aztán kitapasztalja az ember. Az én Babám tiszta Apja, nem szabad vastagon öltöztetni, mert izzad, melege van. Ha valami nem okés, úgyis sír. Úgy szoktam megnézni, hogy fázik-e, hogy megfogom a kézfejét, ha hideg, akkor még kell rá valami. Hogy melege van-e: a tarkójánál nézem meg, hogy izzad-e.

Jó Anya vagy, hidd el!

2012. jún. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező!Az újdonsült anyukák 99%a áteseik ezen...Túl leszel rajta, és egyszer csak azt veszed majd észre, hogy élvezni fogod!Hidd el!
2012. jún. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Tegnap elmentem sétálni egyet, igyekeztem végig gondolni a dolgokat, helyretenni a lelki világomat. Aztán azon kaptam magamat, hogy milyen jó lenne ha babakocsival sétálhatnék. Még kicsik vagyunk, úgyhogy nem merünk. Viszont mindenki mást mond, védőnő szerint úgy 2,5 hónapos korig ne nagyon vigyem ki, anyu szerint 6-7 hét, anyós szerint 8 bőven elég. Én szívem szerint már most mennék (5,5 hetesek vagyunk), imádok a levegőn lenni, de nem szeretném, hogy gond legyen belőle, szóval ti erre mit mondanátok? Mikor mentetek először?


Szerencsémre a páromnak ma pont szabadnapja volt, így egy kicsit pihenhettem. A tegnapi kiborulós napom után nagyon jót tett. Éjszaka ő kelt többször hozzá, nappal is rendbe tette, ment, ha sírt, csak etetni kellettem. :) Máris jobb kicsit a kedvem, hogy nem nekem kellett egy napig mindenért ugranom, kialudhattam magam. (bár mostmár apuka kezd kicsit kókadni :P) Anyuval nagyon jó a viszonyom, nem is laknak szerencsére messze, egyedül van többnyire otthon, munka után unatkozik mindig, úgy hogy ő is leszólt az előbb, amikor telefonon beszéltünk, hogy ha kimerült vagyok, nyugodtan szóljak, egy-egy napot ő is betud segíteni. :) Szerencsésnek érzem magamat, hogy ennyi segítségem van, de még meg kell találnom az egyensúlyt azt hiszem. Olyan túláradó szeretethalmaz van bennem, hogy ilyet még sosem éreztem és már megint kezdenek könnybe lábadni a szemeim, ahogy csak mesélek róla. Férjem felveszi a lánykát, mesél neki, megkérdezi milyen napja volt, gagyog, vigyorog vele, anyukám ugyanígy, ha anyósék jönnek látogatóba, akkor is kézről kézre jár (első baba az ő családjukba is), nagy élmény ez mindenkinek, pláne nekem, hogy ilyen közkedvelt kis leányzót hoztunk össze. :)

Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)

2012. jún. 5. 18:37
 15/24 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező 2 hetesen is simán viheted,sőt nyáron már 1 hetesen is,fokozatosan,ne hallgass a védőnőre ebben hülyeséget beszél meleg van kint a a babának is jót tesz a levegő
2012. jún. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

8-as és 12-es vagyok. :)

Szerintem nyugodtan menj ki sétálni Vele, már nem is annyira pici. 4 nappal szülés után mentem haza, másnap jött ki a védőnő, és gyönyörű, meleg, napsütéses idők voltak akkor március közepén. Akkor azt mondta, nyugodtan kimehetek vele az udvarra, ha bírom. (Én is imádok kint lenni, nagyokat szoktunk sétálni a Párommal, még szülés előtt is.) 15 percet voltunk kint eleinte, és aludt a kocsiban. Sétálni először 2 hetesen vittem, be a városba, anyukám jött velünk, úgy 2 km-t sétáltunk oda-vissza (én is jól lefáradtam).

Azóta is csak rossz időben nem megyünk ki, ha esik vagy nagyon fúj.

2012. jún. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Na, ennek nagyon örülök! Anyu is azt mondta, hogy nem lesz semmi gond, csak tömegbe nem kéne vinni, nehogy összeszedjünk valamit. Elég nyugis környéken lakunk, nem messze a vízpart, van pár olyan hely, amerre nem sokan járnak, szóval a napokban lehet sétálunk akkor egyet. :) A babakocsival amúgy szinten holt béna leszek szerintem, úgyhogy eleinte tuti nem egyedül megyünk. Jajj, de már alig várom. Végre a levegőn, együtt és megmutathatom az egész világnak az én kis gyönyörűségemet! :)
2012. jún. 6. 00:44
 18/24 anonim ***** válasza:

MÁR 5 és fél hetesek vagytok!!!!!!Simán viheted sétálni már!!Ha jól számolom, akkor április végén szültél.Én 2010 április legelején szültem, és szerintem kisfiam nem volt több mint 3 hetes, amikor már elmentünk sétálni.Először csak 15 percet szerettem volna, egyből 1 óra lett:)

Ha szép idő van, akkor irány róni a köröket:)

2012. jún. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Disi ***** válasza:
Az én babám nyáron született, de amilyen az időjárás egyre kevesebb jelentősége van. Kb 2 hetes korától én is vittem sétálni, sőt nem sokkal később már mentünk tejcsiért és oda 11 és 2 között mehettünk akármilyen idő volt... Jót fog tenni mindkettőtöknek, az én babóm akkoriban nagyon jót aludt a babakocsiban és nekem is jó volt, mi is parkok fele sétáltunk mindig. A bezártságról pedig annyit, hogy szerintem ez a legrosszabb része, én is padlóra kerültem az elején. Apa ment boltba, ügyintézni, elszaladt ide-oda, én meg otthon ültem a négy fal között a babómmal és nem volt senki akivel két értelmes szót válthattam volna. Úgyhogy tessék kimenni az utcára, hidd el már az is nagyon jól fog esni, mikor egy vadidegen néni meglát a babakocsival, rádmosolyog és megdicséri hogy de szép babád van :))))
2012. jún. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Igen, április 27-én volt a nagy nap. :) A férjemnek már meg is említettem, hogy valamelyik este mehetnénk, avagy hétvégén. Engem jól beetettek ezzel a két hónapos várakozással. Mondjuk tömegbe még nem megyünk szerintem 1-2 hétig, de a vízparti sétány pont jó lesz! Nagyon örülök, alig várom már! :)
2012. jún. 6. 22:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!