Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám megkönnyíteni 7...

Hogyan tudnám megkönnyíteni 7 hónapos babámnak az elalvást?

Figyelt kérdés
kisbabám a nappali alvások előtt mindig kínlódik és üvöltve sírdogál. Nagyon álmos, ezerrel dörzsöli a szemét és ásítozik. Minden étkezés között alszik még. Ha ringatom, nem jó, ha mászkálok vele, nem jó, ha lerakom és simogatom, nem jó. Szeretném, ha lenne egy napirendje, de így elég nehéz. Tudom, hogy lehet, már csak ebéd után kellene aludnia, de hullafáradt szokott lenni.

2012. jún. 4. 15:56
 1/8 anonim ***** válasza:

7 Hónaposan még általában nem csak egy alvás szükséges, úgyhogy nincs azzal baj, hogy még sokszor akar aludni napközben.


Figyeld meg őt, és még mielőtt nagyon álmos lenne (tehát még mielőtt dörzsölné igazán a szemét), az előtt tedd le őt. Lehet már túlpörög és azért nem álmos, mert túl fáradt! Ez több babával is előfordul.


Ha kell csinálj rituálét az alvásból: tehát legyen egy menete minden altatásnak. Hátha nála ez válik be.

Pl. mondod neki, hogy most alvás jön, kicsit besötétítesz, esetleg átöltözteted, leteszed, simogatod vagy valami. A lényeg, hogy próbáld meg mindig ugyanúgy csinálni, hogy megszokja, hogy ez a módszer direkt az alvásért van.


S ne szomorodj el, a babák sokat változnak a hetek, hónapok alatt, és lehet a te babád is idővel megtanulja a nappali alvást.

2012. jún. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Most akkor hányszor is alszik? Vagy hányszor eszik?

Nem jön a foga?

Miért kellene csak ebéd után aludnia? 7 hónapos még alszik délelőtt.

Az én babóm, 7 hósan este 8-tól reggel 6-7-ig aludt, majd 9- 10, fél 11-ig. Délután pedig 2-től 4-ig.

Egyszerűen tedd az ágyába , sötétíts be, és hagyd békén.

2012. jún. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Off... Kedves utolsó válaszoló! De jó neked, hogy így aludt a babád. Az én kislányom egy hisztérika. Csak cicin hajlandó elaludni és ha felkelek mellőle, akkor 5 perc múlva ébred... Próbáltam altatási rituálét kialakítani, de ha nem adok neki cicit, akkor képes annyira bepöcceni, hogy majd1 elájul.... Tdom, hogy én rontottam el, de nincs szívem minden alvásnál, így hagyni sírni... Emiatt csak 2* alszik 10-20 percet. Bocsi az offért...
2012. jún. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

16:27-es Én se vagyok szívtelen. Nálunk se ment eleinte könnyen. Apa ringatta, hogy elaludjon, de amikor nem volt Apa akkor jött a hiszti. Én is ringattam/ringatom, mikor beteg (szerencsére nagyon ritkán)...

De szerintem sokkal jobb, ha megszokja ezt, és nincs vele gond. Majd amikor 10kg-os lesz és már alig bírod el, vagy ha hiába hurcolod se akar aludni akkor is gondolj arra, hogy szegényke sír. Nemcsak neked lesz jobb, hanem neki is. Csak pár napig tartott, és megszokta, ha beteszem az ágyba alvás van. Nincs sírás, nincs nyekergés, hiszti, nyugodtan alszik, én meg végzem a dolgomat.

2012. jún. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Minden étkezés között aludjon, annyi még kell 7 hónaposan. Az 1 alvás majd csak tizennéhány hónapos korában jön el, nekem még a 21 hós kislányom is van, hogy kétszer alszik napközben, attól függően, hogy reggel mikor ébred, és milyen volt előtte az éjszakánk.


Próbálgasd a módszereket, ha sétálsz vele, ha beteszed egy picit az ágyába, és kimész a szobából (kellemes, halk zenét ha indítasz, az jó lehet, nekem a lányom rendszeresen alszik be úgy), ha ringatod. A lényeg, hogy próbáld meg megtalálni, hogy hogy tud a legjobban ellazulni. Van aki babakocsiban tologatja a babát, én 10-12 hós koráig rendszeresen a konyhában tologattam babakocsiba téve, és úgy tudott elaludni.


Ne aggódj a napirend miatt, a dolgok folyamatosan változnak, alakulnak.

2012. jún. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a tanácsokat. Próbálkozom én majd mindennel, csak cipelnem ne kelljen, mert már most leszakad a hátam.

Átlagban reggel 5-este fél 9-ig van ébren, 6szor eszik és az utolsó étkezések között nem alszik, bármennyire fáradt. Ez is gond, mert nincs el egyedül ilyenkor, 2-3 órán keresztül vele kell foglalkozni, míg nem adom fel és megyünk fürödni és utána vacsi. Eléggé fárasztó még vele, de remélem, hogy ez tényleg csak átmeneti. " foga már kijött és szerintem már úton van a másik kettő is, gondolom, emiatt is kínlódik annyit...

2012. jún. 5. 11:36
 7/8 A kérdező kommentje:
valahogy nem találom meg a megfelelő időpontot az ágybarakáshoz, mert ha már nagyon fáradtnak is tűnik, lerakom és amint leraktam, kinyilik a szeme, vigyorog és messze nem tűnik álmosnak. néha meg kicsikét dédelgetem a karomban, amjdnem elalszik, lerakom és azt hiszem, minden rendben, aztán rázendít. nem tudom végig a karomban ringatni...
2012. jún. 6. 15:14
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha felveszed ringatni, akkor azt addig kell amíg tényleg el nem alszik. :P

Nem kell felvenni ringatni, mert ha egyszer felveszed legközelebb is fel kell venni. Csak vedd ki az ágyból, bizonyosodj meg, hogy nem-e szomjas, nem kell-e pelust cserélni. Simogasd meg és tedd vissza. Sírhat egy kicsit, nem kell azonnal szaladni kivenni.

2012. jún. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!