Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ha egy baba...

Szerintetek ha egy baba szinte csak üveges bébiételt eszik, okozhat nála ellenállást amikor már "rendes" ételt kell ennie? Nagyon rá tud szokni?

Figyelt kérdés
Elvi kérdés. (Én készítek ételt a babának.)
2012. máj. 30. 17:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy minden esetben, de nagybátyámék mindkét gyereke csak ilyen üveges cuccokat kapott, és olyan szinten lettek függők tőle, hogy ÉVEK elteltével ettek csak normális kaját... nekem ebben az az ijesztő, hogy mit raknak a bébiételbe, ami ilyen függőséget vált ki..? Én megfogadtam, hogy soha egy darabot sem veszek, inkább készítek én.
2012. máj. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 4 hónapos kora óta kap üveges bébiételt, illetve az én és anyukám (mellettünk lévő lakásban lakik) főztjét is. Szerencsére mindent megeszik, amit adok neki, nem lett üveges bébikaja "függő" pedig az elején nagyon sokat kapott, amikor még csak kóstolgattunk, meg ismerkedtünk az ízekkel. Most 15,5 hónapos, de a mai napig is van, hogy azt kap, (csak kicsit "felturbózva") amikor épp nincs "más".
2012. máj. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szerettem volna főzőcskézni a fiamnak, készítettem is többféle ételt neki, de semmit nem fogadott el, így maradt a bébiétel, mert az ette csak meg.

Kicsit több, mint 1 évesen kezdte el enni azt, amit mi is, most 20 hónapos és már jó ideje csak azt eszi, amit mi, bébiételt nem. A fiam nem szokott rá, csak valószínűleg mind ízben, mind állagban a bébiétel felelt neki meg, utána pedig a mi főztünk, így nem is volt gond, mikor nem kapott tovább bébiételt.

2012. máj. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A lányom nem evett meg semmi mást az üveges kaján kívül, pedig sokszor próbáltam. Aztán 11 hónaposan meg egyik napról a másikra elkezdte ugyanazt enni, amit mi. Rájött, hogy az sokkal jobb. :)
2012. máj. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszaitokat!
2012. máj. 30. 22:12
 6/8 anonim ***** válasza:

Nalunk kulfoldon leszoljak azokat (foleg a gyerekorvosok) akik nem hazi kajat adnak a babanak. En mindennap foztem.

Igen am, viszont jott egy 2 napos utazas telen kocsival, ahol is sokkal egyszerubb lett volna uveges keszetelt adni. Sajnos nem fogadta el, 2 napig egy keveske tejen elt a lanyom (ami meg felkavarta a gyomrat az uton)

A masodik babat varom. Szinte biztos, hogy itt-ott fog kapni uveges kajat.

2012. máj. 31. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ebédre mindig üveges bébiételt adok neki (9hónapos),de szokott kapni abból is amit főzök és simán megeszi,soha nem volt probléma.Azért adok neki bébiételt mert abból tudom,hogy mennyit eszik és,hogy biztosan nincs benne olyan hozzávaló amit nem ehet egy ilyen korú baba.

Szóval nálunk nincs gond,szereti főztömet és most,hogy nagyobb már egyre többet kap a mi általunk fogyasztott ételekből,nyilván 1 éves korától már csak azt fog kapni.

2012. máj. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat (zöld)!

Igen, épp azért kérdeztem, mert elutazunk pár napra most, nyáron meg még többször, s akkor üveges bébikaját adok majd neki. Illetve már kapott 1-2-szer, amit nem tudtam venni hozzávalót. (Egyébként, nemigen van oda a főzelékekért - akár én csinálom, akár üveges()

2012. máj. 31. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!