Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak? Üvölt, mert...

Mit csináljak? Üvölt, mert éhes,50et eszik, aztán csak cumizik. Leveszem, üvölt. Visszateszem, csak cumizik, de azt órákig. Elalszik, leveszem, felébred, üvölt. Kikészülök.

Figyelt kérdés
2,5 hónapos a baba, 2 mellből szoptatok, egyikből 50et eszik, másikból max 30at. Cserélgetem, ide-oda, de egy idő után nem jön semmi.
2011. febr. 10. 16:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Vagy pótlást adnék vagy fejnék,hogy több tejcsim legyen(ha volban éhes),vagy kipróbálnám mit tud egy cumi :D!(már ha elfogadja),néha csodákra képes!
2011. febr. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Fejek a szopik után, ha sikerül letennem, de csak nagyon kevés jön ki. Iszom laktoherbet, urtica urens bogyót is elkezdtem ma. A cumiját - mert van neki - kiköpi és üvölt.
2011. febr. 10. 17:16
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szopi+potlas,majd fejes.egy ido utan beall hogy eleg lesz neki.
2011. febr. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%

Én nem adnék pótlást, attól csak kevesebb lesz a tej.

De ha adsz is, ne cumis üvegből, mert akkor meg cumizavaros lehet, még kicsi.

Lehet, hogy fáj a pocakja. Az éhség érzetet és a hasfájást még nem tudják ebben a korban megkülönböztetni, mert mindkettő azonos helyen "érződik".


Szerintem ne méregesd, főleg ne mellváltásonként.

Esténként egyszer rá teheted a mérlegre (azonos időben), abból kiderül, jól fejlődik-e.


Vannak nyűgös babák, akik sokat sírnak, de el fog ez múlni. Szoptasd, amikor kéri.


Megpróbálhatod hordozókendőben magadra tenni, és akkor ott aludni fog. Ne félj attól hogy "hozzád nő", amikor elkezd majd forogni-mászni, már egyre kevesebbet igényel ebből a fajta "együttlétből".


Kitartás!

2011. febr. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Együttérzek, én is végigcsináltam.

Ha van rá ideged, akkor egyetértek az utolsó válaszadóval.

Ha nincs, akkor tedd azt amit én is, meg sokan csinálunk, szopi, pótlás, fejés, DE nálunk az lett belőle, hogy leszokott a ciciről, és azóta fejek, és üvegből kapja...irtó melós...


minden jót!

2011. febr. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%

üdv sorstárs!

Egyet mondok, kettő lesz belőle, ez a dolog két problémát vet fel:

1: a tejed nem termelődik rendesen, mert nincs meg rendesen a kereslet-kínálat, plusz netán még idegeskedsz is ezen, attól aztán még kevesebb a a tejcsi. a tea és a bogyó nem ér semmit, legalább is nálam nem használt, viszont az alkohol mentes sör, na az már döfi, attól van tejecske! az én észrevételem szerint, ha össze vissza szoptattam, nem volt elegendő tejem, mégpedig azért, mert egész egyszerűen nem volt ideje rendesen feltöltődni a cicinek, mert hol kiszívja, hol nem, nincs rendszer, és az baj. Szóval ha sírt, ha nem ki kellett várnia 3 órát, és akkor elég volt neki, mert termelődött annyi, hogy jóllakott. evés után mindíg próbáltam fejni, de mérhető mennyiség nem jött ki belőle, viszont ha masszíroztam finoman, jó magasan hónaljból, és úgy nyomtam ki kézzel, az segített sokat, attól jobban beindult. pótlást szerintem csak akkor adj, ha tényleg nincsen tejed, de neked van azért, nem szabad feladni.


2. most jön a másik probléma. kisfiam 10 hónapos, és cicifüggő. mivel ugyanígy jártam mint te, hogy hagytam cicin aludni, hagytam rajta cumizni, így borzalmas hónapokat éltünk át. voltak olyan éjszakák, hogy egész éjjel úgy aludtunk, hogy a gyereknek a szájában volt a cicim, mert ha kicsúszott üvöltött, de nem is akárhogy, addig a míg vissza nem kapta. a hátam majd leszakadt, reggel alíg tudtam felkelni, annyira fájt a derekam. eljutottunk odáig, hogy vagy cicin aludt, vagy babakocsiba séta közben, tehát én olyan voltam mint a mérgezett egér, mert semmit nem tudtam pihenni. Volt olyan is, szörnyű érzés, hogy már sikítani tudtam volna mikor a gyerek bekapta a cicimet. most ez brutálisan hangzik, de úgy éreztem magam, mint akinek megerőszakolják a mellét. egyáltalán nem akartam, hogy hozzá érjen, de muszáj volt, mert csak üvöltött, és üvöltött. azóta erről leszokott 1 hónapra, mert teával tudtam becsapni és helyettesíteni a cicit, de 1 hete újra kezdtük az egészet, mert egyik este lusta voltam kimenni teáért és cicit kapott. onnan elindult a lavina, megint. nap közben már simán kicsomagol, ha gondol egyet és cicit akar, de már csak játszik vele, iszik pár kortyot, aztán elengedi, nagyokat nevet, ha arcon spriccelem, tekergeti a bimbómat, belemarkol. jó, csak néha csinálja úgy , hogy fájjon, de kellemetlen a szitu, mert ugye gondol egyet, és cicit akar, de ugye mindenhol nem lehet, (vendégség, barátok előtt, nagynéninél, stb...) Akkor pedig nyűgös, hisztis...szóval nagyon nehéz, nehezebb mint az 1.pont :)

erre még nem találtam meg a megfelelő megoldást..


bocsi, hogy hosszú voltam, azért írtam le, hogy azért húzd meg a határt, hogy meddig engeded cumizni a ciciden. még ha sír is, próbálj meg valamit keresni, ami cici helyett leköti, mert könnyen az én hibámba eshetsz...

sok sikert és kitartást kívánok neked...ja az én fiam sem fogadja el a cumit, feleslegesen vennél meg még 50 félét... :D

2011. febr. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szia, nekem is ismerős a szitu. Az én babám is folyton csak szopizni szeretett volna, ha jött tej, ha nem. Adtam ilyen kicsi korában pótlást (női tejet), de bánom! A minél gyakoribb vagy hosszabb szoptatásban hiszek, nálunk az vált be! Egy hétre összebújtunk, hagytam tényleg annyit szopizni, amennyit csak szeretett volna (nagyon-nagyon fájt nekem is), de utána mintha elvágták volna, beállt! Én is két mellből szoptatom azóta is. 6 hónapos lett már, de annyira már nem érdekli a cici, inkább csak este igényli hosszasabban.
2011. febr. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első 2 hétben volt így,itthon tovább fogyott,nem lakott jól,mondta a védőnő,hogy változtatni kell,inkább kapjon tápszert is. Nagyon akartam szoptatni. Aztán kialakult a ritmusunk. Reggel és este csak szopi,napközben amit lefejtem odaadtam,tápszerrel kiegészítve. Ha nem volt elég kapott csak tápszert is,az éjszakát átaludta. Gyenge volt még szopni is szegénykém,viszont a cumisüveggel sok bajunk volt,mert abból meg ömlött a kaja,még a legkisebből is,mindig mellényelt,tiszta ideg voltam! Az üvegből etetés is sokszor tartott addig mint a szoptatás!:S Akárki akármit mond,nem sikerülhet mindenkinek kizárólag szoptatni!
2011. febr. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

17:22 es vagyok.


azzal nem ertek egyet aki azt mondja hogyha potlast adsz neki leszokik a cicirol.nalunk is ilyen korban kezdodott,szopott majd visitott mert nem jott tobb tej.

A dokim ajanlotta hogy szoptassam meg,mikor mar a gyerek visit,elfogyott a tejem akkor rogton adjak neki tapszert.kzben meg minden szopi utan fejjek,ha nem jon semmi akkor is.

Mi ezt kovettuk,minden szopi utan ezt csinaltuk,tehat a szopik menyisege megmaradt(nem tapival valtottam ki egy szoptatast)gyarapodott a tejem, egy egy szopinal mar nem kellet a potlas sem,nem voltam feszkos hogy ehes maradt a gyerek.

6,5hoig szopott,magat valasztotta el,tejem meg volt.

2011. febr. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Tegnap egész nap semmit nem aludt, 20 percenként jött cicire. Vettem be Urtica Urens 5 bogyót is. Reggelre jó sokat tudtam fejni szopi után és a babám alszik. :)))

Remélem lesz még sokáig sok tejem. :)

2011. febr. 11. 10:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!