Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Te hagyod egyedül játszani a...

Te hagyod egyedül játszani a szobájában 1 éves babád?

Figyelt kérdés

Most lett kész a babaszoba nálunk, és tök jókat eljátszik ott egyedül. Viszont nem tudok ott lenni vele mindig, sokszor főzök a konyhában, csak folyamatosan arra gondolok, hogy nem eshet valami baja, mert ugye kisbabát nem szabad magára hagyni.

Mondjuk a szobájába tényleg nincs semmi, amivel kárt tudna tenni magában, de mégis nem hagy nyugodni a gondolat. Más is hagyja egyedül babáját? Mennyi időre? Én max 10 percre, és utána rá-rá nézek, de szabad ilyet?


2012. jún. 4. 22:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha bababiztos,akkor persze egyedül hagyhatod (ha alszik se ülsz mellette)
2012. jún. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Már miért ne szabadna? :) Ablakok legyenek becsukva, a konnektorba gyerekzár, gondolom, minden veszélyes dolog el van pakolva, nyugodtan egyedül lehet hagyni. Hagyd nyitva az ajtókat, hogy halld, ha esetleg valami van.
2012. jún. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én nem tudom felügyelet nélkül hagyni (max. 1 perc). Hiába hiszem, hogy biztonságos valami - fiam elég kreatív ahhoz, hogy rácáfoljon...


Te ismered a gyermeked, és a határait. Bár gyorsan születnek új határok :)

2012. jún. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A gyerekeimet hagyom a szobában ténykedni, jó is lenne, ha a konyhában rendetlenkednének(minap a fiam miatt forráztam le magam, őt védve 3éves)

Gyerekbiztos a szobájuk, ajtók nyitva, és amíg csak tudok egyedül főzök...

És igen rá rá nézek a kicsikre, vagy jönnek utánam. És első sírásra már bent is vagyok, nem nagy a ház...

2012. jún. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom kb 1 perc alatt tömte az orrába a sonkaszelet 1/4-ét, míg teáért mentem ki. 1,5 évesen ugyanennyi idő alatt, kb 15mp., az asztal tetején állt, és arra mentem be, hogy éppen hátraszaltóval érkezik le, hasmánt a földre. Isteni szerencse volt, hogy nem fejre. Szóval azóta, nem. Nem hagyom magára 2 percre sem, mert bármikor kitalál valami őrültséget, ami életveszélyes. Én is ilyen voltam. Több eset volt, hogy csak a szerencsének, vagy az őrangyalomnak köszönhettem az életem.
2012. jún. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Sókristály ***** válasza:

Az enyémet nem lehet magára hagyni. Három veszélyes heppje is van. Mindenre felmászik, például egymásra rak két játéktároló rekeszt, aztán dob egy istenes hátast. Minden apró helyre bemászik, és ahelyett, hogy sírna, küzd, és még jobban beszorul. Hihetetlen ereje van, a rögzített polcokat kitartó munkával kirángatta a falból, ahogyan a kandallórácsot is. Amúgy 3 hét múlva lesz 1 éves.

Szerencsés vagyok, mert óriási a konyha-ebédlő rész (8x3,5 m), abból leválasztottunk egy darabot nappali játszószobának, és ott szem előtt vannak a nővérével együtt.

De azt gondolom, hogy nyugodtabb kisgyereket lehet hagyni egyedül játszani, és elég 10 percenként ránézni.

2012. jún. 5. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én lányomat simán lehet hagyni egyedül is. Akkor nézek rá, ha gyanús a csend. De olyankor szinte mindig a ruháit pakolja ki a szekrényből, vagy fiókból. :)

Nálunk a konyha/étkező/nappali egyben van, innen nyílik az ő szobája. Így ha főzök, akkor is hallom, mit csinál. Meg bizonyos időnként jön és le ellenőrzi, végeztem-e a dolgommal, megyek-e játszani?

2012. jún. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia, két gyermekem van, mindkettőnek van saját szobája az első naptól kezdve. A fiam már 2,5 éves, őt már 8-9 hós korban egyedül hagytam pár percre, mert soha nem vállalt felesleges kockázatot, nem vett a szájába semmit, amikor járni tanult 11 hósan akkor sem kellett félteni. Azóta is imád egyedül játszani. A lányom most 1 éves, még egy percre sem tudtam egyedül hagyni: mindent, mindent a szájába vesz, belenyúl a konnektorokba, kirángatja a vezetékeket, 9 hósan már egyedül felállt kapaszkodó nélkül és elindult, persze rögtön esett is tovább. Azóta már szépen jár, de még most is gyakran esik és nagyokat, nem túl ügyesen. Szóval nem tudom otthagyni a babaszobában, akár milyen biztonságos, mert felpattan és megy és megtalálja a legveszélyesebb helyeket, pontokat.
2012. jún. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. jún. 5. 09:30
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanaz, mint a 7:19-esnél. 13 hós múlt a leányzó és eljátszik egyedül. A szobája teljesen biztonságos, és nem kimondottan olyan jellem, aki nagyon veszélyes dolgokat csinálna. Mostanában felmászik a benti fotelbe, de nem tud lejönni, jelzi is, hogy szedjem ki, szóval nem esik le magától. Ha csend van, akkor tudom, hogy valamit működik, de ez szintén maximum szekrény kipakolás, más nincs is nála, amivel kárt tehetne magában.
2012. jún. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!