Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Második baba vállalas ügyeben...

Katerina106 kérdése:

Második baba vállalas ügyeben kérnék tapasztalatot olyan anyukáktól, akiknek nem volt a férjükon, párjukon kivul más segitség! Nehéz volt-e? Stb.

Figyelt kérdés
Van egy 9 hónapos babám,édes,aranyos kicsi egyetlenem, De mostánaban egyre jobban foglalkoztat az a téma,hogy jó lenne majd egy kistesó ,lassan ezzel fekszem es kelek. Az idén terhes kell lennem,h ne menjek vissza dolgozni, viszont nincs a kozelben egyik mama sem (150 es 350 km)és félek mit kezdek majd két kisbabaval.Talan várjunk még egy-két évet, amig a nagyobb egy kicsit önallóbb lesz? kérlek segitsetek!

2012. jún. 5. 08:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Mi két-három év különbségben gondolkodtunk, és a 3 év maradt, pont emiatt.

Igaz, a nagyik közelebb laknak, 100 és 200km-re, de azért az is elég messze van:)


Szerintem simán elboldogulnál két kicsivel is, de valószínűleg kicsit könnyebb lenne, ha a nagy önállósodna egy keveset a tesó érkezése előtt.


Nekem most jobb (bár még a tesó pocakban van) mert a fiam már elég jól elvan maga is, tavaly még folyamatos foglalkoztatást igényelt, az sok lett volna egy újszülöttel.

2012. jún. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon ember függő, nekem sok ismerősöm van akiknek hozzánk hasonlóan kis korkülönbséggel születtek a gyerekek. Van aki jobban bírja, van aki imádja ezt a szitut, van aki pedig kevésbé.

Én előre nagyon féltem tőle (19 hónap van köztük)és ahhoz képest nem volt rossz, a kicsi eleinte evett aludt, a nagyobb nem volt féltékeny. Sokszor eljátszanak együtt viszont azért azt hozzátenném hogy most 4 és 2 évesek és folyton hajbakapnak valamin, és a nap nagyrésze abból áll hogy szétválasztom őket.

Azért az sokat segít szerintem ha legalább előre megbeszélve lehet pár nap az évben mikor el tud jönni egyik nagyszülő vagy másik, vagy ti mentek, és később is jó lesz mikor kicsit nagyobbak hogy egyáltalán van hova vinni őket.

Nálunk egy nagyszülő sincs, így tényleg mindig együtt vagyunk a gyerekekkel. Na ez megterhelőbb. Főleg a jövőre nézve hogy ez mindig is így marad.

2012. jún. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nálunk pont két év lett a korkülönbség, nincs miért panaszkodnom. Nem volt féltékenykedés, jól összenőttek (2 és 4 évesek lesznek nyár vége felé), szuperul játszanak együtt, stb. Nekem könnyebb volt otthon a két picivel, mint ha az egyiket már oviba, iskolába, akárhova kellett volna hordanom. Gyorsan kialakult a közös napirend, volt idő mindenre és mindenkire.

A napokban várjuk a harmadik babót, közte és a középső között még két év sem lesz, de direkt így akartuk.

2012. jún. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez sok mindentől függ. Milyenek a gyerkőcök, stb. Nekem az anyukám nem él, Apukám nem az a típus, akire rá lehet bízni egy babát/gyereket. AZ anyósom szintén nem olyan , sőt őt mi segítjük.

Nekem néha hiányzik, hogy le tudjam passzolni picit a gyerkőcöket, és nyugi legyen. De ezen kívül nincs gond. :)

És egész nyáron a nővérem fiaira vigyázok pluszba az én gyerekeimen kívül.

2012. jún. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, anyuka függő is. :) Te érzed a saját teherbírásod, a határaidat, így kizárólag te tudsz dönteni. Én nagyobb korkülönbséget szeretnék még úgy is, hogy egyik nagyi 5 percre lakik, a másik 15 km-re. Nekem ez az ideális, de persze másnak más. :)
2012. jún. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia,szerintem egy anya pontosan érzi,hogy bírni fogja-e vagy sem.Hallgass a szívedre!Ha van elég energiád és nagyon ott van az az érzés,hogy szeretnél még egyet,akkor hidd el simán megoldod majd.Jó,persze fáradt leszel meg minden,de édes lesz a fáradtság.Én a szívemre hallgattam.Hat év van a gyerekek között,mert picit vissza kellett térnem dolgozni,én így éreztem jól és hasznosnak magamat.Mindig azt mondom,hogy ha jön az az érzés,hogy anya szeretnék lenni,akkor itt az idő,ha nincs meg,akkor várni kell még egy kicsit.
2012. jún. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
KOszonom mindenkinek a szemelyes tapasztalatait,megoszlanak ugy latom a velemenyek.Azota is azon agyalok hogy is lenne jo,de inkabb arra hajlunk varunk meg es majd csak a masodik ev betoltese utan jojjon a kisteso.Biztosan akkor is lesznek nehezsegek, de majd csak atveszeljuk egyutt :) boldog gyereknevelest mindenkinek!
2012. jún. 22. 11:33
 8/10 anonim ***** válasza:
ha 2 éves lesz, és utána szülsz a másodikra csak gyest fogsz kapni. az anyagi oldalát is gondold át
2012. jún. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Par honapja bizony ezen agyalok/-unk de vegre megert bennunk a kerdes,varunk meg picit.Talan konnyebb es jobb lesz mindenkinek igy...
2012. szept. 7. 11:43
 10/10 anonim ***** válasza:

Az utolsó válasz baromság, nem attól függ, hogy csak gyest kapsz-e vagy pedig tgyást-gyedet, hogy 2 éves kora után szülsz!

Ha él a munkaviszonyod, akkor mindenképpen tgyás lesz, majd gyed, gyes kizárólag akkor, ha nincs munkaviszonyod.


Az, hogy 2 éves kora után szülsz, maximum az ellátások ALAPJÁT érintheti, nem a jogosultságot.

2012. szept. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!