Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalatot kérhetnék, ...

Tapasztalatot kérhetnék, olyantól, aki panelban lakik, és egész pici baba (újszülött) mellett kutyát tart?

Figyelt kérdés
mik a tapasztalatok?volt valami gond?
2009. febr. 6. 13:06
 1/8 anonim ***** válasza:
11%
Na arról megvan a véleményem! Hogy lehet újszülött mellett kutyát tartani, pláne panelban???
2009. febr. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Szia!

Az attól függ, hogy milyen kutya, mennyi idős.

Nagytestű vagy sok mozgásigényű vagy idős kutyát (aki már nem bírja a változást) szerintem nem szabadna lakásban kisbaba mellett tartani.

De egy szobatiszta kistermetű "ölebet" (szigorúan olyan fajtát, aki nem hajlamos bedilizni) a megfelelő higiénia betartása mellett simán. Nem azt mondom, hogy ne is menjen a gyerek közelébe, de ne kelljen a kúszó-mászó szájából kutyaszőröket kiszedni. Én valahogy úgy oldanám meg, hogy abba a szobába, ahol a gyerek a legtöbbet van, oda nem mehetne be a blöki.

Nekünk ugyan nincs kutyánk, macskánk, de a szüleimnél vannak, arra figyeltem, hogy míg icipici volt a babám, addig ne érintkezzenek. Most már 10 hónapos, simogatja az állatokat. Semmi gond nincs ezzel.

2009. febr. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Szia!Nekünk 2db mini yorkink van 54 négyzetméter,és egy 3 hós kis baba!Semmi gond nem volt idáig!Hisz az állatok az életünk része is!Nem kell az embernek a régi életét feláldozni mert jön 1 baba,a kutya soha nem hibás!!
2009. febr. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Az én fiam 7 hónapos, nekünk is yorkink van. Én ajtóráccsal oldottam meg a dolgok. Illetve a kutyusnak meg lehet tanítani,h hova nem szabad bemennie, legalábbis a miénk megértette,h a babaszobába tilos bemennie. Egyébként nem nagyon foglalkozik a picúrral, volt h takarón volt a baba a földön, és a közelébe sem ment a kutya,távolról figyelte, mit csinál. Az én kutyám még azt is jelzi ha sír a pici. Megfelelő higiéniás előírásokat betartva nem lehet gond.
2009. febr. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Mi is panel lakásban lakunk, van egy törpe schnauzerünk és nagyon úgy néz ki hogy hamarosan szülők leszünk! :) Persze hogy mi is elgondolkodtunk azon mi lesz a kutya sorsa, de ha egy percig is eszünkbe jutott hogy meg kéne tőle szabadulni máris bűntudatunk lett. Már nem tudnám nélküle elképzelni az életünket, a családunk tagjává vált. Ezért mindenképpen így kell megoldanunk a dolgokat. Még nem tudom hogyan, de biztosan lesz rá megoldás! :)

2009. febr. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

13:36 vagyok!Yorkik nagyon okosak,a 2 yorki csajunk meg értik,és elfogadják hogy babát nyalogatni,szagolgatni tilos.Mi meg engedjük,hogy a baba közelébe legyenek,hisz ha majd nagyobb lesz a picurkánk,akkor bizit meg ismerkedik a kutyáinkkal.Egy kis kutya cincálásra bizit meg fogja őket szeretgetni a fiam:)


A kutya soha sem hibás abba,hogy új jövevény érkezik a családba.Aki kutyát vállal,az felelőségét is!A kutya nem egy tárgy akit ha kell kiteszünk a polcra ha nem akkor kidobjuk a kukába...Épp úgy éreznek állatok mind mi,és épp olyan családtagok is!!

2009. febr. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%

Nekem nem volt teljesen egyértelmű. Én speciel úgy értelmeztem, hogy a baba a meglévő és szeretnének egy kutyát.

A gyerektől teljesen független az, hogy szerintem egy nagytestű, sok mozgásigényű kutyus nem való lakásba.

És persze, hogy családtag, legyen az kutya, macska vagy akármilyen háziállat.

2009. febr. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hello!

Nálunk két westie van,és semmi gond nincs,a bébi érkezése előtt megtanítottuk nekik hogy nem jöhetnek a babás szobába-kutyaajtóval.Így nem volt gond mikor már itthon volt a pici,persze megmutattuk nekik,nem lettek eltiltva ugyanugy kell velük foglalkozni mint előtte,ez fontos.Nem csinálok belőle gondot ha megszimatolják mondjuk,ne érezzenek tiltást,mert abból csak féltékenység lenne.Amugy nem nagyon foglalkoznak vele,sokszor mint ha még nem is lenne baba,pedig már 3 hónapos!

(amugy meg sokan mondják h nem gáz ha van kutya,az immunrendszere hamarabb találkozik a kutyás "dolgokkal"-na persze a kuttyok mindig tisztán vannak tartva)

2009. febr. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!